• Reklama

Geekbuying - przesyłka DHL a VAT

Geekbuying

Geekbuying - przesyłka DHL a VAT

Postprzez maciek9991 » wtorek, 16 lutego 2016, 20:05

Cześć,

Wiem, że to temat rzeka, można by gdybać, losować i iść do wróżki. Jak już poznam opinię osoby która zamówiła coś DHL z geekbuying to można wątek wyrzucić do kosza ;)

Pozytywnie zaskoczony LeTV x500, kupionym koło świąt Bożego Narodzenia, chciałem zamówić x600 znajomemu. Wybór padł na geekbuying, a zamówiłem go w trakcie nowego roku Chińskiego. Dzisiaj mi napisali że nie mogą wysłać TNT (raz kupiłem tą pocztą Xiaomi mi4, bez VATu) i...

WERSJA KRÓTSZA OD TEGO MOMENTU:
...napisali że wyślą DHL'em na ich koszt (czyli 2,41 $ za przesyłkę z mojej kieszeni). Jestem sceptycznie nastawiony do DHL, bo wszyscy na telch i wykopie straszą 100% skutecznością w "łapaniu" przesyłek. I stąd sedno tematu - geekbuying deklaruje że to jakiś telefon po naprawie czy coś w tym rodzaju? 70 zł za obsługę DHL mogę jeszcze zapłacić, ale ~150 VATu + 70 odprawy to zbyt dużo. Taniej wyjdzie zakup na allegro i paczka przyjdzie szybciej ;)
maciek9991

Reklama

Re: Geekbuying - przesyłka DHL a VAT

Postprzez Flyagaric » czwartek, 18 lutego 2016, 13:26

maciek9991 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale tak jest, DHL zdziera i VAT masz 100%, więc lepiej anuluj i kup gdzie indziej jak nie mogą wysłać tak jak chcesz. Zinnymi przewoźnikami VAT też masz raczej pewny. Brak VAT, to dziś raczej wyjątek niż 50/50. Za to przynajmniej nie zedrą za przygotowanie.
Sprzedawcy jak spemall oferuję zawsze jedną opcję kurierską z gwarancją bez VAT - poszukaj tam, może róznica nie jest wielka i się opłaci.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez BUDZAK » czwartek, 18 lutego 2016, 14:14

Ja wczoraj odebrałem paczkę przywienioną przez dhl. Vat obliczyli z deklaracji sprzedawca napisał że to jest tel wart 34$ pracownik dhl zadzwonił do mnie upewnić sie ze tel jest w paczce i czy jest to zamówienie na osobę pywatną czy firma uwieżył na słowo :). Vatu naliczyli 20 zł plus obsługa 60 zł!!! Tak że jak bym zamawiał drogi tel powiedzmy za 200$ to faktycznie sie opłaca bo nie trzeba dosyłać dodatkowych dokumentów i naliczają vat z paczki a wtedy 80zł to i tak mniej niż sam vat a czas 4 dni robocze i paczka była u mnie a nie jak to jest z pocztą nawet ponad miesiąc trzeba trzekać. Tak że coś za coś pozdrawiam.
BUDZAK

Pochwały: 3

Postprzez drago68 » czwartek, 18 lutego 2016, 14:24

To dobrze, ze nie musiałeś przesyłać potwierdzenia płatności z banku.
Który rejon DHL..?
drago68
VIP

Pochwały: 85

Postprzez maciek9991 » czwartek, 18 lutego 2016, 17:19

Wszystkie porady są rozsądne, na spemall rzeczywiście VATu nie ma, ale niestety dzisiaj o 7 rano dostałem maila że zamówienie zostało wysłane :-/
A krzyczałem do Geek nawet na dwa różne maile że nie chcę DHL. I lipa. Chyba że wpisali jakiś lewy TN, jak sprzedawcy na Ali kiedy czas realizacji im się kończy. W końcu mają nowy rok, mogą nie wyrabiać ;-)

Niestety telefon zamówiłem do lokalizacji w której za obsługę trzeba dopłacić kasę, nie sądziłem że paczka pójdzie DHL. No cóż, rady przydatne i rzeczowe, ale poszło DHL. Zobaczymy jak z tym będzie ;-)
maciek9991

Postprzez Flyagaric » czwartek, 18 lutego 2016, 17:31

Płaciłeś PayPalem?
Jeśli tak, to na dodatkowe koszta możesz potem założyć spór. Przedstawisz im swoje maile z odmową dla DHLa i pykną ci to.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez 40rozbojnik » czwartek, 18 lutego 2016, 18:38

Zamawiałem UMI Zero z geekbuying DHL em, zostałem poinformowany o VAT przez kuriera. Cała kwota jaką dopłaciłem to ~80zl. Poprzednio zamawiałem ze spemall również DHL em i nic nie dopłacałem.

Wysłane z mojego UMI ZERO
40rozbojnik

Pochwały: 7

Postprzez maciek9991 » czwartek, 18 lutego 2016, 18:52

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W zasadzie nie do końca odmówiłem. Zapytałem co z deklaracją na przesyłce. Napisałem im że jeżeli nie ma gwarancji, że nie zapłacę VATu to preferuję wysyłkę China Post. Czyli treść moich mail'i wypada słabo - nie dość że napisałem "prefer shipping China Mail" zamiast np. "demand" to jeszcze jawnie przyznałem się do tego że celuję w omijanie VATu. "Chytry dwa razy traci" :-D Chociaż z drugiej strony kierował mną zdrowy rozsądek. VAT za ten tel + opłata dla kuriera > kupno w Polsce (nie mówiąc o czasie wysyłki).

40rozbojnik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeżeli dopłacę "tylko" 80 zł, to można jeszcze to przełknąć. W Polsce byłoby troszkę drożej... Czyli nie stracę ;-)
maciek9991

Postprzez BUDZAK » czwartek, 18 lutego 2016, 21:57

@drago68 podlegam po dhl katowice i żadnych dokumentów odemnie nie chcieli tylko rozmowa telefoniczna z pracownikiem czy zamówienie na użytek własny i tyle.
BUDZAK

Pochwały: 3

Postprzez drago68 » czwartek, 18 lutego 2016, 22:22

@BUDZAK
Dzięki, właśnie też podlegam pod DHL Katowice.
drago68
VIP

Pochwały: 85

Postprzez pottymouth » wtorek, 8 marca 2016, 01:35

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czy możesz przekazać więcej informacji na ten temat? Czekam na paczkę z tv box za 49$ z wysyłką DHL. Chciałbym jednak ominąć wszelkie dodatkowe opłaty.
pottymouth

Postprzez Flyagaric » wtorek, 8 marca 2016, 15:15

pottymouth napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Co to znaczy 'chciałbym ominąć'? Jeśli świadomie wybrałeś DHLa, to na jakiej podstawie chcesz to zrobić?
Kolega wyżej nie chciał DHLa, a narzucił mu go sprzedawca (przynajmniej tak to najpier opisał) i w tej sytuacji, to sprzedawca naraziłby go na dodatkowe koszta, co można podnieść w dyspucie z PayPalem i PP przyzna nam rację.
Jeśli zaś wybrałeś DHLa sam, to zaciskasz zęby i płacisz wszystko co ci kurier podsunie. Kara za nie rozeznanie tematu - nauka zwykle kosztuje.
Flyagaric
VIP

Następna strona

Powrót do Geekbuying.com