• Reklama

Geekbuying - przesyłka DHL a VAT

Geekbuying

Geekbuying - przesyłka DHL a VAT

Postprzez maciek9991 » 16 lut 2016, o 20:05

Cześć,

Wiem, że to temat rzeka, można by gdybać, losować i iść do wróżki. Jak już poznam opinię osoby która zamówiła coś DHL z geekbuying to można wątek wyrzucić do kosza ;)

Pozytywnie zaskoczony LeTV x500, kupionym koło świąt Bożego Narodzenia, chciałem zamówić x600 znajomemu. Wybór padł na geekbuying, a zamówiłem go w trakcie nowego roku Chińskiego. Dzisiaj mi napisali że nie mogą wysłać TNT (raz kupiłem tą pocztą Xiaomi mi4, bez VATu) i...

WERSJA KRÓTSZA OD TEGO MOMENTU:
...napisali że wyślą DHL'em na ich koszt (czyli 2,41 $ za przesyłkę z mojej kieszeni). Jestem sceptycznie nastawiony do DHL, bo wszyscy na telch i wykopie straszą 100% skutecznością w "łapaniu" przesyłek. I stąd sedno tematu - geekbuying deklaruje że to jakiś telefon po naprawie czy coś w tym rodzaju? 70 zł za obsługę DHL mogę jeszcze zapłacić, ale ~150 VATu + 70 odprawy to zbyt dużo. Taniej wyjdzie zakup na allegro i paczka przyjdzie szybciej ;)
maciek9991

Reklama

Re: Geekbuying - przesyłka DHL a VAT

Postprzez Flyagaric » 18 lut 2016, o 13:26

maciek9991 napisał(a):Cześć,

Wiem, że to temat rzeka, można by gdybać, losować i iść do wróżki. Jak już poznam opinię osoby która zamówiła coś DHL z geekbuying to można wątek wyrzucić do kosza ;)

Pozytywnie zaskoczony LeTV x500, kupionym koło świąt Bożego Narodzenia, chciałem zamówić x600 znajomemu. Wybór padł na geekbuying, a zamówiłem go w trakcie nowego roku Chińskiego. Dzisiaj mi napisali że nie mogą wysłać TNT (raz kupiłem tą pocztą Xiaomi mi4, bez VATu) i...

WERSJA KRÓTSZA OD TEGO MOMENTU:
...napisali że wyślą DHL'em na ich koszt (czyli 2,41 $ za przesyłkę z mojej kieszeni). Jestem sceptycznie nastawiony do DHL, bo wszyscy na telch i wykopie straszą 100% skutecznością w "łapaniu" przesyłek. I stąd sedno tematu - geekbuying deklaruje że to jakiś telefon po naprawie czy coś w tym rodzaju? 70 zł za obsługę DHL mogę jeszcze zapłacić, ale ~150 VATu + 70 odprawy to zbyt dużo. Taniej wyjdzie zakup na allegro i paczka przyjdzie szybciej ;)

Ale tak jest, DHL zdziera i VAT masz 100%, więc lepiej anuluj i kup gdzie indziej jak nie mogą wysłać tak jak chcesz. Zinnymi przewoźnikami VAT też masz raczej pewny. Brak VAT, to dziś raczej wyjątek niż 50/50. Za to przynajmniej nie zedrą za przygotowanie.
Sprzedawcy jak spemall oferuję zawsze jedną opcję kurierską z gwarancją bez VAT - poszukaj tam, może róznica nie jest wielka i się opłaci.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 60

Postprzez BUDZAK » 18 lut 2016, o 14:14

Ja wczoraj odebrałem paczkę przywienioną przez dhl. Vat obliczyli z deklaracji sprzedawca napisał że to jest tel wart 34$ pracownik dhl zadzwonił do mnie upewnić sie ze tel jest w paczce i czy jest to zamówienie na osobę pywatną czy firma uwieżył na słowo :). Vatu naliczyli 20 zł plus obsługa 60 zł!!! Tak że jak bym zamawiał drogi tel powiedzmy za 200$ to faktycznie sie opłaca bo nie trzeba dosyłać dodatkowych dokumentów i naliczają vat z paczki a wtedy 80zł to i tak mniej niż sam vat a czas 4 dni robocze i paczka była u mnie a nie jak to jest z pocztą nawet ponad miesiąc trzeba trzekać. Tak że coś za coś pozdrawiam.
BUDZAK

Pochwały: 3

Postprzez drago68 » 18 lut 2016, o 14:24

To dobrze, ze nie musiałeś przesyłać potwierdzenia płatności z banku.
Który rejon DHL..?
drago68
VIP

Pochwały: 85

Postprzez maciek9991 » 18 lut 2016, o 17:19

Wszystkie porady są rozsądne, na spemall rzeczywiście VATu nie ma, ale niestety dzisiaj o 7 rano dostałem maila że zamówienie zostało wysłane :-/
A krzyczałem do Geek nawet na dwa różne maile że nie chcę DHL. I lipa. Chyba że wpisali jakiś lewy TN, jak sprzedawcy na Ali kiedy czas realizacji im się kończy. W końcu mają nowy rok, mogą nie wyrabiać ;-)

Niestety telefon zamówiłem do lokalizacji w której za obsługę trzeba dopłacić kasę, nie sądziłem że paczka pójdzie DHL. No cóż, rady przydatne i rzeczowe, ale poszło DHL. Zobaczymy jak z tym będzie ;-)
maciek9991

Postprzez Flyagaric » 18 lut 2016, o 17:31

Płaciłeś PayPalem?
Jeśli tak, to na dodatkowe koszta możesz potem założyć spór. Przedstawisz im swoje maile z odmową dla DHLa i pykną ci to.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez 40rozbojnik » 18 lut 2016, o 18:38

Zamawiałem UMI Zero z geekbuying DHL em, zostałem poinformowany o VAT przez kuriera. Cała kwota jaką dopłaciłem to ~80zl. Poprzednio zamawiałem ze spemall również DHL em i nic nie dopłacałem.

Wysłane z mojego UMI ZERO
40rozbojnik

Pochwały: 7

Postprzez maciek9991 » 18 lut 2016, o 18:52

Flyagaric napisał(a):Płaciłeś PayPalem?
Jeśli tak, to na dodatkowe koszta możesz potem założyć spór. Przedstawisz im swoje maile z odmową dla DHLa i pykną ci to.

W zasadzie nie do końca odmówiłem. Zapytałem co z deklaracją na przesyłce. Napisałem im że jeżeli nie ma gwarancji, że nie zapłacę VATu to preferuję wysyłkę China Post. Czyli treść moich mail'i wypada słabo - nie dość że napisałem "prefer shipping China Mail" zamiast np. "demand" to jeszcze jawnie przyznałem się do tego że celuję w omijanie VATu. "Chytry dwa razy traci" :-D Chociaż z drugiej strony kierował mną zdrowy rozsądek. VAT za ten tel + opłata dla kuriera > kupno w Polsce (nie mówiąc o czasie wysyłki).

40rozbojnik napisał(a):Zamawiałem UMI Zero z geekbuying DHL em, zostałem poinformowany o VAT przez kuriera. Cała kwota jaką dopłaciłem to ~80zl.

Jeżeli dopłacę "tylko" 80 zł, to można jeszcze to przełknąć. W Polsce byłoby troszkę drożej... Czyli nie stracę ;-)
maciek9991

Postprzez BUDZAK » 18 lut 2016, o 21:57

@drago68 podlegam po dhl katowice i żadnych dokumentów odemnie nie chcieli tylko rozmowa telefoniczna z pracownikiem czy zamówienie na użytek własny i tyle.
BUDZAK

Pochwały: 3

Postprzez drago68 » 18 lut 2016, o 22:22

@BUDZAK
Dzięki, właśnie też podlegam pod DHL Katowice.
drago68
VIP

Pochwały: 85

Postprzez pottymouth » 8 mar 2016, o 01:35

Flyagaric napisał(a):Płaciłeś PayPalem?

Czy możesz przekazać więcej informacji na ten temat? Czekam na paczkę z tv box za 49$ z wysyłką DHL. Chciałbym jednak ominąć wszelkie dodatkowe opłaty.
pottymouth

Postprzez Flyagaric » 8 mar 2016, o 15:15

pottymouth napisał(a):...
więcej informacji na ten temat? Czekam na paczkę z tv box za 49$ z wysyłką DHL. Chciałbym jednak ominąć wszelkie dodatkowe opłaty.

Co to znaczy 'chciałbym ominąć'? Jeśli świadomie wybrałeś DHLa, to na jakiej podstawie chcesz to zrobić?
Kolega wyżej nie chciał DHLa, a narzucił mu go sprzedawca (przynajmniej tak to najpier opisał) i w tej sytuacji, to sprzedawca naraziłby go na dodatkowe koszta, co można podnieść w dyspucie z PayPalem i PP przyzna nam rację.
Jeśli zaś wybrałeś DHLa sam, to zaciskasz zęby i płacisz wszystko co ci kurier podsunie. Kara za nie rozeznanie tematu - nauka zwykle kosztuje.
Flyagaric
VIP

Następna strona

Powrót do Geekbuying.com