• Reklama

Gdzie opłacić cło czy też vat od telefonu

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Gdzie opłacić cło czy też vat od telefonu

Postprzez schelnow » 17 mar 2014, o 11:25

Witam,
mam mały problem. Mój telefon został zatrzymany na cle. Wysłałem dokumenty potrzebne do weryfikacji wartości telefonu pocztą e-mail. Skan zakupu plus skan dowodu tożsamości.
Telefon wylądował na poczcie i tutaj mam problem.
Byłem przygotowany na opłatę o której zostałem nawet poinformowany telefonicznie gdy dzwoniłem do WER WARSZAWA. W sumie 118 zł. Dostałem awizo więc poszedłem po paczkę. Z tym że pani oddała mi paczkę nie pobierając kwoty celnej 118 zł.
Po dwóch dniach podszedłem z zapytaniem gdzie mam ją opłacić, pani stwierdziła że nie wie, nie zna się itp.
Do paczki dostałem dokumenty jednak żeby opłacić podatek, z tym że wynika z tych dokumentów że opłatę powinien pobrać urząd przekazujący przesyłkę :shock: .
Obrazek
To jak w końcu z tym jest?? Olać sprawy nie można bo wiadomo że Urząd celny a raczej Skarbowy ma to do siebie że odezwie się po swoje w odpowiednim czasie gdy nalecą odsetki.
Mam pójść z tym dokumentami na pocztę, pokazać im te informacje??
Czy zadzwonić do WER Warszawa i tam spróbować wyciągnąć jakieś informacje??
Proszę o szybką pomoc od osób które miały już styczność z płaceniem vatu czy też cła.
Domysły proszę zachować dla siebie, tylko i wyłącznie bardzo proszę o rzetelne informacje..
schelnow

Telefon:: Lenovo A850

Reklama

Re: Gdzie opłacić cło czy też vat od telefonu

Postprzez night95 » 17 mar 2014, o 11:47

Z tego co się orientuję vat płaci się listonoszowi lub jak w twoim przypadku pani na poczcie powinna od ciebie kasę odebrać, jeśli tego nie zrobiła to raczej zostanie pociągnięte z jej pensji bo do jej obowiązków należy odebrać opłatę za paczkę, Ktoś ostatnio pisał na forum że listonosz od niego też nic nie zabrał tylko zostawił paczkę ale więcej o tym nic nie wiem. Jak chcesz to dzwoń do urzędu celnego i tam ci może coś powiedzą.
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Postprzez schelnow » 17 mar 2014, o 12:04

Dodzwonić się do Urzędu Celnego graniczy z cudem. Bombarduje ich od rana i nic.
schelnow

Postprzez night95 » 17 mar 2014, o 12:26

Hehe standardowo życzę powodzenia :P
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Postprzez schelnow » 17 mar 2014, o 22:48

Rozmawialem z pania listonosz, ktora potwierdzila wersje ze pracownik poczty powinien pobrac ode mnie pieniazki za vat. Na zapytanie co teraz?? Pani listonosz stwierdzila ze w sumie z tego co wie to jesli nie zglosze sie to kare poniesie pani pracownik poczty. Ale nie jest pewna czy w przyszlosci nie poniose jakis konsekwencjiswojego czynu. Zas do UC nie moge sie dodzwonic zeby zaczerpnac jakichkolwiek informacji.
Jutro udam sie na poczte... zaplacic ,zaplace bo tak mowi ssumienie (sam czasami popelniam bledy w pracy).
ale jeszcze raz zapytam ich no jak to jest z tym oplacaniem cla: )))
schelnow

Postprzez tcb » 16 lip 2014, o 21:54

I co zrobiłeś z tą Vatą? zapłaciłeś? u mnie wczoraj taka sama sytuacja, pierwszy raz widziałem żeby ktoś kasy nie chciał...
tcb

Telefon:: Lenovo A830

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI