• Reklama

Głośniki bluetooth

Akcesoria do telefonów, tabletów i innych chińskich gadżetów

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez SeventyThree » 11 paź 2016, o 12:20

BW-F4, jeśli wierzyć nagraniu, o klasę lepszy ... więcej mięcha w brzmieniu. BS-3 gra jak plastikowa popierdółka, próbując nadrabiać górą.
Nie tedy droga do dobrego brzmienia ;-)

Jako, że lubię wrzucać tu klamoty, które mnie interesują ... znalazłem takie coś, co nie kosztuje majątku, a zapowiada się bardzo ciekawie.

JUNJIADA 20W

Obrazek
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY
 
Posty: 218
Dołączył(a): 30 lip 2014, o 15:28
Lokalizacja: GDA
Pochwały: 3
Telefon:: Nubia Z7 Max
ROM: 32GB

Reklama

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez rzadzu » 11 paź 2016, o 12:23

jivul napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A możesz mi powiedzieć czy Twój egzemplarz też dosyć wyraźnie szumi po sparowaniu (bez włączonej muzyki)?
rzadzu
 
Posty: 150
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 21:21
Pochwały: 6
Telefon:: OP 6T

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez jivul » 12 paź 2016, o 00:01

SeventyThree napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No, tak to jest w rzeczywistości. Do wczoraj wszystko było w porządku, tzn zadowolony używałem BS-3, ale jak po kilku godzinach przyzwyczaiłem do BW-F4, to BS-3 zaczął brzmieć tragicznie nienaturalnie.

rzadzu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bezpośrednio po sparowaniu jest kompletna cisza, tzn jak jest dwukrotne piknięcie głośnika oznaczające sparowanie to słychać że w tle tego pikania jest szum, ale jak tylko się dźwięk kończy to jest absolutna cisza.

Puszczając jąkąś muzykę i ściszając na telefonie do zera - to tak, w cichym pokoju słychać wyraźnie szum z jakiś 50-70cm, ale jeżeli jest jakikolwiek użyteczny sygnał, to słuchając z tej samej odległości ja już nie jestem go w stanie usłyszeć.

Pauzując muzykę, słychać jeszcze z 1 sekundę szum, po czym głośnik staje się znowu kompletnie cichy.

Inna sprawa - używam gównie głośnika podpiętego przez wejście liniowe (mini jack - mini jack) i kiedy wprawiłem laptopa w uśpienie, to głośnik zaczął pierdzieć niskimi tonami. Z BS-3 nie było tego problemu. Natomiast oba głośniki po próbie zasilania z portu USB laptopa stawały się fabryką szumu, wszytko co elektormagnetyczne w laptopie słychać całkiem głośno. Przy podpięciu do ładowarki sieciowej jest ok.
jivul
 
Posty: 77
Dołączył(a): 30 paź 2015, o 01:09
Lokalizacja: W-wa
Telefon:: Samsung

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez mironiusz » 14 paź 2016, o 09:38

Jeśli chodzi o Blitzwolfa F1 podobno sa się go zmodyfikować, tzn odblokować radio oraz dodać możliwość stosowania go jako powerbank.
Czy ktoś natrafił na takie info i ew może podlinkować?
Brak podpisu - Pracujemy nad tym... .. .
Avatar użytkownika
mironiusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 09:04
Pochwały: 4
Telefon:: iPhone6
ROM: 8.3

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez tmk10 » 23 paź 2016, o 19:58

Od pół roku posiadam głośnik Xiaomi ten okrągły.

Po takim czasie warto zdać relację.

Głośnik dalej gra tak, jak na początku, a może nawet i lepiej. Nic nie charczy, nie ma problemów z łącznością. Czasem zdarzy się, że muszę wyłączyć bluetooth w telefonie i włączyć, ale nie wiem, czy jest to wina telefonu czy głośnika. Na soundbarze nie było tego błędu, więc pewnie głośnik, ale zdarzy się to raz na jakiś czas. Ogólnie polecam, bo za taką cenę ciężko dostać coś dobrego. Płaciłem wtedy około 88zł. Teraz widzę, że jest wersja 2 i jest problem z dostaniem starszej werjsi.
Avatar użytkownika
tmk10
AKTYWNY
 
Posty: 422
Dołączył(a): 27 gru 2013, o 21:13
Pochwały: 8
Telefon:: A

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Rafal1435 » 24 paź 2016, o 10:27

Ten okrągły xiaomi to nic specjalnego tak naprawdę :) a dla tych co poszukują niezłego brzmienia a mają czas i trochę zdolności manualnych polecam zrobić samemu taki głośnik ;)
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez SeventyThree » 24 paź 2016, o 10:42

Okrągłe Xiaomi dość mocno się różnią od siebie, przede wszystkim wielkością ... nie wiem czy takie uogólnienie jest właściwe.

WERSJA I

WERSJA II

WERSJA III
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY
 
Posty: 218
Dołączył(a): 30 lip 2014, o 15:28
Lokalizacja: GDA
Pochwały: 3
Telefon:: Nubia Z7 Max
ROM: 32GB

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez tmk10 » 24 paź 2016, o 20:16

Rafal1435 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak ktoś potrzebuje brzmienia to nie będzie bawić się w głośniki bluetooth :-)

Samemu raczej takiego nie zrobisz. Oglądałem trochę poradników i w końcu wolałem zakupić gotowy głośnik, bo sama jakość dźwięku mocno odstaje i głośnik wygląda nieestetycznie

@up, ja mam dwójkę
Avatar użytkownika
tmk10
AKTYWNY
 
Posty: 422
Dołączył(a): 27 gru 2013, o 21:13
Pochwały: 8
Telefon:: A

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Rafal1435 » 25 paź 2016, o 08:41

tmk10 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak ktoś potrzebuje brzmienia to nie będzie bawić się w głośniki bluetooth :-)

Samemu raczej takiego nie zrobisz. Oglądałem trochę poradników i w końcu wolałem zakupić gotowy głośnik, bo sama jakość dźwięku mocno odstaje i głośnik wygląda nieestetycznie

@up, ja mam dwójkę

Też miałem dwójkę i wysokie tony jeszcze jako tako ale te "niskie" o ile o takich można mówić przy głośnikach średnicy około 2cali to były fatalne miałem już parę głośników w tym kr8080 o ile się nie mylę z modelem, jakimiś droższy mi nonemami typu jambox i ten grał najsłabiej.
Co do własnego głośnika to jakościowo jak przeznaczyła 100zl to zmieciesz wszystkie chińskie popierdolki, jeśli chodzi o wygląd no to już kwestia zaplecza bo widziałem już page fajnie zrobionych aczkolwiek ja nie mam aż tyle sprzętu, zobaczymy jak wyjdzie bo planuje w przyszłym miesiącu zrobić jakieś 2.1 w obudowie na jakimś wzmacniaczu lepszym
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Wdhiz » 25 paź 2016, o 13:35

Przyglądałem się samoróbkom (z podziwem) na YT. Interesuje mnie raczej mały DIY boombox niż kieszonkowe pierdułki - szukam głośnika na wyjazdy narciarskie/agroturystyka. Robiąc samemu taką zabawkę nie zaoszczędzi się pieniędzy będzie za to dużo frajdy.
Tutaj bardzo dobry (podobno) głośnik za stówkę - to w moim przypadku zabija sens bawienia się lutownicą.
http://www.media-tech.eu/produkty/glosniki/MT3145
A, szukam czegoś co ma dźwięk zblizony do starych Cambridge Soundworks 2,1.

Jak już zrobisz głośnik pochwal się co Ci wyszło.
Wdhiz
AKTYWNY
 
Posty: 317
Dołączył(a): 28 cze 2013, o 01:29
Lokalizacja: stamtad

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez tmk10 » 25 paź 2016, o 19:00

Rafal1435 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak ktoś potrzebuje brzmienia to nie będzie bawić się w głośniki bluetooth :-)

Samemu raczej takiego nie zrobisz. Oglądałem trochę poradników i w końcu wolałem zakupić gotowy głośnik, bo sama jakość dźwięku mocno odstaje i głośnik wygląda nieestetycznie

@up, ja mam dwójkę

Też miałem dwójkę i wysokie tony jeszcze jako tako ale te "niskie" o ile o takich można mówić przy głośnikach średnicy około 2cali to były fatalne miałem już parę głośników w tym kr8080 o ile się nie mylę z modelem, jakimiś droższy mi nonemami typu jambox i ten grał najsłabiej.
Co do własnego głośnika to jakościowo jak przeznaczyła 100zl to zmieciesz wszystkie chińskie popierdolki, jeśli chodzi o wygląd no to już kwestia zaplecza bo widziałem już page fajnie zrobionych aczkolwiek ja nie mam aż tyle sprzętu, zobaczymy jak wyjdzie bo planuje w przyszłym miesiącu zrobić jakieś 2.1 w obudowie na jakimś wzmacniaczu lepszym



Może to kwestia egzemplarza, ale u mnie niskie tony grają całkiem solidnie. Bawiłeś się equalizerem?
Avatar użytkownika
tmk10
AKTYWNY
 
Posty: 422
Dołączył(a): 27 gru 2013, o 21:13
Pochwały: 8
Telefon:: A
Góra

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Rafal1435 » 25 paź 2016, o 23:53

Wdhiz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Największy problem mam że znalezieniem małego głośnika który gra tylko w niskich częstotliwościach, no i ogólnie dobór głosnikow żeby to dobrze grało. Dam znać ale to będzie dopiero gdzieś za 3tygodnie.
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości