• Reklama

Gionee Elife E7- jak oswoić potwora :-)

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

Gionee Elife E7- jak oswoić potwora :-)

Postprzez TLasky » piątek, 8 maja 2015, 15:41

To chyba będzie pierwszy mój post doradczy, więc prosze o wybaczenie moich uchybień i ewentualną korektę, jeśli się gdzieś pomylę . Niektóre moje czynności będzie się dało być może skrócić/pominąć, ale to już dla fachowców, bo sam w sobie jestem noob-em i słynę z tego, że uwalam telefony jeden za drugim .

Ten model stał się dość popularny na forum, ale chwilę po tym pokazało się dużo ofert sprzedaży. Zastanawiało mnie to dlaczego dopóki nie zmierzyłem się z nim sam, a efektem tej walki w czasie której m.in. uwaliłem system i miałem kilka innych przygód jest bardzo dobry telefon, w którym (prawie) wszystko działa jak należy. W pewnym momencie wystawiłem go nawet na sprzedaż (puściły mi nerwy), ale na szczęście nikt go nie kupił zanim posiedzieliśmy sobie razem do 4 rano .

Zatem po kolei:

Zacząłem od połączenia kompa z telefonem oraz update-u systemu do KitKat-a, nie zauważyłem na nim gorszej pracy baterii, a jakość zdjęć spadła minimalnie. Robimy tak:

1st of all upewnijcie się, że macie dobrze naładowaną baterię, bo trochę jej zeżre w czasie całej akcji.

1. Ściągamy paczkę stąd (podziękowania dla tomek101279):

https://www.dropbox.com/s/ag20806tp1hj6 ... 0.rar?dl=0

i łączymy kompa z telefonem instalujemy drivery, następnie ściągamy ROM z KitKat-em stąd:

https://drive.google.com/file/d/0B2wVM6 ... dsUkE/view

oczywiście musi być w formie jednego archiwum (nie ściągać pojedynczych pozycji)

2. Wgrywamy ściągnięty ROM do folderu DCIM (ewentualnie można go ściągnąć bezpośrednio na telefon).

3. Wyłączamy i następnie odpalamy recovery (czy tam factory mode- nie rozróżniam, bo jestem noob-em ) poprzez przytrzymanie Power i vol+ jednocześnie. Zaznaczam, że telefon kupowałem w Banggood i nie wiem czy u innych sprzedawców było to samo recovery (bardzo proste, dosłownie kilka linii, wszystko po angielsku). Poruszamy się głośnością (góra – dół) i power (enter).

4. Dajemy „update from SD card” i nawigujemy do naszego DCIM z paczką, odpalamy i czekamy.

5. Po zainstalowaniu wciąż w recovery dajemy „wipe data/factory reset”.

6. Po resecie „reboot system now”.

7. Voila- mamy KK, ale problem- jest tylko angielski język, bo tak postanowił producent.

8. Logujemy się na jakieś konto inne konto google niż nasze główne, którego używamy na co dzień (wyjaśnię potem ).

9. Robimy update systemu (na pulpicie ikona „System Upadate, waży ok. 40 mb), który robi się OTA. Po zakończeniu telefon restartujemy.

10. Musiy zrobić ROOT-a. Wchodzimy Settings -> about phone i klikamy „Compilation version” (czy jakoś tak) 7 razy- wyskoczy komunikat „You’re developer now”.

11. Wracamy do settings i zaznaczamy debugowanie USB.

12. Ściągamy KingoRoot http://www.kingoapp.com/ i instalujemy na kompie.

13. Włączamy Kingo (telefonie nie może być podłączony) i zacznie wołać, żeby podłączyć telefon (zakładam że sterowniki mamy już z wgrywania paczki). Powinien go rozpoznać jako E7.

12. Klikamy ROOT i czekamy, trwa to dość długo i zdarzyło mi się, że musiałem np. próbować drugi raz, po za pierwszym się nie udało. Na wszelki wypadek sprawdźcie sobie Root Checkerem.

13. Mamy już root, więc ściągamy Titanium backup i tu sugeruję usunąć appke weather.apk, bo drenuje baterię i wkurza. Trzeba ją usunąć, a nie zamrozić .

14. Najgorzej, bo po usunięciu jej nawet jeśli restartujemy telefon to wciąż mamy ten za***ny widget i nie da się go ruszyć, więc „Settings” -> Backup and restore -> Factory Reset i po jego zakończeniu widget papa .

15. Język polski- ściągamy appke „More Locale2”, odpalamy, dajemy prawa ROOT-a i zmieniamy na polski. Nie jest idealnie, niektóre funkcja wciąż są po angielsku, niektóre tłumaczenia są dziwne, ale jest naprawdę dobrze. Oceniam jakość tłumaczenia na 7,5/10 pkt.

16. Reebot telefonu.

17. Usuwamy „robocze” konto google i logujemy się na swoje. Obiecałem wytłumaczyć- logując się od razu po wgraniu KitKat-a na swoje główne konto, po użyciu More Locale2 okazało się, że nie mogę ściągnąć żadnej z aplikacji jakie kupiłem (choć na angielskiej wersji językowej przed użyciem appki mogłem) i jedyną opcją było kupić je ponownie. Nie wiem czemu tak się dzieje- tak po prostu jest.

Finis coronat opus- macie zajefajny telefon z KK, polskim językiem i wszystkim działającym, oczywiście możecie sobie teraz dowolnie za pomocą Titanium wywalać/mrozić niepotrzebne appki (a trochę ich jest ).

Ostatni problem jaki będę starał się w przyszłości rozwiązać to brak kompatybilności z niektórymi aplikacjami Google Play (NFS Most Wanted, Modern Combat Blackout i pewnie sporo innych), ale jeśli chodzi o moje ulubione NFS: MW to znalazłem je w aplikacji marketu z romu Gionee (Gamezone, na szczęście nie wywaliłem jej od razu) i odżałowałem 11 zł (to chyba taniej niż w google play).

Zapewne fachowcy uśmieją się z tego poradnika, ale mimo to mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, komu on się jednak przyda . Dziś z samego rana wycofałem swoje ogłoszenia sprzedażowe, a Nova 3 i Asphalt 8 na full przestały być dla mojego nowego fona jakimkolwiek wyzwaniem .

Proszę o wszelkie sugestie/korekty/sprostowania osób znających się lepiej na rzeczy.

Podsumowając- Gionee jest trochę jak dziecko- potrafi być kochane jeśli poświęci się mu trochę uwagi i pracy .

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Reklama

Re: Gionee Elife E7- jak oswoić potwora :-)

Postprzez Unnamed » piątek, 8 maja 2015, 18:01

Opłaca się w ogóle wgrywać KK? Bo różne opinie są...

edit: Z linku z mega nie da się pobrać ;(
Unnamed

Postprzez TLasky » piątek, 8 maja 2015, 18:24

Unnamed napisał(a):Opłaca się w ogóle wgrywać KK? Bo różne opinie są...

edit: Z linku z mega nie da się pobrać ;(

Wg mnie warto, nie odczułem jakiś negatywnych skutków, mnie zależało na double tap to wake :-). Rom już się upload-uje na GDrive, jak skończy wrzucę link :-).

T.

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Postprzez Maltis » piątek, 8 maja 2015, 18:43

Ładnie napisane i pewnie będzie pomocne dla wielu osób nieobeznanych w temacie.
Ja mam tylko jedna prośbę do Ciebie. Proszę nie wstawiaj wszędzie co drugie zdanie tych buziek rozesmianych. Duży i widać ogarnięty chłopak jesteś a to takim gimnazjum zajeżdża. Juz od dłuższego czasu Twoje posty tym rażą.
Pozdro
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Postprzez Unnamed » piątek, 8 maja 2015, 18:48

Przecież double tap to wake jest na stocku 4.2.2.
Unnamed

Postprzez TLasky » piątek, 8 maja 2015, 18:48

Maltis napisał(a):Ładnie napisane i pewnie będzie pomocne dla wielu osób nieobeznanych w temacie.
Ja mam tylko jedna prośbę do Ciebie. Proszę nie wstawiaj wszędzie co drugie zdanie tych buziek rozesmianych. Duży i widać ogarnięty chłopak jesteś a to takim gimnazjum zajeżdża. Juz od dłuższego czasu Twoje posty tym rażą.
Pozdro

5108 znaków i w tym 11 buziek- źle nie jest, ale popracuje nad tym :-D. Ooops... znowu

T.

TLasky
VIP

Postprzez TLasky » piątek, 8 maja 2015, 18:49

Unnamed napisał(a):Przecież double tap to wake jest na stocku 4.2.2.

Zatem przeoczyłem, niemniej jednak mam wrażenie, że na KK działa nieco płynniej, przynajmniej przy multitaskingu. Osobiście zostaję na KK.

T.

TLasky
VIP

Postprzez Maltis » piątek, 8 maja 2015, 18:49

@up tu akurat buzka uzasadniona :-D
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Postprzez blue_voyager » piątek, 8 maja 2015, 19:26

Maltis napisał(a):Ładnie napisane i pewnie będzie pomocne dla wielu osób nieobeznanych w temacie.
Pozdro

To i ja się podłącze z prośbą - TLasky, edytuj swoje posty zamiast umieszczać kolejno jeden pod drugim. Bardzo często piszesz post pod postem.
Sorry za OT.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez tomeklodz » piątek, 8 maja 2015, 20:59

Teraz tylko czekać na Lolipopa oficjalny w maju, gotowany jest w trakcie pracy.

Co do sterowników dziwne mnie się wszystkie zainstalowany. Double tap to wake to jakiś żart moja opinia, trzymając telefon w firmowym pokrowcu często się włączał tzn wzbudzał a to latarka się paliła to aparat działał wszystko ustalo po wyłączeniu tej opcji~ekran bardzo czuły wiec dotknięcia pokrowca traktował jak wybudzenie :!:
Co do recovery to masz zwykłe stock recovery, jeśli będą chętni mogę napisać poradnik jak zrobić pełne niestety tylko po chińsku lub twrp dotykowe wersja Eng
Using Tapatalk
tomeklodz
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez TLasky » sobota, 9 maja 2015, 03:56

Obiecany link do paczki ze stock romem 4.4.2

https://drive.google.com/file/d/0B2wVM6 ... sp=sharing

przepraszam, że tak późno, ale miałem problemy z netem w pracy, a z bobasem w chacie :-D. Dajcie znać czy wszystko działa, bo udostępniam coś przez google drive pierwszy raz publicznie.

T.

TLasky
VIP

Postprzez Unnamed » sobota, 9 maja 2015, 16:15

Wgrałem kitkata i nie da się zrootować kingo rootem(próbowałem też iRootem), zapętla się i po jakimś czasie root failed. Ktoś ma jakiś pomysł?
Unnamed

Następna strona

Powrót do INNE MARKI