• Reklama

gionee elife e7

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

gionee elife e7

Postprzez Daxol » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 11:57

Witam, właśnie doszedł do mnie gionee elife e7 prosto z Chin i mam pytanie, a mianowicie co mam z nim zrobić zanim zacznę go używać, co wgrać i tym podobne proszę o opisy jak co zrobić ponieważ nigdy się nie bawiłem w żadne romy itp. pozdrawiam
Daxol

Reklama

en.001phone.cn=

Re: gionee elife e7

Postprzez Daxol » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 16:39

udało mi się dojść do tego że zrootowałem telefon ale i tak nie mogę usunąć takich aplikacji jak du speed booster czy clean master.
Daxol

Postprzez blue_voyager » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 16:44

Zainstaluj Titanium Backup, i przy pomocy tej aplikacji usuń niepotrzebne programy.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez Daxol » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 16:57

a czy pobierając tego roma będę miał czysty system, tylko z podstawowymi aplikacjami ? jeśli nie to proszę o podanie który room mam zainstalować.
http://www.needrom.com/download/gionee-elife-e7/
Daxol

Postprzez blue_voyager » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 17:23

A co to są podstawowe aplikacje? Dla każdego to będzie co innego, dlatego jak masz roota, to przy pomocy Titanium Backup możesz sobie usunąć wszystko co Ci niepotrzebne. Uważaj tylko żebyś nie przedobrzył i nie wywalił czegoś potrzebnego. TB jest o tyle dobre, że zanim coś usuniesz, możesz to zamrozić i sprawdzić czy to faktycznie nie jest potrzebne do prawidłowej pracy telefonu.
A romami jest tak, że każdemu pasuje inny więc zainstaluj i wypróbuj.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez tomek101279 » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 17:40

Daxol napisał(a):a czy pobierając tego roma będę miał czysty system, tylko z podstawowymi aplikacjami ? jeśli nie to proszę o podanie który room mam zainstalować.

http://www.needrom.com/download/gionee-elife-e7/

rom czysty masz tutaj

http://androidxda.com/download-gionee-stock-rom-models

zeby usunac te aplikacje musisz je zatrzymac w menagerze aplikacji i usunac titanium backup

jesli mozesz wgraj sobie recovery i zrob kopie czystego systemu przyda sie tobie jak cos z telefonem zrobisz,jesli zrobisz backup czystego systemu chetnie bym go pobrał ja swoj zrootowałem i mam kinguser srednio mi pasuje wiec wolał bym backup z superuserem ( wgrywac czysty system od podstaw trochę się boję)

tu masz jak wgrac recovery

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2648197
tomek101279

Pochwały: 3

Postprzez Daxol » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 18:11

No ja już też zrootowalem i mam kingcostam. mam teraz zrobić recovery a potem czysty room czy odwrotnie?
Daxol

Postprzez tomeklodz » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 18:29

Najpierw recovery i backup systemu to podstawa
Using Tapatalk
tomeklodz
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez TLasky » piątek, 1 maja 2015, 05:01

Psychika mi zdechła... nareszcie pod dość długich perypetiach i kosztownej wizycie w UC doszedł do mnie E7 zamówiony z Banggood i wszystko pięknie ładnie- telefon niemal jakby skrojony pode mnie, może trochę nakładka systemowa nietypowa, ale myślę że w tydzień ogarnę :-D. Ogólnie- miłość od pierwszego wejrzenia. Oczywiście to było za piękne i jedna, jedyna gra w którą gram długo i konsekwentnie i z myślą o której zdecydowałem się kupić coś z dużym ekranem okazała się być niezgodna z moim urządzeniem ("Ta wersja jest niezgodna z twoim urządzeniem" czy jakoś tak...) i nie mogę jej nawet zainstalować. Telefon stoi na 4.2.2 (podobnież nie warto robić update-a do 4.4), zaś gra to Need for Speed: Most Wanted. Czy ktoś może pomóc mi to zainstalować i uruchomić nim dostanę szału? Market Helperem zmieniłem go już na Nexusa 5 i Galaxy S5, ale nie przynosi to żadnych skutków. Na grzebanie w build.prop jestem za miękka pytka i się boję :-D chyba, że ktoś umie mi to wytłumaczyć naprawdę łopatologicznie :-). Z góry dzięki za pomoc.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez tomeklodz » piątek, 1 maja 2015, 07:36

Poczekaj troszkę w tym miesiącu ma być lolipop więc powinno być bez problemu zrób kopie systemu i wygraj 4.4 jak coś to wrócisz do 4.2. Zobacz czy możesz update zrobić ja mam z tego samego sklepu i wywala błąd....
Using Tapatalk
tomeklodz
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez TLasky » sobota, 2 maja 2015, 12:50

tomeklodz napisał(a):Poczekaj troszkę w tym miesiącu ma być lolipop więc powinno być bez problemu zrób kopie systemu i wygraj 4.4 jak coś to wrócisz do 4.2. Zobacz czy możesz update zrobić ja mam z tego samego sklepu i wywala błąd....

Tiaaa... mam dokładnie ten sam błąd, a do tego zniechęcony brakiem możliwości update-u zrootowałem gp (sam nie wiem jakim cudem, bo ze sterownikami chyba nie do końca wszystko OK i nie postawił mi się SuperSU, ale Kinguser jest :-D). Z wgrywaniem systemów to u mnie jest taka śmieszna historia, że wolę tego nie dotykać, bo jak zwykle uwalę telefon :-D. Serio zrobili na niego Lillipopa? Coś mi się wierzyć nie chce... Z innej beczki- ma ktoś może na nim KK? Natknąłem się gdzieniegdzie na opinie, że spada jakość zdjęć i ma kiepskie zarządzanie baterią. Ktoś potwierdzi/zaprzeczy? Gdyby się znalazł w Krakowie jakiś spec skłonny wgrać mi system za sensowną flachę to ja chętnie :mrgreen:.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez tomek101279 » wtorek, 5 maja 2015, 14:47

TLasky napisał(a):
tomeklodz napisał(a):Poczekaj troszkę w tym miesiącu ma być lolipop więc powinno być bez problemu zrób kopie systemu i wygraj 4.4 jak coś to wrócisz do 4.2. Zobacz czy możesz update zrobić ja mam z tego samego sklepu i wywala błąd....

Tiaaa... mam dokładnie ten sam błąd, a do tego zniechęcony brakiem możliwości update-u zrootowałem gp (sam nie wiem jakim cudem, bo ze sterownikami chyba nie do końca wszystko OK i nie postawił mi się SuperSU, ale Kinguser jest :-D). Z wgrywaniem systemów to u mnie jest taka śmieszna historia, że wolę tego nie dotykać, bo jak zwykle uwalę telefon :-D. Serio zrobili na niego Lillipopa? Coś mi się wierzyć nie chce... Z innej beczki- ma ktoś może na nim KK? Natknąłem się gdzieniegdzie na opinie, że spada jakość zdjęć i ma kiepskie zarządzanie baterią. Ktoś potwierdzi/zaprzeczy? Gdyby się znalazł w Krakowie jakiś spec skłonny wgrać mi system za sensowną flachę to ja chętnie :mrgreen:.

T.

to proste jak ......

tu masz co i jak http://forum.xda-developers.com/general ... 7-t3091081
dlatego kinguser bo rootowałes programem IROOT a nie VROOT, lolipop ma byc jakos w maju zobaczymy, na razie jestem na 4.2.2 i nie jestem zainteresowany 4.4. Lolipop ma byc oficjalnie jak sa ludzie robiacy owy sporo działa i sporo nie działa wiec czekamy

Autor postu otrzymał pochwałę
tomek101279

Pochwały: 3

Następna strona

Powrót do INNE MARKI