• Reklama

Gwarancja. Adresowanie i wysyłka paczki.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Gwarancja. Adresowanie i wysyłka paczki.

Postprzez ernest210 » 4 wrz 2013, o 15:37

Witam,
planuję dokonać pierwszego zakupu na aliexpress (obecnie czekam na kartę z sync jak tylko ją dostanę to kupuję).
W celach zapobiegawczych chciałem od razu sprawdzić jak wygląda zwrot produktu w przypadku problemu (gwarancja). Niestety, ale nigdzie nie mogę znaleźć przykładu jak wygląda wysyłanie paczki do Chin.
Chodzi mi o takie sprawy:
1. Jak wygląda adresowanie paczki może ktoś mógłby się podzielić skanem wypełnionego przekazu (może być do aliexpress) zakładam, że w przypadku problemu przesyłkę wysyła się do nich.
2. Co dołączyć do przesyłki oprócz listu z opisem problemu? Zakładam, że skan gwarancji.
3. Co w przypadku, gdy gwarancja nie zostaje uznana czy towar przysyłają z powrotem do Polski na swój koszt czy każą sobie coś dopłacić? Zakładam, że jeżeli gwarancja zostaje uznana to dodatkowych kosztów nie ponosimy.
ernest210

Reklama

Re: Gwarancja. Adresowanie i wysyłka paczki.

Postprzez Iwan » 4 wrz 2013, o 20:07

1. Wzory adresowania listów zagranicznych znajdziesz na stronie Poczty Polskiej. Wygląda to tak samo jak przesyłka krajowa, wpisujesz adresata, nadawcę i tyle. Telefon odsyłasz do sprzedawcy, a nie do Aliexpress.
2. To już najlepiej uzgodnić ze sprzedawcą, zwykle wystarcza sam telefon + karta gwarancyjna.
3. Przy zakupach w Chinach musisz liczyć się z tym, że za wysyłkę zawsze płaci klient, bez względu na to czy gwarancja zostanie uznana czy nie .
Iwan

Postprzez ernest210 » 5 wrz 2013, o 10:05

OK, dzięki za odpowiedź.
ernest210

Postprzez tacim » 14 paź 2013, o 21:54

Ja odkopię stary temat i mam 2 pytania .
Czy na pewno zawsze jest gwarancja przy telefonach - taka jak w RP ładnie wypełniona podpisana itd ja nie mam nic
Co do wysyłki przyjaciel z Chin mi podał tyle danych , że zgłupiałem. Chyba że u nich tak jest miasto, dzielnica, prowincja i ciort wie co jeszcze
tacim
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Postprzez fusse » 14 paź 2013, o 23:00

mi tez tyle podal danych, numer pokoju, nazwa budynku, prowincja, dzielnica, miasto itd. dzisiaj wyslalem paczke do chinczyka 32zl ,ale priorytetowa i ubezpieczona na 700zl. takze moze ginąć, chociaz swoje odzyskam, chyba ,ze wroci to 32zl w plecy:p
fusse

Pochwały: 7

Postprzez Hardknox » 15 paź 2013, o 05:33

Nie wróci nie martw się zatrzymają i nie zwróci ci nikt za ubezpieczenie bo nie obejmuje zatrzymań tylko zaginięcia ;) dwa telefony wysyłałem na gwarancji i zaden nie dotarł i nie wrócił jeden do Galaxy tech drugi do Desoon

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalk [url='http://tapatalk.com/m?id=10']now Free[/url]
Hardknox
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: Zopo,HTC,Moto

Postprzez marx » 15 paź 2013, o 07:15

trochę jaśniej, żaden telefon nie dotarł do chińskiego sprzedawcy ?
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez barney » 15 paź 2013, o 08:09

Nie spinaj się moja dotarła bez problemu szla raptem tydzien. Tylko, że ja zapłaciłem na poczcie 50zl. Waga wyszła mi 0,55kg. Wysyłka Poczta Polska priorytetem.
barney

Pochwały: 1

Postprzez tacim » 15 paź 2013, o 17:57

Ja dzisiaj nadałem zobaczymy :) wydrukowałem krzaczki które mi dał plus niby eng. Tylko, że zwykła poszła hehe zobaczymy. Pracownica PP powiedziała, że w kraju to czy zwykła czy priorytet to góra dzień różnicy ale już w chinach to kto wie. A kto ma zatrzymywać te telefony Chińczyk, który tłucze podróby na potęgę.
tacim
AKTYWNY

Postprzez tacim » 15 paź 2013, o 19:04

Moja przesyłka dzisiaj nadana z polski i w 17-tce już są krzaczki o treści " 收寄局收寄, 波兰, 中国" czyli Akceptacja biuro przyjęcia, Polska, Chiny :)
tacim
AKTYWNY

Postprzez fusse » 15 paź 2013, o 19:17

nie dostales adresu napisanego po angielsku tylko po chinsku ? jak to wpisales na druczek ?
fusse

Pochwały: 7

Postprzez Bazinga » 15 paź 2013, o 19:19

Napisał, że wydrukował :P
Bazinga

Pochwały: 1
Telefon:: Szukam

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI