• Reklama

Gionee Elife E7- jak oswoić potwora :-)

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

Re: Gionee Elife E7- jak oswoić potwora :-)

Postprzez Flyagaric » środa, 2 września 2015, 15:21

No to trudny wybór.
Gionee, to doskonała jakość, ale już tylko białe dostępne (chyba, że weźmiesz od kolegi z forum, patrz: Bazar) i świetny aparat. Redmi Note 2, to mniej RAM/ROM i chyba jednak gorszy aparat, ale: czytnik SD, LTE, dualSIM i regularne updejty. Gionee zrobiło jeden dobry soft i na razie cisza, choć nowy miał być 2 miechy temu.
Co kto woli.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez cyrylas » środa, 2 września 2015, 20:03

Gionee - doskonały aparat (najlepszy jaki widziałem), dobry GPS i w zasadzie tyle.
Z minusów:
- bateria trzyma 1 dzień
- soft oryginalny zawiera trojany ( http://forum.xda-developers.com/elife-e ... s-t3067764 )
- ciężki do zrootowania. VRoot potrafi zrootować, ale instaluje kolejne trojany ( http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2795469 )
- brak aktualizacji do lollipop mimo wcześniejszych obietnic Gionee ( http://forum.xda-developers.com/elife-e ... n-t3070880 )
- zbuggowany soft oryginalny (m.in. force close przy włączającym się trybie oszczędzania energii przy słabej baterii).

Jeśli nie zależy ci szczególnie na aparacie, to nie wybieraj Gionee.
cyrylas

Postprzez Flyagaric » środa, 2 września 2015, 22:46

- A w którym bateria trzyma dłużej niż jeden dzień? Na pewno nie Redmi Note 2. Poza tym, jak wyłączałem wifi i dane, to na 2g spokojnie wytrzymał mi 3 dni, więc jak ktoś ma parcie, to da sobie radę.
- To nie do końca są trojany. Fon miał raportować statystyki do indyjskiego centrum marketingowego. Psikusy płata tylko w tamtej części świata (Indie, Bangladesz, Pakistan, ...). U nas nic nie wysyła. Zablokować to bardzo łatwo w ustawieniach systemowych.
- brak aktualizacji do Lollipopa, to fakt, ale KitKat miał 3 miechy obsuwy. Tutaj jeszcze nic pewnego. Zresztą fon wiele nie traci, bo Kitkat jest bardzo dopracowany i ładnie zoptymalizowany. Lepszy dobry KK, niż kijowy lollipop.
- Jakie force close? Nic mi się nie wyłącza na siłę, ale ten tryb faktycznie nie jest doskonały. Poza tym musu nie ma i włączać go nie trzeba.
Chyba jesteś do niego trochę uprzedzony. Redmi Note 2 to na 100% fajny fon, ale soft też ma swoje bugi. Jakbyś dostał do łapy, to po jakimś czasie to samo napiszesz, co o E7 ...
Wsparcie producenta bez porównania lepsze, więc bugi będą powoli eliminowane.
Flyagaric
VIP

Postprzez mruczek66 » piątek, 4 września 2015, 11:02

postawię na rn2 bo bardzo lubię miui. jedno czego się boję to że w poprzednim note od xiaomi ekran dostał żółtych plam
mruczek66
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez Flyagaric » piątek, 4 września 2015, 11:40

Zły wybór nie jest to na pewno. Do częstych aktualizacji i stopniowego dopieszczania softu mozna się przyzwyczaić, oj można. Procek fajny, slot SD jest, miui tez jest sporą zaletą (przynajmniej ja tak uważam).

E7 swoje lata ma, to fakt i jak ktoś ma np. pakiet z darmowym LTE, to E7 odpada. Natomiast litania usera cyrylas, to trochę abstrakcja, bo co mają trojany w vroot do Gionee, że to niby ich wina? Ciężko zrootować? Nic tam nie jest ciężkie, a vroot nie działa z aktualnym softem - kingRoot robi wszystko automatycznie i niczego nie dorzuca. Ten kolega chyba nie miał telefonu i posiłkuje się jedynie tym co wyczytał, bo miesza problemy z róznych ROMów w jednym wątku.
BTW. jest już MIUI na E7 - jedyny problem, appka aparatu jest zwyczjanie słaba.
Flyagaric
VIP

Postprzez TLasky » piątek, 4 września 2015, 16:02

A da się to zastąpić jakąś appką z własnymi libami, np. Camera FX? Testował ktoś? Osobiście nie będę się wypowiadał o E7, bo wystawiłem go na sprzedaż i nie chcę być posądzony o tendencyjność. Powiem tylko tyle że ze wszystkich "chinoli" był u mnie najdłużej, sprzedaję go bo kupiłem LeTV i Meizu MX4, a 3 telefonów nie dam rady używać :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez Flyagaric » piątek, 4 września 2015, 16:09

TLasky napisał(a):A da się to zastąpić jakąś appką z własnymi libami, np. Camera FX? Testował ktoś? Osobiście nie będę się wypowiadał o E7, bo wystawiłem go na sprzedaż i nie chcę być posądzony o tendencyjność. Powiem tylko tyle że ze wszystkich "chinoli" był u mnie najdłużej, sprzedaję go bo kupiłem LeTV i Meizu MX4, a 3 telefonów nie dam rady używać :-D.

T.

W sensie, że czy się da w MIUI? To nie wiem, bo w Amigo, to bez problemu, ale CameraFX jest zwyczajnia słabsza od stockowej appki, więc długo miejsca nie zagrzała.
Flyagaric
VIP

Postprzez cyrylas » piątek, 4 września 2015, 16:19

Flyagaric napisał(a):- brak aktualizacji do Lollipopa, to fakt, ale KitKat miał 3 miechy obsuwy. Tutaj jeszcze nic pewnego. Zresztą fon wiele nie traci, bo Kitkat jest bardzo dopracowany i ładnie zoptymalizowany. Lepszy dobry KK, niż kijowy lollipop.

Napisali oficjalnie na swoim Facebooku, że nie będzie.

Chyba jesteś do niego trochę uprzedzony.

Owszem, trochę się zraziłem do tego telefonu. Oczekiwałem po nim więcej. Wcześniej miałem JiaYu (G3, a teraz G4S). Bateria w nim śmigała 4-6 dni, softów na needrom bez liku. Tutaj firma highendowa, a moim zdaniem soft niedopracowany (wspomniane FC, brak widgetów, brak panoramy lub HDR w aparacie, a ostatnio budzik potrafi nie dzwonić rano). Dodatkowo oszukuje klientów na przykładzie wspomnianej aktualizacji do Lollipop.

Jakbyś dostał do łapy, to po jakimś czasie to samo napiszesz, co o E7 ...

Fakt, nie miałem i się o nim nie wypowiadam. Zauważ, że ja jedynie tutaj odradziłem wybór E7, które miałem w łapkach.

Flyagaric napisał(a):Natomiast litania usera cyrylas, to trochę abstrakcja, bo co mają trojany w vroot do Gionee, że to niby ich wina? Ciężko zrootować? Nic tam nie jest ciężkie, a vroot nie działa z aktualnym softem - kingRoot robi wszystko automatycznie i niczego nie dorzuca.

Możliwe. O ile pamiętam, to do rootowania użyłem jakiegoś dziwnego Vroota, bo próbowałem kilka wersji i dopiero za x razem się udało.

Ten kolega chyba nie miał telefonu i posiłkuje się jedynie tym co wyczytał, bo miesza problemy z róznych ROMów w jednym wątku.

Ma. Dokładnie kupił dla swojej dziewczyny, więc ma opinie z pierwszej ręki i często osobiście trzyma w łapkach. I zdecydowanie nie mieszam problemów z różnych ROMów, skoro nie ma różnych ROMów :)

BTW. jest już MIUI na E7 - jedyny problem, appka aparatu jest zwyczjanie słaba.

Jop. Od kilku dni. Chętnie zmienię, tylko czekam, aż dopracują aparat.
cyrylas

Postprzez Flyagaric » środa, 9 września 2015, 17:08

Mamy jeszcze nowsze MIUI 7 na E7:
http://forum.xda-developers.com/elife-e ... st62728720

- te same problemy: dźwięk - ale napisane jak sobie poradzić i appka aparatu dość prymitywna. Niestety problem appki pozostaje, bo na razie chyba nie ma sposobu, żeby uruchomić appkę z KK, która jest znakomita. Pozostaje zamiana appki MIUI inną, np. Camera MX, lub Google Cam. Szkoda.
Kto zainstalował już Miui 6, ten może sobie ściągnąć plik na fona i wybrać go w System Update.
Zauważyłem, że skoro to port z IUNI, to raczej nie ma NFC i autor wątka to potwierdził. Zatem jest to chyba najpoważniejsza (po kamerce) wada tego softu wg mnie.

Inna duża zaleta - soft jest multilang. Zapytam tam, czy PL tez jest dostępny.

Teraz @cyrylas:
cyrylas napisał(a):...
Napisali oficjalnie na swoim Facebooku, że nie będzie.

Faktycznie - brałem udział w tamtym wątku, faktem pozostaje, że pisał to pracownik marketingu Chińskiej firmy matki. Wszystko co oficjalnie wyszło nowszego na ten fon pochodziło z Indii i to oni zapowiedzieli lizaka. Chinole twierdzili też , że KK nie będzie.
Niemniej, faktycznie - nic pewnego. Jednak kupowanie fona ze względu na dostępność, lub nie lizaka, to moim zdaniem przegięcie ... Jest świetny soft na niego - KitKat - pojęcia nie mam czemu nie spróbowałeś.

Owszem, trochę się zraziłem do tego telefonu. Oczekiwałem po nim więcej. Wcześniej miałem JiaYu (G3, a teraz G4S). Bateria w nim śmigała 4-6 dni, softów na needrom bez liku. Tutaj firma highendowa, a moim zdaniem soft niedopracowany (wspomniane FC, brak widgetów, brak panoramy lub HDR w aparacie, a ostatnio budzik potrafi nie dzwonić rano). Dodatkowo oszukuje klientów na przykładzie wspomnianej aktualizacji do Lollipop.

HDR jest, panorama jest - ty (dziewczyna) wciąż używasz gównianego chińskiego stockowego JB. Zmień na KK i wróc ze swymi uwagami jeszcze raz. Appka kamery, to jedna z największych zalet tego fona - głównie dlatego nie będę nawet próbował przesiadki na MIUI.
Nie ma też obowiązku używania launchera Navi - ja zmieniłem na Nova i mam widgety i wszystko wygląda tak samo jak luibię i jak wyglądało we wszytskich mych fonach.
Jeśli o ROMy idzie, to dostępny KK jest świetny więc raczej ciężko będzie go przebić. Z dodatkowych ROMów masz MIUI, które od wersji 6 wydaje się całkiem udane. Moim zdaniem wystarczy - tylko udanego lizaka brakuje. Projekt OmniROM lizaka jeszcze nie umarł.

Dodatkowo zbudowałeś swą opinię o stary i średnio udany ROM. Oszukiwanie klientów to jeszczen nie jest stuprocentowy fakt.

Możliwe. O ile pamiętam, to do rootowania użyłem jakiegoś dziwnego Vroota, bo próbowałem kilka wersji i dopiero za x razem się udało.

Używłeś vroota, bo zostawiłeś fon na JB.
Narzekasz na brak softów, a nie spróbowałeś nawet wgrać tego co dostarczył producent.

Ma. Dokładnie kupił dla swojej dziewczyny, więc ma opinie z pierwszej ręki i często osobiście trzyma w łapkach. I zdecydowanie nie mieszam problemów z różnych ROMów, skoro nie ma różnych ROMów :)

Już wyjaśniłem, ze są różne ROMy. KK nie jest dostępny bezpośrednio przez OTA, ale ściągnięcie go to tap w jeden link podany na XDA. po ściągnięciu możesz w System Update wskazać go ręcznie i wszystko robi się automatycznie. KK nie ma żadnego ze wskazanych przez ciebie problemów, prócz sladowej ilości widgetów z launcherem NAVI (wystarczy go jednak zmienić - ze 3 tapy w googlestorze).

Jop. Od kilku dni. Chętnie zmienię, tylko czekam, aż dopracują aparat.

Raczej nie zmienią, bo to jest integralna część MIUI i musi wspierać sporą ilość urządzeń, więc nie oczekuj extra kustomizacji. Może ktoś spróbuje uruchomić na MIUI oryginalną appkę z KK i to byłoby najlepsze.
Flyagaric
VIP

Postprzez Flyagaric » poniedziałek, 14 września 2015, 12:59

Pojawił się nowy ROM na nasze 'bestie': http://forum.xda-developers.com/elife-e ... 7-t3200798
Wypisane problemy: NFC i mikrofon - to sugeruje kolejny port z Iuni U2, a tymczasem nie widzę tego ROMu na U2 ...
Problem z mikrofonem będzie pewnie do rozwiązania. Z NFC już gorzej.
Flyagaric
VIP

Postprzez Unnamed » wtorek, 15 września 2015, 18:08

Pobrałem na próbę, ten CleanKat i mam problem z wskaźnikiem baterii - ciągle pokazuje 1% i miga dioda. Poza tym ROM wydaje się bardzo lekki wszystko śmiga szybko i płynnie. Nie ma j. polskiego, do tego nie działa chyba mikrofon(ale to jest już ponoć naprawione, jednak nie mogę pobrać z tamtego forum bo nie przychodzi mi mail aktywacyjny). Ogólnie ROM ma raczej potencjał, zwłaszcza że jest to czysty android i będzie działać XPOSED.
Unnamed

Postprzez robocop1992 » piątek, 18 września 2015, 12:04

Hej,
zakupiłem ten telefon i teraz pytanie, czy przy androidzie 4.4.2 normalne jest, że kiedy położe telefon na biurku to przycisk wstecz nie działa, natomiast kiedy trzymam go w ręce wszystko działa normalnie?
robocop1992

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INNE MARKI