• Reklama

Gdzie naprawić gniazdo jack? (Krk/Opo)

Xiaomi

Gdzie naprawić gniazdo jack? (Krk/Opo)

Postprzez kevirek » środa, 20 stycznia 2016, 21:56

Witam,

niestety jakiś czas temu w moim Hongmi 1 zepsuło się gniazdo jack, tj. gdy idę i słucham muzyki, to jedna słuchawka ciągle przerywa i jest to bardzo denerwujące, uniemożliwia słuchanie muzyki. Winne na pewno nie są słuchawki, gdyż na innym telefonie i laptopie sprawują się dobrze.

Zakupiłem więc za grosze na Aliexpress dwie sztuki nowego gniazda na wymianę (ponieważ na innym forum pewien użytkownik pisał, że znalazł serwis, który się zgodził, ale nie mieli odpowiednich gniazd). Poszukuję, najlepiej w Krakowie albo Opolu (lub okolicach), jakiegoś serwisu, który podjąłby się takiej wymiany za normalną (!) cenę.

Próbowałem dzisiaj szczęścia, ale zatkało mnie, gdy usłyszałem cenę 200 zł :shock: w dodatku od bezczelnego sprzedawcy na odchodne usłyszałem komentarz, że "to już musztarda po obiedzie, skoro kupiłem telefon za 5 zł" i że trzeba było... w tym momencie wyszedłem, bo szkoda było mi czasu na słuchanie tego. Nigdy, przenigdy nie korzystajcie z usług serwisu na ul. Smolki 8 w Krakowie.

Wracając do meritum, czy próbował ktoś serwisować telefony Xiaomi w tych miastach i mógłby mi polecić jakiś serwis? Z góry serdecznie dziękuję :)
kevirek

Reklama

Re: Gdzie naprawić gniazdo jack? (Krk/Opo)

Postprzez ddr » środa, 20 stycznia 2016, 22:01

Za 4 dyszki mogę Ci wymienić, ale musiałbyś wysłać.
Zgaduję że to serwisanci starej daty, oni mają problem z rozlutowywaniem gniazd.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez kevirek » piątek, 22 stycznia 2016, 02:11

Ostatecznie sam podjąłem się tej naprawy i nawet nie było tak źle. Do rozkręcenia telefonu posłużyłem się tutorialem z youtube. Niestety po włożeniu jacka słuchawek do gniazda trzeba go jednorazowo nacisnąć w jedną ze stron, jednak potem wszystko gra już bez zarzutu. Idealnie może nie jest, ale lepsze to, niż całkowicie zepsute gniazdo :)
kevirek

Postprzez ddr » piątek, 22 stycznia 2016, 02:45

Że wat? W ogóle o jakim modelu mówimy, bo w niektórych telefonach gniazda nie są lutowane. W xiaomi chyba wszystkie są lutowane. Kupolutownicą tego się nie ściągnie. Hotair, czasem też jakiś bardziej żrący topnik, chyba że masz lutownicę z odsysaczem, ale nią też trochę ciężko.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez kevirek » piątek, 22 stycznia 2016, 02:58

Telefon to Hongmi 1. Stare gniazdo wylutowałem, nowe wlutowałem i jakoś działa. Do czego zmierzasz?
kevirek

Postprzez ddr » piątek, 22 stycznia 2016, 03:17

Jak. Pin po pinie grzałeś podważając?
ddr
VIP

Postprzez kevirek » piątek, 22 stycznia 2016, 12:17

Podgrzałem i odsysaczem zebrałem ile cyny się dało, a następnie podważałem gniazdo, podgrzewając piny, a po każdym chłodząc płytkę. Wlutowanie na identycznej zasadzie, tylko w odwrotnej kolejności.
kevirek

Postprzez ddr » piątek, 22 stycznia 2016, 12:42

Tak idzie pady rozdypcyć ;-).
No nic, myślałem że znalazłeś jakąś nową magiczną sztuczkę.
ddr
VIP

Postprzez xenion » środa, 27 stycznia 2016, 10:53

W przypadku Redmi Note 2 gdzie można takie gniazdo kupić/wymienić?
xenion

Powrót do Pomoc techniczna