• Reklama

Goophone i5 N2

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

Goophone i5 N2

Postprzez quaper10 » czwartek, 18 kwietnia 2013, 23:53

Witam!
Przeglądając ostatnio internet natrafiłem na różne klony iphone'a 5. Zainteresował mnie szczególnie model GooPhone i5 N2, jest ponoć tej samej wielkości co oryginał. Jest to ta bogatsza wersja. Na aliexpress cena wynosi ok 700zł. Moje pytanie brzmi czy warto zainwestować w tą podróbkę i czy na obudowie naprawdę jest logo apple? Posiada ktoś? Proszę o szybką odpowiedź.
Michau
quaper10

Reklama

Postprzez homar » piątek, 19 kwietnia 2013, 18:42

Jeśli chcesz szpanować, to dobra inwestycja :-) Jeśli nie chcesz szpanować, to kupisz coś znacznie lepszego w tej cenie.
homar
AKTYWNY

Postprzez quaper10 » sobota, 20 kwietnia 2013, 18:07

A chodzi mi dokładniej o to czy jest logo nadgryzionego jabłka
Michau
quaper10

Postprzez arti123 » sobota, 20 kwietnia 2013, 18:22

Jak sobie zażyczysz to będzie ;)
arti123

Postprzez quaper10 » sobota, 20 kwietnia 2013, 19:37

A używa/ł go ktoś? Jak się sprawuje?
Michau
quaper10

Postprzez Nihilus13 » poniedziałek, 17 czerwca 2013, 02:12

Test telefonu Goophone I5
Obrazek

Obrazek

Na wstępnie chciałem zaznaczyć że starałem się wziąć pod uwagę wszystkie krytera oceny. Przed kupnem tej chińskiej kopii iphona 5 przeszperałem youtube w poszukiwaniu testów zwykłych osób po obu stronach atlantyku. Z zamawianiem telefonu za pośrednictwem chińskiego portalu AlieExpress miałem pierwszy raz wtedy do czynienia dlatego moje ryzyko było podwójne. Telefon zamówiłem pod tym adresem

http://www.aliexpress.com/item//766959350.html

Skusiło mnie przyznaję przede wszystkim 2gb ramu i czterordzeniówka na pokładzie. Czytałem opinie i specyfikację chipsetu mediatek mtk6589 oraz mtk6577 więc stwierdziłem że jeśli się nawet okaże że faktycznie nie jest to cpu 6589, a jedynie układ 6577 to będę zadowolony. Nie wierzyłem co prawda w prędkość opisywaną na stronei przedmiotu 2ghz gdyż wiedziałem że ukłądy mediatek działąją z zegarem max 1,2ghz ale uznałem to za pomyłkę, lub naciąganie klientów - wierzyłem w cpu a nie w obrazki. Poza tym dorawałem mnóstwo zdjęć zrzutów z antutu i widziałem co tam było opisane. A swoją drogą 4.2jelly bean na pokładzie więc zoptymalizowana wersja andka, wyglądająca jak ios. Idealny telefon aby ponabijać się z applowyh fanbojów, a powiem szczerze wizualnie + software'owo idealne połączenie.
Telefon zamówiłem 18 maja a do mnie trafił 31 maja. Biorąc pod uwagę że zamówiłem czarnego a dostałem białego, wszystko wydawało się na pierwszy rzut oka w porządku:)

Ale dalej przyznaję byłem zaskoczony.
Wrażenia wizualne:
Jak najbardziej pozytywne. Obudowa aluminiowa, to samo przyciski boczne. Główny środkowy klawisz służący jako androidowe wszsystkie 3 na raz działa bez zarzutu. Po głębszej wzrokowej penetracji owego urządzenia dały mi się tylko do zobaczenia dwa mankamenty które mogą pomóc stwierdzić wprawnemu oku odróżnić Goophone od Iphone. Mianowicie tylnie uzupełnienia obudowy powinny być ze szkła. Zamiast niego znajduje się plastik który całkiem nieźle je imituje. Dodatkowo można zauwazyć że wykończenie słuchawkowego jacka 3,5mm jest trochę inne niż w iphonie. Tak czy inaczej wymiary identyczne, waga również mniej więcej ta sama. Żeby nie było doglądałem detali i liczba dziurek w obudowie na słuchawki zgadza się z oryginałem.
Ekran:
Uruchamiając Goophona zostałem zaatakowany witającym mnie jabłkiem, a następnie przejściem do ekranu głównego. Responsywność ekranu naprawdę na bardzo przyzwoitym poziomie. W opisie aukcji było opisane że jest to ekran Retina 1136x640. Każdy z poniższych screenów został wykonany za pomocą narzędzia DDMS z pakietu Android SDK a więc wszystko powinno się zgadzać. Niestety screeny wychodziły w rozdzielczości 854x480. Obstawiałem od samego początku to że nie specyfikacja telefonu nei będzie się pokrywać w stu procentach z tym co było podane - wiem ryzyk fizyk. Jednak wracając do zwykłych aspektów użytkowania ekranu. Na codzień byłem użytkownikiem pierwszego milestone, więc powiem szczerze że płynności i czułości ekranu, brakowało mi od dawna. Ekran pomimo nie retinowej rozdzielczości, a raczej gęstości pikselowej, prezentuje się bardzo dobrze. To samo tyczy się multitoucha. Standardowy 5punktowy.
Obrazek
System:
Nakładka androida wyglądająca jak ios, niesamowita!Wszystko prawie idealnie odwzorowane, ikony, animacje, górny pasek z widgetami obługi telefonu, do tego easytouch, taki sam widok wyłączania telefonu, blokowania telefonu.
Obrazek
Największe wrażenie na mnie zrobiły jednak ustawienia - toczka w toczkę jak iosowe.
Obrazek
Całkiem płynne działania lauchera, coraz bardziej mnie utwierdzało w przekonaniu, że mój wybór nie był chybiony. Pod wdzięczną ikonką appstora krył się google play store więc byłem w niebie. Jak się okazało niektóre youtubowe goophony miały z tym problem - należało zrootować telefon a następnie dograć pliki. Pierwszy zgrzyt pojawił się gdy próbowałem zsynchronizować kontakty. Niestety okazało się to niemożliwe, aż do momentu gdy nie znalazłem rozwiązania tego problemu. Z pomocą przyszedł mi:
http://www.youtube.com/watch?v=Epoh_92oxGA
Po kilku chwilach i doinsttalowaniu brakującej aplikacji mogłem sprawdzić funkcje dzwonienia itd.
Android 4.2 również musiał zostać sprawdzony pod kątem prawdziwości tej informacji - większość informacji o Goophonie mówiły o wersji 4.0.4. ics. Androidowe narzędzie z pakietu SDK DDMS pokazywało informację o androidzie 4.2 ale najprostrzym sposobem aby to sprawdzić było napisanie prostej apki hello-word która wyrzucałaby akualną wersję zainstalowanego androida. Po chwilach walki z niepodpisanymi sterownikami cyfrowymi i windowsem 8 udało mi się zdebugować ją na moim zakupie. Tak jak przypuszczałem zwrócony API level wynosił 15 czyli ics w wersji 4.0.4.
Obrazek
Najnowszy Jelly bean określony jest poziomem API 16 oraz 17, kolejno dla androida 4.1 oraz 4.2.
http://developer.android.com/guide/topi ... ement.html
Okazuje się że nie jest tak kolorowo. Dodatkowo próba zrootowania telefonu nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Pomimo prostych czynności które powinny dać nam pełnię władzy, faktycznie dostałem możliwość odpalenia superusera ale próba jego zaktualizowania spełzła na niczym, a odpalenie terminalu i wklepanie "su" nie poskutkowało żadnym pozytywnym odzewem ze strony telefonu.
Komunikacja:
Użytkując Motorolę Milestone już od prawie 3 lat przyzwyczaiłem się do jakości dźwięku powiedzmy HD voice. Niestety na tym polu Goophone przegrał. Jakoś dźwięku podczas rozmowy jest bardzo słaba, praktycznie pozbawiona niskich tonów. Podczas popiętego zestawu słuchawkowego(nie pochodzącego z zestawu a jedynie ze starej Motoroli), sytuacja się poprawiła. Prawda jest jednak taka że moje ucho ma audiofilskie naleciałości i jakość dźwięku jest dosyć ważnym aspektem. Jeśli chodzi o mikrofon, ciężko jest mi to zweryfikować ze względu na dwie rozbierzne opinie - przy kilku rozmowach telefonicznych nie było czuć różnicy przez osobę "po drugiej stronie słuchawki" tak samo tyczyło się to rozmowy za pośrednictwem skype.Przy kilku rozmowach faktycznie pojawiły się problemy w trakcie połączenia, choć odczuwała to osoba z którą rozmawiałem. Goophone wykorzystuje kartę microSim w przeciwienstwie do Iphone, wykorzytsującego nanoSim.
Aparat przód+tył:
Co prawda nie liczyłem na wielkie osiągnięcia ale okazało się że faktycznie z tyłu jest 8mpix, a zdjęcia na poziomie akceptowalnym przez amatorów pstryknięcia raz na jakiś czas. Niestety nie będę się wypowiadać na temat kamery gdyż jakości nagrywanych filmików daleko do hd.Zapis do 3gp i paskudna jakość to chyba wystarczający argument. Po zainstalowaniu aparatu ICS zdjęcia się stanowczo poprawiły. Przedni aparat sprawował się średnio - jak na parametry 1280x960. Testy na skype wypadły całkiem pomyślnie i byłem w stanie odbyć dosyć długą rozmowę bez przeszkód z połączeniem(audio + video). Poniżej przykłądowe zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przednia kamera:
Obrazek
Tutaj się wszystko trochę gorzej prezentowało.
CPU/Wydajność:
Tak jak opisałem wcześniej wydajność mnie zaskoczyła. antutu pokazał wynik powyżej 8000 pt.
Obrazek
oraz pokazywał takie dane o telefonie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pryznaję nie wierzyłem od samego początku w takie parametry więc musiałem to czymś udowodnić. Choć tak naprawdę nadal nie wiedziałem co za procesor siedzi w środku i ile pamięci jest wbudowane w Goophone musiałem to sprawdzić. antutu/ system info i inne tego typu aplikacje pokazywały to samo. Nawet go launcher ma opcje pewnej miotełki w zakładce aktualnie działających aplikacji i pokazywał niecałe 2gb.
Obrazek
Co jednak dziwnie wyglądało: System konsumujący 1.7 gb bez uruchomionych żadnych aplikacji...?
Większość youtubowych filmików odnośnie urządzenia, dawało mi powód do niepokoju pisząc że większość(o tym poniżej) Goophonów ma wbudowane jedynie 512mb ramu. Czarę goryczyły przelał jednak inny fakt. Po wejściu w recovery - factory mode pojawił mi się obraz:
Obrazek
czyli chipset 6575 jednordzeniowy faktycznie dochodzacy do 1ghz.
Żeby nie było aż tak źle, sprawdzałem działanie GTA Vice City na Goophonie:
Obrazek
Obrazek
O dziwo wszystko ładnie - praktycznie płynnie więc zacząłem się zastanawiać czy nie wybaczyć chińczykom.
Dźwięk:
Tutaj czekała mnie największa bolączka. Tak jak już wcześniej wspomniałem, audiofilskie odczucia nie pozwoliły mi sie cieszyć z głosników wysokiej klasy. Nie chodzi mi oczywiście o fakt słuchania muzyki przez telefon bez słuchawek, ale sam fakt jakości dźwięku. Nie ma to jak w miarę porządny telefon który w trakcie przychodzącej rozmowy wydaje z siebie dźwięki jakości siemens s55, lub sprzed epoki telefonów sony walkman. To samo tyczy się głośnika od rozmów telefonicznych. Brak jakichkolwiek niskich tonów i jakość dźwięku przywodząca na myśl wcześniej wymienionego siemensa s55. Tak czy inaczej jakość muzyki jaka jest serwowana, kompletnie mnie nie zadowoliła. Przyznaję od razu że jakość muzyki serwowanej za pomocą głośników jest o niebo lepsza. Przede wszystim wszystko zależy od słuchawek(na pewno nie tych dołączonych do zestawu "iphonowych earpodów"), ale na motorolowych słuchawkach oraz drugich marki COLOUD, jakość dźwięku prezentowała się zgoła odmiennie(praktycznie zadowalając moje uchszy) - oczywiście po odpaleniu softwarowego equalizera.
Łączność:
WiFi: Z pierwszych obserwacji jedyne co udało mi się zaobserwować, to trudności z połączeniem się z routerem będącym hmm... za dwoma ścianami w odległości około15m, porównując do wcześniej wspomnianej motoroli milestone. Z dalszych doświadczeń w trakcie użykowania łączności wifi, nie doświadczyłem jakichś większych odchyłów od normy. Dodatkowo poniżej zamieszczam screen z sunspidera(benchmark przeglądarki dla osób niezorientowanych).
Obrazek

3G: telefon oczywiście obsługuje 3g. Łączność z siecią odbywała się bez zakłóceń oraz bez najmniejszych problemów. Niestety nie miałem możliwości testowania łączności z internetem za pomocą Aero2 dlatego nie mam pojęcia czy Goophone go obsługuje.
Bluetooth: Na przesyłanie plików za pomocą Bluetootha nie mam co narzekać. Połączenie odbyło się kilkukronie bez najmniejszych problemów. Jeśli chodzi o prędkość transmisji danych to obstawiam bluetooth w wersji 2.0.
GPS: Niestety nie udało mi się złapać fixa, a próbowałem kilkukrotnie.GPS Statusem walczyłem zarówno z okolic okna gdzie Samsung Galaxy Advance oraz Milestone łapały dostęp, jak również pod otwartym niebem. Niestety bez skutku. Być może jest jakieś rozwiązanie ale niestety nie udało mi się na nie natrafić. Dodam że, lokalizajca za pomocą sieci 3g działa bez problemu, ale przecież nie o to chodzi aby określać lokalizację łącząc się z internetem i dawać wujkowi Google wszystkie informacje o nas.
Złączę lighting: Oryginalne złącze applowe faktycznie jest umiejscowione w Goophonie
Obrazek
Tak po prawdzie to może złącze lighting prawdziwe, ale prędkości lighting na pewno nie osiąga - bliżej mu do standardowego USB 2.0.
Bateria:
W trakcie użytkowania odczułem standardowe zużycie baterii jak dla smartfona. Dla normalnego użytkowania 2 dni, może trochę więcej. Przy graniu, słuchaniu muzyki, surfowaniu w sieci, bateria trzymała poniżej 24 h.

Oceniając ogółem:
Jako audiofil czuję się smutny. Nie liczyłem na jakośc typu beats audio albo sony walkman. Liczyłem na coś przyzwoitego, a okazało się kaszanką(oczekiwałem większej niż przeciętną jakość dźwięku w telefonie - jeśli chodzi o same głośniki, przypominam na słuchawkach było całkiem cacy). Dodatkowo "obiecywane CPU MTK6589" nie było nawet chipem MTK6577, a więc z 4 rdzeni zrobił się jeden. Pomimo tego uważam, że urządzenie nie jest z góry skreślone - jest to naprawdę dobry telefon. Dwoma najpoważniejszymi mankamentami są faktycznie, GPS jak dotąd nie łapiący fixa oraz jakość zamontowanych głośników. W razie czego mam nadzieję że opisane urządzenie pozwoli zastanawiającym się, lub niezdecydowanym podjąć decyzję odnośnie kupna, chińczyka podróbki Iphona.

Ps. Goophone to nie jedyna podróbka, tak po prawdzie istnieje kilka podróbek Iphone 5. Użytkownik Youtube'a którego już wcześniej link testu tego telefonu wrzucałem, zamieścił porównanie wszystkich klonów Iphone'a.
http://www.youtube.com/watch?v=8v7z1pd2 ... e=youtu.be
Tak dla ogólnego zrozumienia, telefon opisywałem nazwą Goophone, ale przyzję nie mam pojęcia czy jest to Goophone, Zophone czy co innego -zważywszy na fakt że kilkoma nieznacznymi detalami w specyfikacji mogą się różnić.
Nihilus13

Postprzez quaper10 » piątek, 21 czerwca 2013, 01:49

Jejku, dzięki wielkie. Gdyby nie ty, bez wachania uwierzyłbym w opis aukcji i kupił ten sprzęcik. Mam jednak jeszcze kilka pytań... Jak z szybkością działania systemu, ile tak na prawdę jest pamięci wbudowanej i czy próbowałeś w jakiś sposób wgrać język polski?
Michau
quaper10

Postprzez Nihilus13 » niedziela, 23 czerwca 2013, 22:31

Logicznie analizując - android 4.04 potrzebuje okolo 350 mb na sam system wiec biorac pod uwage screen go launchera z wolnym okolo 150 mb - wychodzi na 512 mb ramu. System dziala bardzo szybko i bardzo plynnie. nie staralem sie wgrywac jezyka polskiego bo nie widzialem takiej koniecznosci.
Nihilus13

Powrót do INNE MARKI