• Reklama

Groźny wirus na Jiayu s3 play store

Re: Groźny wirus na Jiayu s3 play store

Postprzez Szary50 » środa, 20 stycznia 2016, 08:59

Wyglada na to, ze syf jest zaszyty w sofcie. Na poczatek proponuje wgranie innego launchera a srockowego wywalenie. Zobaczcie czy w aplikacach macie aplikacje astonish. Jest do wywalenia ale w systmie/priv-app widnieje jak ciag niepouklad znakow.

Autor postu otrzymał pochwałę
Szary50

Pochwały: 2

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez bonano » środa, 20 stycznia 2016, 12:02

To jest śmieć zeszyty w stockowym launcherze bodajże. Wystarczy ściągnąć inny, a Trebucheta wpierdzielić w kosmos i reklamy na dialerze czy w przeglądaniu kanałów RSS przestaną Was niepokoić. :-)

Autor postu otrzymał pochwałę
bonano

Pochwały: 1

Postprzez robercik » środa, 20 stycznia 2016, 16:07

Bardzo dziękuję Wam za szybką i trafną odpowiedz.
Zainstalowałem nowy laucher - taki od Googla - najprostszy, a aplikacją "Usuwanie Aplikacji Systemowych" puściłem trebuchet-a zgodnie z radą w kosmos.
Jak na razie lekarstwo działa, zobaczymy jak będzie za jakiś czas.
Za poświęcony czas i dobrą radę macie za to po "zielonym" :)
ps. teraz widzę Sary50 - Ty jak coś napiszesz to konkret - zaraz dostajesz pochwałę :)
robercik

Pochwały: 3

Postprzez majk3l » środa, 10 lutego 2016, 12:44

Panowie, a jak wywalić ten domyslny louncher? Bo w jiayu nie jest to zgodne z instrukcjami dotyczącymi normalnego Androida - po prosotu nie ma tej opcji (albo jestem ślepy) http://www.download.net.pl/jak-przywroc ... ie/n/5143/
majk3l

Postprzez ddr » środa, 10 lutego 2016, 12:45

Instalujesz inny, a stary wywalasz z katalogu /system/app/ czy coś na jego podobieństwo.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez robercik » środa, 10 lutego 2016, 21:34

Wejdź do Sklep play i poszukaj dokładnie "Usuwanie Aplikacji Systemowych" zainstaluj i tym programem usuniesz Trebuchet. Oczywiscie innymi programami też usuniesz aplikacje systemowe - ten konkretny zadziałał u mnie. Powodzenia
robercik

Zainfekowany Jiayu S3 - pomocy

Postprzez burak321 » sobota, 2 kwietnia 2016, 11:34

Witam, niecały rok temu kupiłem Jiayu S3 advanced. Nie sprawiał większych problemów przez ten czas, kiedyś okazało się, że ROM fabryczny ma jakieś śmieci które zablokowałem. Nigdy nic w nim nie grzebałem, jestem kompletnie zielony w kwestii flashowania itp.
Wczoraj nagle otrzymałem jakieś dziwne powiadomienie, po którym tel zaczął wariować i strasznie lagować. Jakieś dziwne aplikacje, dodawanie na pulpicie śmieci, samo otwieranie stron z jakimś syfem. Jednym słowem infekcja. Zdążyłem jeszcze wyłączyć połączenie internetowe i odpalić 360 security który wskazał na infkecję w systemie. Próbowałem również pousuwać niektóre śmieci w aplikacji z dostępem do systemu.

Telefon co jakieś 5min musiałem restartować, bo po mniej więcej takim czasie przestawał odpowiadać na działania. Cały czas strasznie wolno chodził.
Zdecydowałem się na wykonanie resetu do ustawień fabrycznych. Śmieci cały czas są obecne i uniemożliwiają korzystanie z telefonu. Na tę chwilę po wejściu do np sklepu google tel gaśnie i nie włącza ekranu z powrotem. Jedynym wyjściem jest znowu jego restartowanie.

Zostało mi chyba tylko wgranie jakieś ROMa. Najlepiej fabrycznego bez tego malware itp... jednak nie mogę nigdzie znaleźć takiej wersji. Ostatecznie jakiś custom, ale jak wspominałem - nie mam o tym pojęcia a telefon chciałbym mieć sprawny:( Czy może ktoś pomóc?
burak321

Postprzez Piterss7 » niedziela, 3 kwietnia 2016, 12:28

Pisz do kolegi ddr z forum,maprawia telefony
Piterss7

Postprzez robercik » niedziela, 3 kwietnia 2016, 13:55

burak321 - jeżeli się da, to wywal Trebuchet-a.
Albo kolega pavlikdc http://telchina.pl/rom-jiayu-s3-mod-pavlik-kk-s3sw-20150314-v2-5-t26861.html przygotował odchudzony rom. Do tego opisał co należy zrobić aby go wgrać.
robercik

Postprzez Mario30 » niedziela, 3 kwietnia 2016, 18:34

Wywalenie Trebucheta nie daje rezultatu, próbowałem, Mi po kilku dniach męczarni udało się w końcu zainstalować nowy Rom, co prawda chyba z wersji 3GB bo pojawiła mi się opcja włączania NFC, chyba to nie przeszkadza ?, ważne że pomogło, mam nadzieje że ten syf znowu mi się nie zainstaluje, teraz będę bał się odbierać wiadomości :)
Mario30

Postprzez Osamboch » środa, 13 kwietnia 2016, 18:25

U mnie to samo. Po "wypaleniu się" baterii telefon leżał ze 2 tygodnie i czekał na nową. Gdy wreszcie dotarła to wgrało mi się to cholerstwo (jakieś 2 dni temu, miałem KitKeta 4.4.4 kompilacja S3SW 20150314-141844, wersja jądra 3.10.48+), które tu opisujecie. Ledwo udało mi się zbackapować dane (trzeba od razu po restarcie tel wejść w menedżera plików nim cokolwiek innego się uruchomi i co ważne nie dopuścić do wygaszenia ekranu podczas kopiowania!!). Niestety nie ma możliwości wejść w Google Play, więc żadnych apek w ten sposób nie pobierzemy.
Recovery do ustawień fabrycznych nie pomaga.
Osamboch

Postprzez Beny » środa, 13 kwietnia 2016, 21:10

Panowie,
co to za gówno z tym wirusem ... od wczoraj żona ma to samo na swoim S3. Nie da się nic zainstalować, nawet launchera od googla
Beny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc techniczna