• Reklama

Galaxy S II używany za 300 czy może chinola do 450?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Galaxy S II używany za 300 czy może chinola do 450?

Postprzez IrY$ » 8 sie 2014, o 14:29

WItam.

Od jakiegoś czasu męczy mnie już mój S+. I zwracam się do was o pomoc. Zakupić używany SII za ok. 300zł, czy może jakiś chiński np. do 450-500zł.
Na oku mam oczywiście Xiaomi 1S, ale jak czytam o problemach z RAMem w MIUI to ciężko mi się zdecydować.

Moje wymagania:
- Android 4.4 najlepiej
- RAM 1GB+
- Procek 2-4 rdzenie
- Procek graficzny nie musi miażdżyc - najlepiej lepszy od S2
- Jak najlepszy aparat
- Jak najlepsza bateria
- Nie musi być ultra cienki
- Aby nie wyglądał jak Iphone
- Myśłę, że MAX 4.7"

Proszę was o pomoc. Mój S+ naprawdę wariuje na Cyanie, a sam nie potrafię się zdecydować
IrY$

Telefon:: SGS+

Reklama

Re: Galaxy S II używany za 300 czy może chinola do 450?

Postprzez mrergie » 8 sie 2014, o 14:38

SGS2 to już telefon muzealny. Czasy jego świetności minęły dawno temu. Na 1S wystarczy zainstalować nieco starszą wersję oprogramowania, niczego tak naprawdę nie tracisz a problemu nie będzie. W najbliższym czasie wszystko powinno wrócić do normy, zapewne razem z nadchodzącą premierą MIUI V6, bo przy 5 to już mało kto grzebie. Poza tym 1S jest znienawidzony przez ddr i pewnie większość złego co czytałeś na temat tego telefonu pochodzi właśnie od niego :-D
Do 450 nie ma dużego wyboru, tak naprawdę najbardziej godny polecenia będzie stary Redmi. Jak dołożysz stówkę to będziesz mógł mieć Redmi 1S, do 550 niczego lepszego nie znajdziesz.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez ddr » 8 sie 2014, o 14:57

Eee :D.
1S mnie już nie interesuje, ma kiepski ekran, ale w tej cenie ciężko znaleźć coś lepszego. Na dodatek dostajesz mocne gpu i dobry gps. Tylko ten RAM, nie wiem czy już to naprawili, kiedyś pewnie naprawią.
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nieprawda :). Ja potrafiłem z pomocą tweaków ustawić telefon na skraju używalności, ale niestety były one tak niestabilne, że zrezygnowałem z udostępnienia by mi nie zaspamowali skrzynki z płaczem, że telefon zbrickowany. Natomiast inni cierpieli z powodu chamsko zamykających się aplikacji :p.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez IrY$ » 8 sie 2014, o 14:58

Dzięki za wyczerpującą odp.

Jednak SII ma moc, i to dobry smartphone kultowego producenta ;P

Właśnie chodzi o ten RAM czy to zamykanie aplikaji... Wiadomo coś o MIUI V6? Poza tym na V4 nie ma problemów? Czym się różni MIUI od Andka? Za wiele o nim nie czytałem ale zrozumiałem, że to Android po edicie ;P

Po poście wyżej widzę, że nie warto kupować 1S ;/
IrY$

Postprzez ddr » 8 sie 2014, o 15:05

SII nie ma mocy. Shaizung nie jest kultowy, plastik z odpustu nie jest kultowy, paskudny wygląd mydelniczki nie jest kultowy.
Miui V6 jest na MI4, a czy reszta dostanie w update to nie wiem. W każdym bądź razie rr 1S dostanie update do kitkata, czy to w V5 czy V6. Raczej V5.
Miui to coś jak CyganogenMod, LeWy OS czy ZenUI.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez mrergie » 8 sie 2014, o 15:07

MIUI to taka nakładka na Androida do potęgi kwadratowej :-D MIUI można porównać do Sense czy TouchWiza, tyle że zmiany i ingerencje Xiaomi sięgają znacznie głębiej, to jedna z najbardziej zmodyfikowanych wersji Androida jakie są dostępne. Oczywiście widać że to Android, różnice nie są aż tak olbrzymie, ale wszystko jest znacznie bardziej przejrzyste i ogromnie podatne na modyfikacje, cały system jest intuicyjny, do tego świetnie płynny i z ogromem opcji. Poza tym aktualizacje w każdy piątek, nie są jakieś wielkie ale każda przynosi jakąś drobną zmianę.
Użytkownicy MIUI dzielą się na dwie główne kategorie: ci którzy je uwielbiają i ci którzy od niego uciekają :-)
Mniej więcej co około rok wychodzi nowa wersja, teraz 16.08.14r. ma zostać oficjalnie pokazana wersja V6, i niedługo później powinna zacząć się pojawiać dostępna do pobrania. Stary Redmi niekoniecznie, ale 1S dostanie na pewno V6 opartego na KitKacie, priorytetem będą jednak Mi4 i Mi3.

Tutaj taki krótki przegląd: http://en.miui.com/thread-31644-1-1.html

Autor postu otrzymał pochwałę

mrergie
VIP

Postprzez IrY$ » 8 sie 2014, o 15:16

Hmm dzięki chłopaki. Zastanawiam się ew. nad 5". Wpadł mi w oko tani HUAWEI Honor 3C :) Co o nim myślicie? Oczywiście wersja 2GB i Octa.

Ew. inne 5-calowe?

Chyba poczekam do wyjścia V6 i wtedy zdecyduje :P
IrY$

Postprzez mrergie » 8 sie 2014, o 15:23

Honor 3C to świetny smartfon, używam go już 5 miesiąc i jestem naprawdę bardzo zadowolony.
Specyfikacja co prawda nie powala w stosunku do podobnej cenowo konkurencji, ale w praktycznym użytkowaniu sprawdza się bardzo dobrze. Dobry aparat, jeden z lepszych GPSów, niezły czas działania na baterii, KitKat 4.4.2 na oficjalnym oprogramowaniu (EmotionUI od Huaweia, bardzo fajny system choć wciąż ma problemy wieku dziecięcego, dużymi krokami nadchodzi świetnie zapowiadająca sie wersja 3.0).
Tyle że jego cena niestety jeszcze nie spadła, i na obecną chwilę gdybym kupował telefon w cenie ~~180$ to chyba wolałbym Asusa Zenfone 5 (tylko że to kobyła straszna o wielkości telefonów z 5,5"), a jak już to wolałbym dołożyć do nowej wersji Honora 3C, tej z LTE.

mrergie
VIP

Postprzez IrY$ » 8 sie 2014, o 15:26

No to drogi, ja trafiłem na to i specyfikacja oraz firma mi się spodobały, lecz u pewniejszych sprzedawców faktycznie cena to ok 180dolców.

http://www.aliexpress.com/item/HUAWEI-p ... 68271.html
IrY$

Postprzez lukros » 8 sie 2014, o 15:46

To jest podróba.
lukros

Pochwały: 9
Telefon:: Asus Zenfone 5 2/16

Postprzez IrY$ » 8 sie 2014, o 15:53

W życiu bym nie pomyślał, że ktoś podrabia mniej znaną (w Europie) firmę :P

Czyli ostatecznie 1S? Nie macie innych pomysłów gdybym mógł dopłacić i ew wziąć 5"? Może Jiayu :P
IrY$

Postprzez mrergie » 8 sie 2014, o 15:58

Jak Jiayu to G4S jest najlepszym wyborem, a to też 4,7" i wykracza poza budżet.
Na Redmi 1S się nie zawiedziesz a jeśli chcesz mieć coś lepszego to musisz dołożyć, i najlepiej do Asusa Zenfone 5, a to już około 700 zł licząc z VATem. Doliczenie VATu nie jest pewne ale zdarza się to na tyle często że trzeba brać go pod uwagę. Redmi 1S z VATem dostaniesz z Chin za około 560zł, za 550-600 z Polski (np. tutaj na forum w odpowiednim dziale są oferty).

mrergie
VIP

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?