• Reklama

[tablet] GoClever Tab R75 recenzja

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

[tablet] GoClever Tab R75 recenzja

Postprzez Naidoo » sobota, 2 lutego 2013, 22:41

Recenzja - GoClever tab R75

Ostatnio wpadł mi w ręce tablet GoClever Tab R75. Testowałem go niecałe półtora dnia, bo bratanek poprosił mnie o wgranie do niego dużej ilości gier. A nie chciał się rozstawać z nim na dłużej :).

Obudowa
Jestem zaskoczony jakością wykonania jak na nisko budżetowe tablet.
Obudowa jest wykonana z dobrej jakości plastiku, która nie trzeszczy i zgrzyta gdy trzymamy go w rękach. Zestawienie kolorystyczne czarnego z białym daje ciekawy efekt, który umila użytkowanie.
Obrazek

Klawisze back, menu, home znajdują się w prawej stronie ramki i nie są podświetlane. Rozmieszczenie ich jest mało funkcjonalne bo musimy uważać, aby ich nie wciskać, gdy trzymamy tablet w dłoniach.
Przycisk Power znajduję się na prawej górnej obudowie, razem z wejściem mini usb, gniazdem słuchawek i czytnikiem kart microsd Co ciekawe R75 nie posiada fizycznych klawiszy głośności, co dla mnie jest już porażką
Obrazek

Ekran
Plastikowy ekran LCD o przekątnej 7 cali w rozdzielczości 800x480 pikseli z pięciopunktowym multitouchęm jest kiepskiej jakości, głównie za sprawą kątów widzenia.
Wystarczy że lekko obrócimy tablet w górę, to robi się ciemny, gdy w dół to mleczny. Niezbyt to miłe w użytkowaniu, bo musimy ustawić tablet w jednej pozycji, aby mieć dobry obraz. Dotyk działa dobrze, ale czasem po naciśnięciu ekranu tablet na sekunde się zamyśla.

<object width="560" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Nu_Fcd4LLts?version=3&hl=pl_PL&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Nu_Fcd4LLts?version=3&hl=pl_PL&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Obrazek

Wydajność
Sercem tabletu jest jednordzeniowy procesor Cortex A8 1GHz (RK2906 z GC800), nie jest może demonem prędkości, ale w zupełności starcza do grania w większości gier.
Nie było problemów grami Dead Trigger , Minecraft - Pocket Ed. Demo, Survivalcraft Demo. Ale problem pojawił się z Beach Buggy Blitz niektóre elementy 3d były dziwnie renderowane i ciągły się przez caly ekran.
Nie uruchomiły się gry Angry Birds Star Wars i Asphalt 6 Demo.

Obrazek Obrazek Obrazek

Testy wydajności
Quadrant 2.1.1 - 1498
AnTuTu Benchmark 3.0.3 - 2642
NenaMark2 - 21,1

Wi-FI
Działa dobrze, nie gubi zasięgu i nie zrywa połączenia. Logowanie do routera przebiega bezproblemowo.

System operacyjny
Zainstalowany Android 4.04 Ice Cream Sandwich działa szybko i poprawnie, ale czasem lubi się zaciąć na 5 sek.

Multimedia / Internet / Sklep Play
Moc obliczeniowa R75 nie jest może imponująca, ale pozwala na odczyt filmów w 1920x1080 różnych formatach.

Internetowa przeglądarka działa szybko i poprawnie, skalowanie stron jest prawidłowe . Wbudowany wtyczka Adobe flash player pozwala na wczytywanie filmów i stron WWW.

Tablet jest zgodny z całą paletą aplikacji z Gogle Play . Natrafiłem na parę aplikacji które nie chciały się zainstalować i pojawiał się komunikat „Plik pakietu jest nieprawidłowy”

Głośnik / Słuchawki
Zastosowany głośnik jest średniej jakości ale jest głośny i wyraźny. Podpięte słuchawki Philipsa SHP-2700, grają czysto i dynamicznie.

Podsumowanie
GoClever Tab R75 jest przeznaczony dla mało wymagającego użytkownika. Mimo kilku wad jest ciekawą alternatywą w śród tanich tabletów.
Z większych wad jest to świecący ekran podczas ładowania, nawet jak urządzenie jest wyłączone .Oraz jedno gniazdo usb które służy do ładowania i obsługi urządzeń.
Ale wszystko rękopęsuje cena 240zł która jak na właściwości tabletu jest miarę atrakcyjna

Parametry techniczne Goclever Tab R75:
- ekran 7″ 800 x 480 pikseli,
- Android 4.0 z dostępem do Google Play,
- jednordzeniowy procesor Cortex A8 1GHz (RK2906 z GC800),
- 512MB RAM,
- 4GB pamięci, slot kart microSD,
- port miniUSB,
- 3.5 mm jack audio,
- kamerka 0,3 Mpix,
- WiFi,
- akumulator 3000 mAh,
- wymiary: 197,5 x 119,8 x 10,6 mm,
Samsung Galaxy S2 > HTC Artemis > SE Aino > SE Hazel > SE K750i > SE W300i > Nokia 2720a-2 > Motorola Razor V3
Lark FreeMe 70.0 - Manta Mid 801
Naidoo

Reklama

en.001phone.cn=

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin