• Reklama

Galaxy S II używany za 300 czy może chinola do 450?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Galaxy S II używany za 300 czy może chinola do 450?

Postprzez igoor1983 » 12 sie 2014, o 14:42

i ja rowniez bym wolal s1 od tych wszystkich telefonow ktore tu podaliscie. od tych na mtk to chyba wiadomo - wielkie zuzycie energii, gowniane gpu, gowniany gps (brak ruskiego i chinskiego) ciezkie wsparcie itd. a od zenfona ktory napewno jest dobrym telefonem to wziolbym xiaomi ze wzgledu na miui, i tu napewno 1s bedzie dluzej wspierany i poprawiany. no i poza tym masz xiaomi czyli u nas nieznana ale w azji uwazana za jedna z najlepszych firm telefonow (chinskie jabluszko - dla mnie niezrozumiale bo nierozumiem fenomenu apple), a jak zenfone to asus ktory u nas jest znany z produktow gorzej jak srednich. jak dla mnie rr1s to chyba bedzie telfon roku, w takiej cenie bardzo porzadny telefon i koniec kropka, jka ktos uwaza inaczej jest gupi:P
igoor1983

Telefon:: niestety x7s

Reklama

Postprzez ddr » 12 sie 2014, o 15:54

igoor1983 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Daj no mnie dobitny przykład.
Może i jakością wykonania niektórych laptopów nie powalają, o tyle są w ścisłej czołówce jeśli chodzi o robienie bebechów.
A co do
igoor1983 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
to tego nie wie nikt. Oba telefony będą miały kit kata, ale to redmi jest z biedniejszej linii, a nie zenfon. No i obecnie to zenfon się cieszy większym wsparciem.

Autor postu otrzymał pochwałę
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez igoor1983 » 12 sie 2014, o 17:50

Spotkalem sie z dwoma laptopami asusa i oba mialy tandetne plastiki i blade ekrany, czyli to na czym oszczedzaja wszystkie Tanie firmy. W moim srodowisku asus ma opinie naprawde tandetnej firmy. Nie wiem jak jest z asusem i ich aktualizacja telefonow, ale np xiaomi nowym oprogramowaniem praktycznie zlikwidowalo problem ramu. Nie znam firmy ktora by w tak krotkim czasie naprawila najwiekszy problem swojego budzetowego telefonu. Naogol budzetowkami nikt sie nie zajmuje. Jesli chodzi o miui to wersja androida na jakiej on jest ma drugorzedne znaczenie, bo system jest tak gleboko zmieniony i ma takie udogodnienia ze czysty android raczej nie jest w stanie go dogonic. Oprocz tevo aktualizacje doslownie co tydzien mowia same za siebie
igoor1983

Postprzez ddr » 12 sie 2014, o 18:12

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wspomniałem o tym. Obudowy mają paskudne i z tym trudno się nie zgodzić, ale bebechom nic nie zarzucisz :). Awaryjność pominiemy bo to dane zależne tylko i wyłącznie od ilości osób posiadających sprzęt danej marki i nie da się tego tak o ustalić.
Jak chce się mieć dobre konkurencyjne ceny to trzeba czasem z czegoś zrezygnować.
Można przyjąć że asusy to takie mocne, niedrogie laptopy do zastosowań domowych gdzie nie jest wymagana ponadprzeciętna wytrzymałość obudowy, ale to też zależy od serii produktów. Bardzo znanym przykładem jest lenovo gdzie masz ultra wytrzymałą serię T, a także inne plastikowe serie.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez igoor1983 » 12 sie 2014, o 20:49

to tak jak z polowa chinskich marek, DOBRE PODZESPOLY jakies 8 rdzeniowe procki duzo ramu duza innych rzeczy ale to tylko na papierze, bo jak sie czlowiek przyjrzy to system ktory chodzi bo chodzi , aktualizacja jedna na rok, problem z jakimis Pier***e typu, gps, zuzycie baterii czy jak w x7s czujnikami swiatla. dwuch moich znajomych ma laptopy della, ja mam acera czyli pi razy drzwi to co asus i z mojego nawet jeste zadowolony, ale jak poszedlem zobaczylem jak smigaja delle jak to wszystko jest spasowane, a do tego kolega po gwarancji wysyla im go na serwic i naprawiaja go i grosza nie chca, to mowi samo za siebie o firmie. moj acer przy tym troche wyglada tandetnie, i mowie o tym ze te chinskie firemki tak samo wygladaja przy xiaomi. niby podzespoly fajne a jednak cos zawsze nie gra, a bierzesz takiego xiaomi w reke(pewnie jeszcze pare innych firm ma tak samo, typu oppo) uzywsz godzine i micha sie sama usmiecha. tu ma wszystko do siebie pasowac. tandetne chinczyki montuja ekrany fullhd do 4,7, procesory 8rdzeniowe z mownianym mali na pokladzie. po co to? zeby ladnie wygladalo na papierze a polowa ludzi ktorzynic nie kumaja zobacza cyferki i zakupia, a takie xiaomi robi 1s na srednich podzespolach gdzie nic nie odstaje jakosciowo od reszty, montuje 720p w ekranie 4,7 bo zdaje se sprawe z tego ze fullhd to by wszystko zwalniao a roznica byla by niewielka. i okazzuje sie potem ze z srednich podzespolow powstaje za male peniadze genialny telefon, do tego xiaoim dodaje swoje MIUI i to wszystko zapierdala lepiej jak w polowie flagowow za 2:P
Ostatnio edytowano 12 sie 2014, o 21:28 przez igoor1983, łącznie edytowano 1 raz
igoor1983

Postprzez mrergie » 12 sie 2014, o 20:51

Flagowiec za dwa miliony? Ostro.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez ddr » 12 sie 2014, o 21:07

Kolego @ igoor1983, nie rozumiem czemu porównujesz acera do asusa, to dwie całkowicie różne firmy. Telefony z mtk mają inne zastosowanie. Może i nie nadają się jako konsola do gier, ale przy tej samej półce co rr 1S oferują już większą moc obliczeniową. Typowemu kowalskiemu nigdy się to nie przyda, ale taki maniak programista piszący programy na telefonie powinien brać fona na mtk.
Co komu potrzebne. Przede wszystkim chodzi o kasę, im więcej włożysz, tym lepsze elementy dostaniesz (nie tyczy się to produktów apple oraz dużej części samsungów i kilku innych wiodących producentów).
ddr
VIP

Postprzez igoor1983 » 12 sie 2014, o 21:41

nie porownuje tych dwu firm tylko ich renome na naszym rynku, a jest ona podobna. oczywiscie kazdy powinien sie okreslic co mu jest naprawde potrzebne i do tych wymagan dostosowac telefon. moze i dla programistow mtk jest lepsze, ale wsrod uzytkownikow smartfonow programisci stanowia podejrzewam mniej niz 2% dlatego powiedzialem ogolnie. a po co wydawac na flagowca 2 tysiace i miec 4k ktorego nigdy nie obejrzysz (nawet blu ray ma tylko 1080p i nic na choryzoncie nie wskazuje by cos sie w tym temacie mialo zmienic) 3gb ktorego nigdy nie wykorzystasz (ja mam 2 , pelno uruchomionych programow i 500mb wolnego tak wiec 1,5gb by bylo w sam raz), snapdragona 801 ktorego nigdy nie wykorzystasz (bo system jak jest dobrze zoptymalizowany na snapku 400 chodzi tak samo), niewiadomo jakiej karty graficznej ktora bedzie wyswietlac 1080p na 5 calach podczas gdy gorsza karta bedzie wyswietlac na 720p i bedzie smigac tak samo, a zwykly kowalski nie zobaczy roznicy. sam juz raz kupilem takiego smartfona gdzie wszystko na papierze gra tzn iocean x7s. wiecej takiego bledu nie zrobie dlatego polecam cos sprawdzonych firm gdzie zwykly kowalski, i do tego pewnie tez niezwykly kowalski (programista) beda z tego zadowoleni
igoor1983

Postprzez TwojPsycholog » 12 sie 2014, o 21:49

Dobry jesteś :!: :lol: Porównywać telefony z średniej półki do flagowców :roll:
Pośrednicze w zamawianiu telefonów z Chin ! Najniższe prowizje ! http://telchina.pl/kupno-telefonu-na-twoj-adres-t10812.html
TwojPsycholog

Pochwały: 9
Telefon:: Zenfone 5 2/16

Postprzez ddr » 12 sie 2014, o 22:08

Skoro nie znasz renomy tych firm to czemu wypowiadasz się na ich temat? Masz jakieś doświadczenie z tymi sprzętami? Przez moje ręce przewinęły się dziesiątki asusów i acerów (włącznie z innymi markami z tej samej fabryki jak np. eMachines), co więcej zajmowałem się nimi, tzn. czyściłem, wymieniałem niesprawne elementy, dokładałem kości i stawiałem systemy. Wiem jak część tych modeli jest zbudowana, co lubi wysiadać, jakie są słabe punkty (np. w starszych acerach lubi wysiadać inwerter). A ty tą renomę na czym opierasz? Znasz w ogóle kogoś kto posiada ten sprzęt? W ogóle widziałeś coś z tych marek na oczy?

4k to może przesada, ale mi osobiście na 5 calowym najmilej by się widziało 2k, a jak już to fullHD, niestety wiele osób w tym i ja cierpi na dobry wzrok i patrzenie na pikselozę aż boli. Ta rozdziałka jest nie tylko dla filmów i gier, ale także do zwykłego użytkowania, przeglądania internetu i pisania wiadomości, tak więc nie pisz że jest to nieprzydatne. 3GB nie wykorzystam? A wiesz że android korzysta z maszyny wirtualnej? Wiesz ile ramu potrafi wciągnąć taka zwykła przeglądareczka internetowa? 2GB starcza na dzisiejsze czasy, w przyszłości i to będzie za mało.
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
To jest tak głupie że nawet nie będę tego komentował.
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ty chyba nie wiesz co piszesz.

Ale to ty masz racje, ty wszystko wiesz najlepiej. Wracaj do swojej nokii 3510i.
ddr
VIP

Postprzez igoor1983 » 12 sie 2014, o 22:58

ok 1080p na 5 calach jeste w stanie zrozumiec ale 2k lub 4k ? powyzej 1080p na 5 calach roznicy nie widze.ok moze mam slaby wzrok. To jest tak głupie że nawet nie będę tego komentował." - no przecie mowie ozwyklym uzytkowaniu, nie rozpakowywaniu, przetwarzaniu itd. a tu kazdemu kowalskiemu snap 400 ze zoptymalizowanym androidem wystarczy. "Ty chyba nie wiesz co piszesz." - no tu to chyba sie nie myle bo przecie logiczne ze w mniejszej rozdzielczosci gpu ma mniej do przetwarzania wiec wyrabia sie bardziej niz w wiekrzej rozdzielczosi, a skoro kowalski miedzy rozdzielczosciami nie zaowazy roznicy (ok wygupilem sie - widze roznice miedzy 720p a 1080p , choc niewielka) po co ma kupowac lepszy gpu, dla szpanu? 2gb na dzien dzisiejszy starcza i bedzie starczac nie wiadomo czy przez 2 miechy czy przez 2 lata, wiec poco kupowac czego nie uzyjesz, a jak uzyjesz sam nie wiesz kiedy? masz racje nie znam sie na firmach zbyt dobrze a swoje zdanie opieram na opini mojej i znajomych co dany sprzet uzytkowali, pare sprzetow obu firm uzywalem (napewno nie tyle co ty) i na tej podstawie to pisalem. do niedawna sam planowalem kupic jakiegos mocarza typu one plus one ale ojcic mnie prosil zebym mu kupil telefon no i wybralem mu 1s, pobawilem sie nim troche i stwierdzilem ze w zupelnosci mi ten fon wystarczy i sam se go tez zamowilem bo po co mi jako zwyklemu kowalskiemu kupowac telefon za 1500zl skoro tego nie uzyje. dla ekranu wiekszego o 0,5cala? dla nagrywania 4k? slow motion? 3gbramu? a system i gry beda chodzic podobnie jak nie tak samo. ok troche sie zagalopowalismy z innym tematem, pewnie masz racje. moze nie do konca sie na wszystkim znam ale jesli ktos mi LOGICZNIE wytlumaczy czemu sie myle to przyznam mu racje.
moze niepotrzebnie porownuje srednia polke do flagowcow, ale po prostu jezeli flagowiec jest drozszy 3 razy od telefonu a lepszy od niego co najwyzej o polowe a bardzo czesto o cwiartke to mi sie jakos nie kalkuluje.
juz nic nie pisze ide spac, w kazdym razie nie polecam chinczykow z malych niedoswiadczonych firm, i polecam sie zastanowic czego tak naprawde potrzebujemy przed zakupem, a wtedy napewno z zakupu bedziemy zadowoleni
aha i jeszcze nie polecam procesorow mediatek (no chyba ze tak jak tu kolega wspomial jestes programista i to jest dla ciebie priorytet)
igoor1983

Postprzez ddr » 12 sie 2014, o 23:17

Ty nie widzisz, ale inni mogą widzieć.
Idąc Twoim tokiem myślenia każdemu by wystarczył procek 2x1.0 GHz, tak więc dlaczego ludzie zmieniają telefony na mocniejsze?
Optymalizacja optymalizacją, nie po to mam fajne efekty przewijania bym musiał je wyłączać, to się nazywa zacofanie, a nie optymalizacja.
Jeżeli ty nie widzisz różnicy między 720p i 1080p to nie wiem po co tu dalsza dyskusja. Różnica jest bardziej niż zauważalna, nawet na kiepskim sprzęcie.
A po co mocna grafika? A wyobraź sobie, że wyjdzie jakaś fajna, miła dla oka gierka, wygląda na prostą, ale ma dużo efektów. Instalujesz, odpalasz i jedynie co widzisz to pokaz slajdów.
2GB jest obecnie na styk, więc można się uprzeć i powiedzieć że już jest to za mało. Kto użyje ten użyje, po to jest ram by z niego korzystać.
Nikt Ci nie każe kupować mocarza za 1,5k jeżeli faktycznie nie będziesz w stanie go w pełni spożytkować. Sam osobiście wybrałem zenfona 5 gdyż jego bebechy to niezbędne dla mnie minimum by móc w pełni cieszyć się smartfonem. Są też tacy co chcą na tym sprzęcie grać, grać za rok i za dwa lata, a nawet odpalać gry z PC, takim wymaganiom już nawet zenfone nie podoła i do takich zadań przede wszystkim potrzebne są mocniejsze bebechy.
Każdy wybiera smartfona pod swoje wymagania.
Próbujesz wszystkim udowodnić że lepszy telefon nie istnieje, a jak istnieje to nie ma sensu go kupować bo nikt nie skorzysta z jego mocy.
Odpowiedź jest banalna, jak ktoś będzie potrzebował takiego telefonu to go kupi i koniec, kropka. Nic Ci do jego wyboru.

I do jasnej cholery, po kiego czorta wpisałeś numer telefonu do profilu?
ddr
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?