• Reklama

Gwarancja na zakupy z aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Gwarancja na zakupy z aliexpress

Postprzez zico420 » 25 lis 2012, o 12:09

Witam.
Przymierzam się do kupna tabletu najprawdopodobniej firmy ainol.Tylko nie wiem jak z gwarancją jako że w Polsce nie ma serwisu, to jeśli by się zepsuł czy wtedy musiałbym odsyłać do tego od którego kupiłem.Jeśli sprzedawca jest z Chin to pewnie koszty takiej operacji są znaczne i nie wiadomo co później.
zico420

Reklama

Postprzez adamfon » 25 lis 2012, o 15:58

Kupujac w Chinach- gwarancja w Chinach.
Kupujac od posrednika z Allegro- gwarancja w Chinach.
Kupijac od importera, dystrybutora typu x-kom- gwarancja w Polsce, bezproblemowa jesli chodzi o x-kom. Oni gdy stwierdza usterke wymieniaja tablet na nowy, bez naprawy.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez marx » 25 lis 2012, o 17:27

nic dodać, nic ująć. w skrócie autoryzowani sprzedawcy oferują własny serwis gwarancyjny, mali pośrednicy każą ci odesłać do Chin, realizując gwarancję producenta!
Ostatnio edytowano 27 lis 2012, o 08:48 przez marx, łącznie edytowano 1 raz
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez zico420 » 27 lis 2012, o 01:19

Dzięki za pomoc.Mimo kuszących cen na np. aliexpress lepiej będzie kupić u polskich pośredników. :->
zico420

Postprzez adamfon » 27 lis 2012, o 12:37

U polskich posrednikow? To jest najgorsze co moze byc bo oni zamawiaja produkt na Ciebie i kasuja 50 zl wzwyz nie wiadomo za co.

Kupuj tylko od dystrybutorow, ktorzy maja towar w Polsce, jak chcesz u posrednikow to lepiej sam sobie zamow z Chin i wyjdzie jeszcze taniej.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez paparacco » 28 lis 2012, o 13:06

Kasują 50zł ???? Chyba na sprzęcie o wartości 100zł. Bo na telefonach które są po 200 dolarów na aliexpress, to pośrednik potrafi skasować po 200pln a czasem i więcej - piszę z doświadczenia bo wiem ile ściśnięto kasy na mnie jak pierwszy raz kupowałem na allegro przez pośrednika. Tel kosztował 170 baksów a do kieszeni pośrednika poszło wówczas 230pln.

Czy po tym poście nadal są chętni do kupowania u pośredników?
Pozdrawiam
paparacco

Postprzez adamfon » 28 lis 2012, o 16:15

Dlatego napisałem 50 zł wzwyż. :-) Niekiedy płaci się dwa razy więcej niż coś jest warte. :D
adamfon
AKTYWNY

Postprzez marx » 28 lis 2012, o 21:52

Marża sprzedawców z allegro zaopatrujących się na aliexpress i innych chińskich sklepach waha się od 40 do 100% Część ze sprzedających robi to legalnie i odprowadza podatki i cło. Pomimo tego zyski na handlu chińszczyzną są ponadprzeciętne.
marx
Administrator

Postprzez Grech » 28 lis 2012, o 22:52

Jeśli ktos by sprzedawał na Allegro telefon droższy tylko o 50 zł od tego z Aliexpress to nawet nie ma co się zastanawiać tylko kupować. Zwłaszcza jeśli płaciłoby się z Alior Sync. Mamy wtedy 5% cashbacku. Jeśli taki telefon kosztowałby 700 zł (w tym 50 zł prowizji dla sprzedającego) to mamy 35 zł cashbacku czyli realnie dopłacamy tylko 15 zł. Tyle że te prowizje są dużo wyższe.
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez adamfon » 29 lis 2012, o 00:12

I choćby nawet po co dopłacać te 15 zł? W czymś to pomaga?
adamfon
AKTYWNY

Postprzez Grech » 29 lis 2012, o 00:21

Nie musisz bawić się w jakieś zakładanie kont skril i na Ali. Teoretycznie, bo nie wiem jak to by wyglądało, w przypadku zaginięcia przesyłki łatwiej odzyskać pieniądze od Allegro niż od jakiegoś Chińczyka. 15 zł za wygodę to raczej nie dużo. Nietety pośrednicy są pazerni i biorą sobie wyższe prowizje.
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez marx » 29 lis 2012, o 08:37

Teoretycznie lepszy mechanizm ochrony kupującego ma aliexpress, ponieważ tam płacąc skrilem w systemie ESCROW pieniądze są u operatora płatności do czasu aż klient potwierdzi odbiór i zgodność towaru z zamówieniem. Po zakończeniu transakcji przez kupującego kase otrzymuje sprzedawca lub w przypadku sporu lub upłynięcia czasu na dostarczenie przesyłki pieniądze wracają na konto kupującego co osobiście sprawdziłem. Pieniądze miałem w 2 dni po rozpoczęciu sporu z powodu nie dostarczenia przesyłki, sprzedawca jej nie wysłał bo nie miał juz tego co zamówiłem.
marx
Administrator

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI