• Reklama

GIONEE ELIFE E7 czy LENOVO K3 NOTE

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

GIONEE ELIFE E7 czy LENOVO K3 NOTE

Postprzez Brestinder » 4 cze 2015, o 16:26

Potrzebuje pomocy w wyborze słuchawki, jako ze mlais m52 w moim mniemaniu to jeden wielki nie wypał, na który się niestety naciąłem ( nędzne aparaty, przegrzewająca się bateria ), postanowiłem zamówić sobie coś nowego.

Oba te telefony, maja zbliżone rozmiary, oraz równie słabe wsparcie softu ( chociaż Lenovo chyba ma trochę lepsze perspektywy ). Wydajność wydaje mi się ze dość podobna, wiadomo snaposmok trochę pewniejszy, ale patrząc po mlaisie, to te nowe procki dają z siebie dużo dobrego.

Za gionee przemawia więcej ramu, więcej pamięci wewnętrznej i teoretycznie bardziej sprawdzony proc... oraz fakt ze nie musiałbym go zamawiać z gearbestu,

Za lenovo, świeży design, chyba lepszy soft oraz LTE.. przeciwko to że aktualnie na promocji (~160$) stoi tylko na gearbest'cie, nie zdążyłem się załapać na promocje na pandawill.

Gearbest mnie zupełnie odrzuca, po tym jak mi oznajmili ze gwarancja mnie nie obowiązuje w przypadku mlaisa, ponieważ wgrałem oficjalne OTA... jedna wielka kpina nie sklep.

Piszę tego posta, ponieważ szukam głownie opini na temat podstawowych rzeczy w tych telefonach, to jest jakość rozmów i jakość mikrofonu.. Jak ważne są te aspekty zdałem sobie sprawę dopiero ostatnio, gdy przesiadłem się ponownie z redmi 1s na mlaisa ( gdy dotarła do mnie nowa bateria ), przez to "bardziej" chińskie plastikowe cudeńko prowadzenie rozmów to jakaś katorga, słuchawka cicha, mikrofon słaby.. ciężko się doszukać jakichkolwiek zalet.
Brestinder

Pochwały: 3

Reklama

Re: GIONEE ELIFE E7 czy LENOVO K3 NOTE

Postprzez Flyagaric » 4 cze 2015, o 17:25

Z updejtami Gionee było kiepsko, ale jednak KitKat jest, a Lollipop zapowiedziany oficjalnie i do tego jeden nieoficjalny projekt też powoli się kula.
Obie firmy robią raczej porządne sprzęty.
Zdaje się, że testy obu były dostępne na Gizchina.com, a to dość wiarygodne źródło. Nie mam pojęcia jak z głośnością i mikrofonem, ale to chyba będzie w testach. Jest tu kilku posiadaczy, ale czy jest ktoś, kto miał oba? Byłoby fajnie.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez tomeklodz » 4 cze 2015, o 18:33

Jakość rozmów i dźwięku w gionee jest rewelacyjna porównując do umi x1pro kilka modeli jiayu, gionee miażdży
Using Tapatalk
tomeklodz
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez TLasky » 4 cze 2015, o 19:37

Gdybym miał podsumować jednym zdaniem- Gionee to najlepiej wydane pieniądze w całej mojej historii zakupów w Chinach :-). Nie mam punktu odniesienia do Lenovo, ale Gionee po odpowiednich zabiegach jest telefonem (jak na swoją cenę) wybitnym. Amen :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez Caminero » 4 cze 2015, o 20:36

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a propo gionee wypada lepiej od flagowca meizu mx4?

panowie mam służbowego samsunga ace 4 i jeśli chodzi o jakość rozmów to jest the best, każdego słychać w każdych warunkach ( małżonka ma soniaka z3 i w domu mam słaby zasięg kicha u soniaka a u mnie extra ) jakby był dosłownie obok co do jakości rozmów mocno polecam.
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: xiaomi mi4c
ROM: 4

Postprzez shayk » 4 cze 2015, o 21:05

Gionee nie ma startu do mx4.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez Brestinder » 4 cze 2015, o 22:12

No i katastrofa, 2 swietne telefony na patelnie wylądowały :). Z jednej strony, napewno dobre wykonanie, świetny aparat, wincyj ramu.. a z drugiej prawdopodobnie również dobre wykonanie, slot na microsd oraz wymienna bateria... no i lte.

Muszę się z tym przespać, czy ktoś z tutejszych uzytkowników gionee pała się w w sprzecie portable audio i byłby się wstanie wypowiedzieć na temat tego jak odtwarza muzykę? najlepiej porównując do jakiegokolwiek grajka :).
Brestinder

Postprzez TLasky » 4 cze 2015, o 23:29

shayk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czemu tak uważasz? Rozwiń proszę swoją wypowiedź :-).

T.

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Postprzez Brestinder » 5 cze 2015, o 00:48

Wy się kłucie na temat wyższości meizu nad gionee, a ja się biore za wystawianie mlaisa :)

Jednak zdecydowałem się na gionee, po przestudiowaniu XDA, doszedłem do wniosku, ze do normalnego użytkowania wsparcie tego telefonu jest wystarczająco, a nawet znalazły się smaczki typu odblokowanie nagrywania filmików w slowmo :).
Firma poważna więc zapowiedziany lizak, jak się już pojawi powinien działać jak należy.. puki co w przypadku telefonów z tymi nowymi MTK, nie widziałem żadnego spektakularnego sukcesu z pełnosprawnym nowym andkiem.

Swoją drogą na moim zastępczym xiaomi 1s, mam zainstalowaną 3cia wersje bety cyanogenmoda na andku 5.0, rom ma ponad pól roku, od tego czasu nie wiem ile aktualizacji wypuścili.. mimo to chodzi bezproblemowo i sprawnie, w porównaniu do tego co wyczynia mlais ze swoimi telefonami.. dwóm znajomym zamówiłem elephone p6000, przyszły z zainstalowana beta lizaka, wszystko chodzi, ale wszystkie animacje idą jakby w 15fps'ach, normalnie rwie ekranem. Jak można tak telefony oferować to nie wiem..
Brestinder

Postprzez TLasky » 5 cze 2015, o 01:15

Ja tam akurat kompletnie nie w kierunku kłótni zadałem pytanie- interesuje mnie porównanie okiem kogoś innego, bo dla mnie są to dotychczas 2 najfajniejsze telefony jakie miałem :-).

T.

TLasky
VIP

Postprzez michaelred » 6 cze 2015, o 00:08

Panowie a gdzie GIONEE ELIFE E7 w tej chwili najkorzystniej kupic? W Gearbest wyjdzie mnie ok 157 USD. Sa gdzies na niego mocniejsze kupony? :)
michaelred
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Lenovo a820
ROM: AOSP by Superthan

Postprzez Brestinder » 6 cze 2015, o 01:03

@Tlasky, czy mógłbyś się wypowiedzieć co nieco na temat jakości dźwięku w tym telefonie? przeleciałem sporo recenzji i niestety czasy gdy był to jeden z kluczowych elementów testu już przeminęły ...

Duzo dzisiaj myślałem i wymyśliłem ze lenovo też zamówię i sprzedam ten co mi mniej spasuje, chociaż jak się dobrze domyślam dużo ciężej będzie sprzedać tego gionee, bo rozpoznawalność znikoma, nie mówiąc już ze k3 w żółtej obudowie musi się szybko sprzedać :)

przeraża mnie też wielkość pudełka tego telefonu, celnicy z Zabrza mnie już chyba dobrze kojarzą, wszystko co jest kapkę większe biorą i mi przetrzepują, chyba się trzeba przeprowadzić w inny rejon kraju.
Brestinder

Następna strona

Powrót do Porównania telefonów