• Reklama

Galaxy S5 FAKE

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Galaxy S5 FAKE

Postprzez szymekfive » 21 paź 2014, o 13:12

Witam Wszystkich forumowiczów ponownie po długiej nieobecności!
Przypominam, że nie kupuję kolejnej już podróbki dla "fame-u" tylko dla zabawy można to zweryfikować po poprzednich postach ;)
Zakupiłem galaxy S5 http://www.aliexpress.com/item/New-arrive-Perfect-1-1-HDC-S5-I9600-Phone-Health-Care-MTK6572-Dual-Core-Smart-Mobile/1750377369.html MTK6582 /16GB ROM.

Mój track paczki: RS161284520NL
Jak widzicie paczka wysłana pocztą przez Holandię.

Dodam, że paczka oznaczona jako "MP4 28$" - rzeczywista wartość ok.400zł
I jak widzicie notka: ZATRZYMANE PRZEZ URZĄD CELNY.

Pytania co robić?
1. Czy to już status ostateczny? a może jest szansa na zwolnienie paczki?
2. Czy mogę jakoś udowodnić, że telefon jest na testy i tylko do tego wyłącznie i się z nimi dogadać?
3. Jakieś porady czy mogę w jakikolwiek sposób próbować odzyskać swoją paczkę?

Dodam, że jestem świadomy konsekwencji sprowadzania podróbek i ich kar zarówno prawnych jak i finansowych dlatego proszę nie poruszać tego tematu.
szymekfive

Telefon:: Nokia 610 NFC

Reklama

Re: Galaxy S5 FAKE

Postprzez mrergie » 21 paź 2014, o 13:22

1. Ostateczny. Chociaż podobno krążą opowieści o tym, że kiedyś komuś zwolnili po zatrzymaniu i niczego nie chcieli. Do czasu aż otrzymasz pocztą list, to wciąż możesz mieć nadzieję na to, że jeszcze puszczą dalej.
2. Ale co chcesz testować? Podróbkowatość? Procent podobności do oryginału? Kompatybilność oprogramowaniowo-sprzętową?
Z niczym i z nikim się nie dogadasz, chyba że posiadasz zezwolenie odpowiedniego Urzędu na wprowadzanie do obrotu takich przedmiotów :-P
3. Możesz odpowiedzieć na wezwanie lub tego nie robić. W przypadku tego drugiego rozwiązania, po upływie bodajże 10 dni, przesyłka zostanie cofnięta do nadawcy i nie zostaną podjęte żadne kroki wobec adresata.

poprawka do punktu pierwszego: Pośpieszyłem się ze statusami i je pomyliłem. Jest tak jak napisał niżej bartazz, ostatecznym statusem jest dopiero "Zatrzymanie przesyłki w cle". Wtedy dopiero czekaj na list.
Ostatnio edytowano 21 paź 2014, o 13:32 przez mrergie, łącznie edytowano 1 raz
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez bartazzz » 21 paź 2014, o 13:24

czekaj na status "zatrzymanie przesyłki w cle"
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez existe » 21 paź 2014, o 14:49

szymekfive napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

poczki ci nie ukradna - wiec nie trzeba jej odzyskiwac :-) procedury sa tu opisane w innym watku
a co do konsekwencji - nie widze zadnej potrzeby panikowania,, zakupiles telefon HDC jest to chinska marka - owszem identyczna jak jakis inny telefon -) ale jednak HDC
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez szymekfive » 21 paź 2014, o 15:02

Dziękuje za szybkie odpowiedzi.
Zobaczymy co się stanie zależne tylko od dobrej woli celnika :)
szymekfive

Postprzez Maltis » 21 paź 2014, o 15:20

Jak nie ma znaków Samsunga tylko HDC to spoko możesz dopowiedzieć na list. Ale tam pewnie jest samsung więc daruj sobie..
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez szymekfive » 21 paź 2014, o 15:36

Nie przejdzie pisanie, że miało nie być loga/miało być inne?
szymekfive

Postprzez ra-vau » 21 paź 2014, o 15:50

... ale co ma sobie darowac? xD

Jesli bedzie status 'zatrzymanie w cle‘, czekaj na list z numerem ks. magazynowej.

Bedziesz mial numer, odeslij im potrz4bne screeny. Zarowno na aukcji, robiac go u góry, nie ma ani slowa SAMSUNG, oraz na zdjeciu nie ma logo samsung. Kupiles telefon HDC S5. NIE maiales zamiaru kupic podróbki.

W tresci maila piszesz: W paczce znajduje sie chinski telefon komorkowy, HDC i9600, zakupiony do użytku własnego, o wartosci xxx$.

:roll: Nie kupiłeś sprzetu ktory ma logo, w aukcji nie ma o tym mowy ze to samsung, na zdjeciu loga niema, kupiłeś go jako osoba prywatna, bez checi dalszej odsprzedazy. Przycepia sie - zlozysz obszerniejsze wyjasnienia. .... Idac tym tokiem, ... jeśli mialo by cos pójść nie tak, to zniszcza telefon w najgorszym wypadku - w najlepszym, jesli trafisz na normalnego celnika, zaplacisz vat i dostaniesz swoj telefon hdc.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez szymekfive » 21 paź 2014, o 16:10

Dziękuje ra-vau. Własnie taka odpowiedź mnie satysfakcjonowała.
Czy jeżeli w tym samym dniu kupowałem wiele rzeczy na ali a przy potwierdzeniu przelewu nie ma info za co to było płacone mogę dać potwierdzenie np od kwoty ok.50 dolarów? i napisać, że miałem kupon rabatowy do tej najtańszej wersji 50% i by się zgadzało kwotowo a jeżeli i tak nic oprócz stracenia telefonu nie mam to chyba mógł bym spróbować co sądzicie?
szymekfive

Postprzez ra-vau » 21 paź 2014, o 16:21

Sądzę, że nie kombinuj. Chcesz zaryzykowac, liczysz ze pusci wer paczkę, to nie oszukuj - screen z banku za platnosc dotyczaca telefonu, screen z aukcji z kwota ktora placiles. Zaplac vat jesli puszcza telefon i sie ciesz. Jesli nie puszcza, to... i tak stracisz te pieniadze.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez szymekfive » 21 paź 2014, o 16:32

Dziękuje raz jeszcze. Realna wartość tel. 101.23euro. Rozumiem, że łącznie z opłatami za jego wyliczenie i tym podobne usługi celników to będzie w granicach 150-200zł? jest jakiś przelicznik Vat Wer Wawa?
szymekfive

Postprzez snajp » 21 paź 2014, o 19:19

Vatu powinno wyjść około 80-90 zł wraz z opłatą poczty

Autor postu otrzymał pochwałę
snajp
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Następna strona