• Reklama

GTX 880m

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

GTX 880m

Postprzez kanpak » wtorek, 30 sierpnia 2016, 17:59

nie wiem czy dobry dział ale nie znalazłem lepszego,
chcę kupić kartę graficzną GTX 880m
czy ktoś kupował coś podobnego?
kanpak

Reklama

Re: GTX 880m

Postprzez mrergie » wtorek, 30 sierpnia 2016, 18:43

Widzisz poprawnie wyświetloną cenę? Dlaczego chciałbyś takie coś kupić? Za taką cenę kupisz całego nowego laptopa.

Ogółem karty graficzne z Chin miewają fałszywe BIOSy, do karty X wgrywa się BIOS zawierający dane identyfikacyjne karty Y w wyniku czego karta jest w każdej aplikacji wykrywana jako Y a masz prawdziwą wydajność słabej karty X. Taka podmianka jest bardzo prosta i sam mogę ją tobie przygotować, zrobić z twojej karty najnowszego Titana X Pascal :-D

Nawet na screenie z ogłoszenia coś nie gra, bo w GPU-Z brakuje oznaczenia obsługi CUDA przy czym wedle specyfikacji (dostępne na https://developer.nvidia.com/cuda-gpus ) NVIDII ta karta powinna ją zawierać.

Prędzej zakupiłbym procesor Intela z serii i7 bądź Xeony. Na nie da się czasami znaleźć dobre oferty, nawet znane są przypadku zakupu i7-6700k będących samplami przedprodukcyjnymi i z takimi też oznaczeniami po śmiesznie niskich cenach.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez kanpak » wtorek, 30 sierpnia 2016, 23:47

Tak, cenę widzę prawidłowo ;)
Niestety taka grafika padła w Dell Alienware i trzeba ją zastąpić. W serwisie della wycenili to na 4k więc szukam tańszej alternatywy.
Nie znam się na tym aż tak dobrze więc nie wiedziałem, że można takie rzeczy z biosami robić.
Czy wiesz w jaki sposób sprawdzić czy ta karta to faktycznie będzie 880M?
kanpak

Postprzez Gravis » wtorek, 30 sierpnia 2016, 23:48

Nie da się tego sprawdzić inaczej jak organoleptycznie. Nie ryzykowałbym jednak, takich rzeczy jak karty graficzne z Chin raczej nie zamawiamy. Procesory owszem, dyski SSD - wedle uznania . O kartach graficznych czytałem, że to jedna wielka ściema.
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 25

Postprzez mrergie » środa, 31 sierpnia 2016, 00:11

Poszukuj na Allegro. Prędzej tam kupisz to, co potrzebujesz, w cenie znacznie lepszej i z blisko 100% pewnością że otrzymasz to co zamawiałeś.
Albo po prostu rozważ kupno nowego laptopa, jednak skoro mowa o produkcie z linii Alienware to domyślam się iż nie będziesz chętny zejść do modeli z niższej półki i rozważałbyś jedynie modele nie gorsze niż ten, który już masz - a to mocno podbija cenę.

Musisz jednocześnie wziąć pod uwagę, że skoro laptop zaczyna się sypać to lada chwile coś innego może w nim przestać działać.
Polecam skontaktować się z firmą Idea Nord - http://ideanord.com.pl/ Mają duży zasób podzespołów do różnych laptopów, może akurat będą mogli zaoferować część identyczną z oryginalną bądź inny model karty który też będzie współpracował.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez kombajnik » środa, 31 sierpnia 2016, 00:36

Polecam temat eGPU w laptopie, używam gf 660ti - polecam :)

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 13

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo