• Reklama

[DualSim] Haipai noble i9220 Recenzja

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

[DualSim] Haipai noble i9220 Recenzja

Postprzez quler » 24 lut 2013, o 21:06

Witam serdecznie. Nie wiem czy dobrze dobrałem wątek, jak nie to poprawcie miejsce, a ja zważając na to, że jestem tu nowy chciałbym się ładnie przedstawić i zaprezentować swoją recenzją telefonu, który zakupiłem około miesiąca temu.

Jest to Haipai noble i9220 i zamówiłem go w sklepie[hide] www.myefox.pl[/hide].

O sklepie:
Pierwszy raz robiłem tego typu zakupy więc pewności co do paczek z Chin nie mam. Wybrałem ten sklep, ponieważ ma magazyn w Niemczech i paczki docierają od 3 do 5 dni. Z nimi miałem tylko jeden problem, a mianowicie telefonu, który zamówiłem zabrakło w magazynie i nie 3 dni czekałem a 7… Po wybraniu innego modelu następnego dnia paczka została do mnie wysłana dotarła rzeczywiście po 3 dniach, co mnie bardzo ucieszyło. Kontakt dobry, mailowy z polskim konsultantem. Różnicę pieniężną odebrałem w ciągu 7 na konto.

Ogólnie:
Dość o sklepie… Jak już wspomniałem, nie miałem tego typu telefonu, a skusił mnie DUALSim… Nie zgodzę się z powszechnie panującą opinią, że to co chińskie to lipne, ponieważ telefonik nie odbiega wiele od oryginału i sprawuje się bardzo dobrze. Nic nie zacina, wszystkie funkcje działają jak należy i oczywiście wykonany jest z dobrego i trwałego plastiku, który w dotyku i wyglądzie jest taki sam jak Galaxy Note. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to lipne słuchawki douszne. Tandetny plastik i dźwięk straszny. Aparat jest też średni. Ma problemy z balansem bieli. Linki do zdjęć na samym dole
[center]
Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]

Parametry:
CPU MTK6575
ROM 512MB
RAM 512MB
Możliwość rozbudowania do 32GB
WiFi Tak
Sieć GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 2100MHz/850Mhz
UMTS/3G Tak
GPS Tak
A-GPS Tak
Bluetooth Tak
Aparat 8.0MP(Front0.3)
AF Tak
Lampa błyskowa Tak
Sygnał TV Analog
Podwójna karta SIM Tak
Czujnik G Tak
OS Android 4.0.3
Rozmiar ekranu 5.3cala
Rozdzielczość ekranu 800*480
Port słuchawkowy 3.5mm
Slot do transmisji microUSB
Bateria 2500mAh (2 sztuki)
[center]
Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]

Działanie:
Nie mogę się przyczepić do płynności systemu. Wszystko chodzi bez zarzutów i rozdzielczość 800*480 w zupełności wystarcza. GPS, BH, WIFI itp. Wszystko działa i nie mam z nimi problemu, dane można bez problemu zgrać i wgrać na kartę i na telefon przez kabelek, microUSB. Aparat jest niczego sobie i robi w miarę ładne zdjęcia. Przedni VGA tylko do rozmów więc wystarcza (sprawdzony na Skype).

[center]<object width="640" height="360"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/oi7LJY0VnMU?version=3&hl=pl_PL&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/oi7LJY0VnMU?version=3&hl=pl_PL&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="360" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/center]

Bateria:
Tutaj jestem mile zaskoczony. Przy tak dużym ekranie działanie jest nadzwyczaj długie. Ciągłego użytkowania przy graniu, wifi, muzyce, pobieraniu itp. Trzyma trochę ponad 2 dni. Bez używania specjalnie nawet do 5 dni. Przypominam, że są 2 sztuki w zestawie czyli można spokojnie od 4 do 10 dni bez ładowania. Po miesiącu nie zauważyłem jeszcze spadku mocy i bateria trzyma jak przy nowości.
[center]
Obrazek

Obrazek
[/center]

Zestaw:
Telefon dostajemy w ładnym solidnym pudełku, w którym znajdziemy dwie baterie, słuchawki, kabel microUSB, adapter USB na gniazdo zasilania, tylną klapkę, zapasową tylną klapkę z okładką na ekran (na zdjęciach) oraz oczywiście telefon. Folię do telefonu dokupiłem oddzielnie. Pragnę podkreślić iż pasują do niego akcesoria od NOTE, jak gumowe "kondomy" czy naklejki (rozmiar ten sam, inne rozmieszczenie klawiszy na rogach i dioda LED od aparatu po drugiej stronie). Sorry te dwa zdjęcia zestawu, ale robione na szybko tuż przed wstawieniem telefonem ;]
[center]
ZDJĘCIA ZESTAWU
Obrazek

Obrazek
[/center]

[center]ZDJĘCIA Z APARATU W TELEFONIE[/center]
[center]
Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 24 lut 2013, o 22:53 przez quler, łącznie edytowano 2 razy
quler

Reklama

Postprzez marx » 24 lut 2013, o 22:55

dzięki za recenzje. Telefon ma spolszczonego androida?
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez quler » 25 lut 2013, o 01:53

Zapomniałem najwidoczniej o tym wspomnieć. :) Język jest polski. Pojawia się tylko kilka zwrotów angielskich w opcjach dualsim i w ustawieniach.
quler

Postprzez Robsons94 » 26 lut 2013, o 20:59

telefonik godny uwagi i calkiem fajnie sie prezentuje :) aa pozdrowienia z bloków dla bloków :)
Fuck the press ! Michael Jackson you are the best :)
Robsons94

Powrót do Porównania telefonów