• Reklama

[STAR] [Porównanie]Galaxy s4 N9500 vs N7189 Note 2

i9220 (N9000), A2000, X18i, X 10 GPS TV, A5000, A7272,

[STAR] [Porównanie]Galaxy s4 N9500 vs N7189 Note 2

Postprzez biad3 » wtorek, 4 czerwca 2013, 00:09

Witam
Jako, że jest to mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość ;)
Podczas wystawiania ocen brałem pod uwagę jakość do ceny telefonów (około 650zł).
Telefony opisane takie jakie otrzymałem (każdy moze zROOTować telefon co poszerza funkcjonalność telefonów i zmienia oceny).

W ostatnich miesiącach zaciekawiły mnie chińskie cuda sprzedawane na Aliexpress.
Jako pierwszy zakupiłem telefon N7189 Note2 za 190$ z przesyłką. Używałem go niespełna miesiąc gdy na świat został wypuszczony Samsung Galaxy S4, co mnie nakłoniło do znalezienia jego odpowiednika (głównie chodziło mi o mniejszy wyświetlacz i telefon mieszczący sie w kieszeni). Sprzedałem N7189 Note2 i po kilku dniach poszukiwań i korespondencji z naszymi Chińskimi braćmi zdecydowałem się na zakup Star Galaxy s4 N9500, a kosztowało mnie to 193$.

Używane sktóty:
- Galaxy s4 n950 - s4
- N7189 Note 2 - N2
- Samsung Galaxy s2 - sgs2

Co otrzymałem w paczkach:

N2 - Telefon, 2x baterie, folia na wyświetlacz, słuchawki, ładowarka + kabel USB, badziewny mini rysik i MANUAL. Do tego wyłuskałem pokrowiec CoverFlipCase (Tylna klapka baterii z dodatkową osłoną wyświetlacza), który nie był w zestawie. Gratis otrzymałem również ładowarkę samochodową o której nie było mowy.

Obrazek

s4 - Telefon, 2x baterie, folia na wyświetlacz, słuchawki, ładowarka + kabel USB i MANUAL. Dodatkowo udało mi się "wytargować" CoverFlipCase i Sylikonową osłonę obudowy.

Obrazek

Cechy zakupionych paczek, funkcjonalność i porównanie.

I. Smartphone's:

1. CPU - Obydwa modele posiadają ten sam procesor MediaTeka - MTK 6589 Cortex A7 z cztero-rdzeniowym procesorem taktowanym maksymalnie 1,2GHz. Obydwa były testowane na grze MMORPG AVABEL, gdzie grywalność była podobna <róznica była tylko w szybkości ładowania gry odpowiednio s4/N2 - 3/4> (moze dlatego że cztery rdzenie to wystarczajaca moc, aby podołać grom o duzo wyzszych wymaganiach), ale warto zazmaczyć iż wyświetlacze są innej rozdzielczości, co opisane będzie w następnym punkcie.
Moja ocena:
- N2 -9/10
- s4 - 10/10

2. GPU + Wyświetlacz - Telefony te posiadają grafike PowerVR SGX 544MP i zarazem inne wyświetlacze.
N2 - 5.3 cala QHD TFT oczywiście 5.punktowy o rozdzielczości 854x480.
s4 - 5 calowy HD IPS również 5.punktowy o rozdzielczości 1280x720.

Pod względem renderowania grafiki wygrywa N2 (w teście antutu miał lepszy wnik niż Samsung Galaxy Note II), ale s4 nie jest duzo gorszy (mowa oczywiście o teście Antutu).
N2 jak na 5.3" i niską dostć rozdzielczość wyświetlacz ma całkiem wyraźne kolory, jednak do jakości IPS s4 się nie umywa. Kolory są przepiękne i bardzo dokładne. Gołym okiem nie da sie zobaczyć pixela. s4 porównywałem za sgs2 (800x480 SuperAMOLED) i przyznam szczerze że w pomieszczeniu nie widać wiekszej różnicy. Pytajac znajomego, który z wyświetlaczy ma jaskrawsze kolory, ten musiał długo się zaztanawiać, po czym wskazał sgs2. Widoczność wyświetlanych aplikacji w maxymalnym słońcu, nie jest dobrą stroną N2. Pisać sms mogłem dopiero po zasłonięciu ekranu jedną dłonią (co było nie lada wyczynem, gdyż żeby pisać jedną ręką na tym telefonie trzeba mieć dosyć długie palce). W przypadku s4 jest troche inaczej. Nie mozna porównywać jakości z AMOLED'em sgs2, ale przy maksymalnie ustawionej jasności ekranu spokojnie można czytać i pisać cokolwiek (tutaj juz da sie pisać jedną ręką, aczkolwiek osoby o krótkich palcach będą mieć z tym problemy).
Czułość jest imponująca - na moje oko nie różni się z sgs2.
Jakośc wykonania jest troche inna. N2 ma zwykły plastik, jednak przy naklejonej folii nie ma problemu z rysami. s4 ma bardzo ciekawie wykonaną powłokę chroniącą. Wygląd do złudzenia przypomina GorillaGlass i jest "śliska" jak szkło (a może to jest GorillaGlass? - narazie nie mam zamiaru sprawdzać :P)
Moja ocena:
- N2 - 5/10
- s4 - 9/10 (dałbym 10, gdyby w słońcu było widać wszystko jak na AMOLED)

3.System - Obydwa telefony posiadają system Android 4.2.1. N2 ma zainstalowany TouchWiz, który jak dla mnie wygląda ciekawiej od "czystego" Andka. W obydwu telefonach wszystko działa płynnie. Wgrany Next Luncher 3D działa bez minimalnych przycięć.

Moja ocena:
- N2 - 10/10
- s4 - 9/10 (brak TouchWiz)

4. RAM i ROM - Ta sama opcja 1Gb i 4Gb. Czysty system z uruchomionymi podstawowymi aplikacjami zjada około 250-300Mb RAM. Pamięci tej w zupełności wystarcza do gier i normalnego urzytkowania. Co do pamięci ROM, to bolączka spowodowana przez system. Dlaczego trzeba zROOTować telefon, aby móc instalować bardziej pojemne aplikacje?! (To pytanie do twórców Andka...). Obydwa telefony daja nam możliwość do uzytkowania mniej niż 1.8Gb wolnej przestrzeni dyskowej, aczkolwiek przesył danych w teście antutu wyszedł na szybszy niz w Samsung Galaxy Note 2.

Moja ocena:
- N2 - 10/10:8/10 RAM:ROM
- s4 - 10/10:8/10 RAM:ROM

5.Aparaty - N2 nie będę komentować, dlatego że zainstalowany tam (niby...) 8MP robi gorsze zdjęcia niż mój Galaxy Gio 3.2MP - o filmach się nie wypowiadam. Wspomnę tylko że w N2 z tylu telefonu zainstalowano 8MP a z przodu 5MP - obie strasznej jakości (zdjęcia były ok, ale przy minimalnym zbliżeniu widac już jest "szum"). Nasz s4 natomiast ze swoją 12MP kamerą z tyłu i 5MP z przodu zadziwił by nie jeden aparat fotograficzny! Robiąc nim zdjęcia, tródno mi uwierzyć że jest to telefon firmy Star. Aparat w maksymalnej rozdzielczości robi piękne ostre zdjęcia. Posiadam aparat FujFilm 52500HD, który filmy w rozdzielczości 720p kręci o dużo gorszej jakości niż s4. Tu naprawde się zdziwiłem.

Moja ocena:
- N2 - 2/10
- s4 - 10/10

6. Sieci GSM - Obydwa telefony obsługują 2 karty SIM ( 2G GSM 800/850/1800/1900MHz
3G:WCDMA/HSUPA 850/2100MHz). W opcji automatycznego wyboru sieci nie zgubiłem jeszcze zasięgu, choć mieszkam na wsi ;p. Sieć 3G działa świetnie jeżeli jest się w jej zasięgu. Internet w 3G działa prawie jak na Wifi (o którym później). strony wczytują sie bardzo szybko, jeżeli jednak zgubimy zasieg i wlaczy nam się EDGE, to niestety nie pobuszujemy w przegladarce (chyba że chcemy czytać "Strona internetowa jest niedostępna..." i instrukcje dla idiotów, co w tym przypadku robić). Porównujac telefony i sieci 3G (bo z 2G nie było nigdzie problemów) N2 wychodzi na prowadzenie. Sprawdzajac w pracy N2 gubił sieć 3G później niż s4.

Moja ocena:
- N2 - 10/10
- s4 - 9/10

7. Wifi/Bluetooth - Obydwa posiadają te same właściwości, a dokładniej Wifi 802.11b.g.n i Bluetooth 2.0.
Strony internetowe wczytują sie błyskawicznie (identycznie do tych w komputerze 4x3.2Ghz+4GB RAM).
Mała różnica jest w odtwarzaczach na youtube (nie jestem pewnien, czy przypadkiem nie jest to spowodowane szybkościa łącza, które zmieniłem pomiędzy użytkowaniem N2 i s4). Filmy na s4 spokojnie można przewijać. Czas ładowania filmu (HQ) na tym telefonie to około 2sec. N2 potrzebował troche więcej czasu i gdy przy odtwarzaniu przesunąłem paskiem na odcinek filmu jeszcze nie zbuforowanego, to niekiedy musiałem oczekiwać nawet 6-7s.
Bluetooth działa jak na każdym innym telefonie/komputerze itp.

moja ocena:
- N2 - 9/10
- s4 - 10/10

8. GPS/aGPS - tu niestety nie mogę pochwalić naszych Chińskich przyjaciół. Telefony były sprawdzane bez żadnych fixów co może przyczyniło sie do mojej późniejszej oceny. N2 znalazł wystarczającą ilośc satelit po 5min, a s4 po aż 10min!. Dla mnie to o duzo za długo. Zasieg sprawdzałem w odległości 10m od budynku mieszkalnego. Może podczas pierwszego użycia zawsze tak długo szuka satelit?? Osobiście sprawdzałem tylko raz. Nie wytrzymałbym następnych 10min. aGPS natomiast chodzi idealnie, nie zdążyłem włączyć GoogleMaps, a już mnie namierzył. Same mapy w Google ładują się bardzo szybko (sprawdzane z dostępem sieci 3G).

Moja ocena:
- N2 - 7/10
- s4 - 5/10

9. Sensory - Czujnik grawitacyjny, Czujnik światła, Czujnik nagłej zmiany ruchu (bynajmniej tak było napisane w aukcji), Czujnik zbliżeniowy łapie z około 8mm. Czujnik światła działa poprawnie, a Gsensor potrzebuje około 1sec na zmiane orientacji ekranu.

Moja osena:
- N2 - 10/10
- s4 - 10/10

10. Bateria - Rzem z N2 dostałem dwie baterie 3200mAh, a z s4 2100mAh. Osobiście nie widze żadnej różnicy w zużyciu energii. Przy normalnym użytkowaniu, telefony lekko obeszły by się bez ładowania około 2 dni. Podczas ciągłego surfowania po internecie i słuchania muzyki dałbym kilka godzin, może dzień.

Moja ocena:
- N2 - 9/10
- s4 - 9/10

11. Audio i Video - Tutaj oczywiście bierze górę s4 z wyświetlaczem IPS HD i wgranym FlashPlayerem, którego N2 nie posiada. Filmy prosto z internetu wyglądają świetnie na ekranie s4. Te w rozdzielczości HD 720p prezentują się bardzo dobrze. N2 niską rozdzielczość, nadrabia ogromnym wyświetlaczem :) Dźwięk Głośnika na maksymalnie ustawionym suwaku dźwięku jest czysty w obydwu telefonach.

Moja cena:
- N2 - 9/10
- s4 - 10/10

II. Akcesoria i ogólna budowa.

1. Budowa - Telefony zostały wykonane z podobnych materiałów. Wszystko jest ładnie poskładane i nic nie trzeszczy. Sloty kart pamięci i wejścia USB/Słuchawkowe są dobrze wykonane i działają bez zarzutu(w N2 USB był troche głębiej schowane co zwiększało prawdopodobieństwo odłączenia się oryginalnej ładowarki Samsunga - dołączona ładowarka jest przystowoana do tej głębokości). Pod wzgledem wyglądu zewnętrznego moim zdaniem wygrywa s4. Podobno jest to kopia sgs4, ale oczywiście wyglądem się rózni. telefon ten jest po prostu piękny. Zdażyło się Wam zobaczyć ładnie wygladający telefon w sylikonowym pokrowcu?? Moim pierwszym jest s4 :) Moim skromnym zdaniem telefon ten jest ładniejszy od sgs4. Niestety zdjęcia w internecie juz tego nie oddają. ten telefon trzeba zobaczyć na własne oczy. Zakupiony N2 jest kopią Galaxy Note II z lekko mniejszym wyświetlaczem (nie posiada on wbudowanego rysika).

Moja osena:
- N2 - 9/10
- s4 - 10/10

2. Akcesoria - Hmmm odpowiedź jest prosta w przypadku N2, a mianowicie tania tandeta :)(w 10 stopniowej punktacji dałbym ładowarce(1), USB(2), słuchawkom(1), touchpen(0)). Niestety na tych gratach długo bym nie popracował (dobrze że oryginalne akcesoria Samsunga itp. są dostępne w przystępnych cenach).Telefon ten ratuje troche CoverFlipCase który może jest gorzej wykonany (ma tylko jednolity kolor) od oryginalnej tylnej klapki i przedni maretiał wygląda na tania dermę, ale całośc pasuje idealnie i spełnia swoją funkcję. W przypadku s4 sytuacja przedstawia sie troche inaczej. zaczynajac od najgorszej części:
- słuchawki - takie same jak w N2 - dzięk czysty, ale co z tego jak nie da sie ich utrzymać w uszach...
- kabel USB - dobrze wykonany, ale jak dla mnie trochę za sztywny.
- ładowarka - Wyglada jak oryginał. Wykonana z dobrego plastiku. Niestety nie naładujemy nia telefonu jeżeli w całym domu mamy gniazdka z uziemieniem. Wystajacy bolec uniemożliwia podpięcie jej do sieci.
- CoverFlipCase - bardzo ładnie wykonany. Tylnia pokrywa identyczna do tej oryginalnej. Przednia nakładka ochraniajaca wyświetlacz wykonana jest zupełnie inaczej niz ta dołaczona z N2. Warstwa wierzchnia jest usztywniona obszyta/oklejona ładna tkaniną, natomiast warstwa podnią (chroniaca wyświetlacz) miekka w kremowym kolorze.
- Pokrowiec sylikonowy - bardzo miekki, siwetnie trzymajacy sie na telefonie. Sam smartphone wyglada w nim bardzo ciekawie. Nie ma opcji aby obudowa telefonu się zniszczyła używając to cudo.

Moja ocena:
- N2 - 3/10
- s4 - 9/10 (gdyby nie słuchawki było by 10 ;) )

Ocena ogólna:
- N2 - 8,46 /10pkt.
- s4 - 9,08/10pkt.

Mam nadzieję, że choć jednaj osobie przyda sie na recenzja.
Pozdrawiam Biad3.
biad3

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez stifler959 » wtorek, 4 czerwca 2013, 00:34

super recenzja :!:
stifler959
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez marx » wtorek, 4 czerwca 2013, 00:53

bardzo dobre porównanie, dzięki

Zobaczył bym próbkę zdjęć z S4
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez biad3 » wtorek, 4 czerwca 2013, 06:10

Po powrocie z pracy dodam kilka fotek s4
biad3

Postprzez rivermoon » wtorek, 4 czerwca 2013, 11:07

biad3, widzę że sprzedajesz tego s4 na allegro, chętnie bym go kupił, tylko cena taka "trochę" wysoka
rivermoon

Pochwały: 1

Postprzez biad3 » wtorek, 4 czerwca 2013, 15:15

Dlatego proponuje kupić ten model na aliexpress :) Jest sporo taniej
biad3

Postprzez existe » wtorek, 4 czerwca 2013, 20:10

skoro taki dobry - to po co sprzedawac ?
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez biad3 » wtorek, 4 czerwca 2013, 22:00

existe napisał(a):skoro taki dobry - to po co sprzedawac ?

Po to aby kupić inny? Każdy ma jakies hobby.
Następnym moim telefonem miał być UMI X2 z procesorem Turbo, ale najwidoczniej nie mogą sobie z nim poradzić, bo o premierze jeszcze nie słyszałem. Teraz "poluje" na telefon z MTK6589T, 2GB RAM i wyświetlaczem FHD.

Dziękuję, że jeszcze nikt nie napisał - "zachwala, bo chce sprzedać" i komentarz, na temat :]
biad3

Postprzez eSbe » wtorek, 4 czerwca 2013, 22:15

swietna recenzja, czekamy na fotki z s4 :)
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez ad_no2 » wtorek, 4 czerwca 2013, 22:28

kurcze ten s4 fajny telefonik, ciekawe czy obsługuje usb otg
ad_no2

Postprzez biad3 » wtorek, 4 czerwca 2013, 22:51

ad_no2 napisał(a):kurcze fajny telefonik, ciekawe czy obsługuje usb otg

Niestety nie posiadam takiego kabelka, ale przy okazji zakupów postaram się w niego zaopatrzyć.
Przepraszam za niedotrzymanie obietnicy zwiazanej z zdjęciami.
Dodam za to LINK do filmiku wykonanego s4, na youtube.
biad3

Postprzez existe » wtorek, 4 czerwca 2013, 23:03

ten link to Twoj film ?
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Następna strona

Powrót do STAR