• Reklama

Gitara z ali

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Gitara z ali

Postprzez jachuk1 » 23 lip 2014, o 22:29

http://www.aliexpress.com/item/New-Arri ... 90713.html

mam ochote na tego stratocastera. Cena kusząca a opinie też dobre.
Ktoś obcował kiedyś z gitara z ali?
jachuk1

Telefon:: neo v
ROM: cm 11 kit-kat 4.4.2

Reklama

Re: Gitara z ali

Postprzez szymon_rysiu » 23 lip 2014, o 23:18

5 kg waży i darmowa wysyłka?? Ciekawe...
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Postprzez lenovopepe » 24 lip 2014, o 11:32

e tam ciekawe.
takie gitary z chin są z darmowa wysylka bo wiele razy zamawialem gitare z chin.
oczywiscie darmowa wysylka.
moze mialem szczescie ale nie przyczepil sie zaden urząd celny.
lenovopepe

Telefon:: Lenovo

Postprzez jachuk1 » 24 lip 2014, o 16:23

I jak z brzmieniem takiej gitary?
Czy jakieś regulacje trzeba robić?
Jest do czego sie przyczepić
Bo poważnie sie zastanawiam nad kuonem tej gitary.
Pierwszy mój elektryk i nie chciałbym byc zawiedziony
jachuk1

Postprzez mrergie » 24 lip 2014, o 17:16

Gitara z Ali? Poprawiłeś mi od razu humor :lol:
Lepsze można dostać na wyprzedażach w marketach, ostatnio nawet w Lidlu mieli całkiem znośne akustyki, choć i tak nie da się ich nazwać grywalnymi gitarami. Cudem jest nawet to że da się ją dobrze nastroić, a to w sprzętach takiej jakości rzadkość.

Chcesz grać na gitarze? To kup ją dobrą i markową, bo w przeciwnym wypadku tylko się zawiedziesz. Za 500-600zł można obecnie dostać naprawdę porządne elektryki.
Rozejrzyj się chociażby za gitarami marki Cort, to w większości jedne z tańszych gitar ale bardzo dobre i polecane w swojej klasie. Od siebie poleciłbym bardzo Corta Katanę KX5 ;-) Najlepiej to wpadnij na jakieś forum gitarowe i tam już tobie dobrze doradzą.

Gitara to jest po prostu zbyt profesjonalny sprzęt aby kupować ją w ciemno u chińczyka. To trochę jak zakup podrabianego smartfona, niby da się z nich dzwonić i pisać SMSy ale ciężko używać ich funkcji smart- a i nie wiadomo kiedy się rozlecą.

jachuk1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Myślę że nawet najlepsi lutnicy mieliby problem z doprowadzeniem takiej chińskiej gitary do stanu grywalności i względnego stanu w którym da się jej słuchać :-D
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez jachuk1 » 24 lip 2014, o 18:14

Wiem co i jak z gitarami bo w końcu sam na nich gram.
Tylko pytam tak z ciekawości bo taki fender ładny jest a i cena jeszcze milsza.
Tymbardziej iż opinie sa pozytywne a filmy na yt z wszelakimi les paulami czy stratami tez dosyć fajnie wypadają.
Albo jak nastrasze sprzedawce że bede recenzował ja na yt to może da pracownikowi wiecej ryzu to zrobi jakoś lepiej.
Na akustycznej gram ponad rok a że mam mało kasy to ta gitara była by optymalna. żaluje że odrazu nie kupiłem elektrycznej.
Gra akordami to nie dla mnie. Ale i tak dzięki za wykład
jachuk1

Postprzez jachuk1 » 24 lip 2014, o 18:27

A miałeś może z taką gitara stycznosc?
jachuk1

Postprzez mrergie » 24 lip 2014, o 18:35

Miałem styczność z gitarami z marketów, a nie wierzę w to że chińskie no-name mogą być lepsze. Niektóre mogą najwyżej w miarę ładnie wyglądać na ścianie ale nie będą nadawać się do gry.
Jak już powiedziałem, gitary to zbyt profesjonalny sprzęt aby kupować go w ciemno. Myślę że zwłaszcza z elektrykiem byłby problem bo to jednak znacznie bardziej skomplikowany sprzęt aniżeli akustyk.
Nie wątpię w to że da się gdzieś w Chinach kupić dobrą gitarę, ale nie przez internet i nie na Ali.

Z gitarą jest jak z autem, nie ma co na siłę oszczędzać bo można wiele stracić ;-) Lepiej dać trochę więcej a mieć dobrego pewniaka z którym na pewno nie będzie problemów.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez lenovopepe » 26 lip 2014, o 11:31

@mrergie
skoro nie miales stycznosci z gitarami z aliexpress to po kiego grzyba się wypowiadasz?
nie. Nie obchodzi mnie to że miałeś styczność z gitarami z marketu lidl czy jakikolwiek inny market.
ABY WYPOWIADAC SIĘ W TYM TEMACIE MUSISZ MIEĆ STYCZNOŚĆ Z GITARAMI Z ALIEXPRESS
powiem więcej: aby WYPOWIADAĆ się w TYM temacie musisz te gitarę OGRAĆ dokładnie i MUSI to byc gitara z ALIEXPRESS.
INACZEJ jest to rozmowa w stylu "nie znam się to się wypowiem"
Co mnie obchodzi gitara z marketu?
Skąd możesz wiedzieć, że te no-name z aliexpress to jest ta sama półka co gitara z aliexpress? SKORO NAWET NIE GRAŁEŚ NA GITARZE Z ALIEXPRESS?
Tak więc nie będę z tobą rozmawiał i odpisywał w przyszlości na twe posty. Chyba, że rzetelnie ograsz gitare z aliexpress. Inaczej - do widzenia. Nie rozmawiam z osobami, które nie mają zielonego pojęcia na ten temat.

A teraz wracając do sedna sprawy:
@jachuk1
Słuchaj, to już od Ciebie zależy czy wolisz gitare kupić prosto z chin czy wolisz po prostu kupic w Polsce.
Ogrywając te gitary z aliexpress mogę powiedzieć, że nie są złe. Są na poziomie Epiphone/Vintage (zależy od modelu).
A już na pewno lepsza od Cortów.
Ale radzę szukać też nie tylko na aliexpress bo można znaleźć jeszcze taniej a to samo jakościowo.
Co prawda ja miałem może i szczęście, że nie doczepił się urząd celny ale jak wiadomo paczka jest ciężka i jest większe prawdopodobieństwo, że mogą sprawdzić w UC.
Tak czy siak - chcesz to bierz. Niczym praktycznie to się nie różni od gitar do 700 zł, które można kupić bezpośrednio w Polsce.
lenovopepe

Telefon:: Lenovo

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić