• Reklama

Gdzie najtaniej/najlepiej kupić telefon w Chinach

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Gdzie najtaniej/najlepiej kupić telefon w Chinach

Postprzez cza1zip » 19 lis 2013, o 00:40

Mam okazje żeby ktoś kupił mi telefon w Chinach. Ta osoba będzie w China do stycznia 2014. Gdzie najlepiej kupić tam telefon, gdzie najbardziej jest to korzystne cenowo, czy nie różni się to znacząco cenowo od aliepress, chociaż wydaje mi się, że powinno się różnić. Najlepiej oczywiście żeby to był sklep internetowy. Znam np taobao.com z którego już miałęm zamawiane różne rzeczy ale nie elektronike. Proszę o jakieś sugestie, szykuję się na jakis tel do 350$.
cza1zip

Telefon:: samsung

Reklama

Re: Gdzie najtaniej/najlepiej kupić telefon w Chinach

Postprzez zriel » 19 lis 2013, o 03:42

To zależy gdzie ta osoba będzie, ale najlepiej na miejscu zorientować się gdzie są największe sklepy i/lub hurtownie które mają w ofercie wiele marek. W każdym dużym Chińskim mieście są takie miejsca. Trzeba tylko pamiętać żeby zwracać uwagę na to czy telefon jest w wersji TD-0SCDMA czy też europejskiej WCDMA. A bonus jest taki że kupując na miejscu w cenie jak na Ali można mieć dodatakowo baterię + 2-3 folie na ekran i fajne etui.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez cza1zip » 19 lis 2013, o 10:35

W Guangzhou, ale nie wiem czy czas będzie miał, żeby chodzić i szukać, tylko niedziele wolne. Wolałbym jakiś sklep internetowy który wyśle mu ten tel. Hmm z tego co mówisz to taniej nie będzie niż na Ali, tylko że bonus można dostać. Jeszcze jedno pytanie czy w takim razie gdyby nie było jakiejś dużej różnicy miedzy Ali a sklepami tam na miejscu to lepiej zamówić przez Ali tam na miejscu i znajomy mi przywiezie czy już zamawiać bezpośrednio do Polski (nie wiem jakie prawdopodobieństwo sprawdzenia paczki przez celników jest)
cza1zip

Postprzez Robbo » 19 lis 2013, o 10:52

To oczywiste, że jak Ci przyrodzie to na pewno nie zapłacisz vatu.
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez zriel » 19 lis 2013, o 13:10

cza1zip napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W Guangzhou które jest dużym miastem przemysłowym na pewno będzie dużo sklepów, wystarczy kogoś miejscowego się spytać gdzie największy sklep lub hurtownia z telefonami jest i nawet szukać nie trzeba, chociaż tam takich firm na pęczki. Nie napisałem że nie będzie taniej - będzie trochę taniej bo na ali sprzedawcy naliczają wyższą marżę niż w rodzimych sklepach. Dodatkowo w cenie np. gołego telefonu możesz na miejscu w Chinach mieć dodatki i akcesoria do niego warte nawet kilkadziesiąt $. Co do zakupu - jak weźmie fon ze sobą to może powiedzieć w razie czego że to jego prywatny i łatwiej ominie cło(czyli naliczenie vat) bo na lotnisku nikt się z takim drobiazgiem jak jeden chiński smartfon nie bawi.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez cza1zip » 19 lis 2013, o 13:40

Ok, dzięki za odpowiedź. Będę raczej się decydował na tą formę kupna :-)
cza1zip

Postprzez marx » 19 lis 2013, o 14:45

najlepiej w Shenzen
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qtHYXHpOt7U[/youtube]
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez cza1zip » 19 lis 2013, o 18:50

Hehe no niezłe, ale chyba bym się bał tam kupować :-)
cza1zip

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI