• Reklama

G4S- nie działający aparat| za rozwiązanie doładowanie

Re: G4S- nie działający aparat| za rozwiązanie doładowanie

Postprzez shayk » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 21:31

bartes9 napisał(a):zainstalowałem najstarszy rom jaki był dostępny jednak nie pomogło

Nawet jakbyś prehistoryczny fleshował to nic nie da, dopóki nie dowiesz sie jaki był stock. Stock a najstarszy to duża różnica.. a jeśli to nie pomaga, fizyczne uszkodzenie innej możliwości nie ma, a W JAKI SPOSÓB to zrobił to jego pytaj, może przekombinował widocznie, albo taki był od momentu kupna :-/

Autor postu otrzymał pochwałę
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41

Reklama

Postprzez bartes9 » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 21:42

Wiem tylko że wgrywał przez recovery, mianowicie podłączał telefon pod kompa naciskał VOL+ i potem jakoś tam wgrywał. Na nowym co wgrał ( 4.2 do 4.4) aparat już nie działał. Stock czyli dokładnie co? Wiem, że wcześniej był 4.2.2 i na nim wszystko działało ( tzn tak mówił poprzedni właściciel) . W tym wszystkim jest problem bo nie wiem ile jest w tym prawdy, niestety kupowałem go sporo czasu temu, więc oddać nie mogę, mogę ewentualnie się go spytać, ale wie tylko, że wcześniej miał 4.2 i wątpię żeby pamiętał więcej szczegółów.
bartes9

Postprzez shayk » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 21:50

Niech Ci poda link do tego co miał na początku, wgraj i sprawdź. Jeśli nie działa to wina uszkodzenia aparatu, wyślij na gwarancję jeśli jeszcze jest albo sprzedaj i kup coś nowszego, to już trochę leciwy model i po wyprzedaży w Chinach.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41

Postprzez bartes9 » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 21:55

Za innym telefonem na razie sie nie rozglądam, bo ten spełnia moje oczekiwanie ( oczywiście po za aparatem :( )
bartes9

Postprzez bartes9 » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 22:10

Napisałem do pomocy technicznej Jiayu, może coś mądrego napiszą :)
bartes9

Postprzez bartes9 » wtorek, 18 sierpnia 2015, 18:46

Dowiedziałem się, że jak dostał telefon z Chin był android 4.2, były tam chińskie aplikacje i aparat działał. Czy jest jakaś możliwość wgrać takiego androida jakiego mamy gdy dostajemy telefon prosto z Chin?
bartes9

Postprzez Gravis » wtorek, 18 sierpnia 2015, 19:53

Jak znajdziesz taki soft to czemu by nie?

Osobiście obstawiam jednak wadę sprzętową, a nie programową..

Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 25

Postprzez ra-vau » wtorek, 18 sierpnia 2015, 21:13

To g4s z jaka iloscia pamieci ram?

Na ilu aplikacjach zewnetrznych testowales dzialanie tej diody? Czy tylko na ten zaszytej w romie?

Mam zrzut romu z jakim przyszedl jeden g4s... w sensie chinskiego preinstalowanego...
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Postprzez bartes9 » wtorek, 18 sierpnia 2015, 22:40

g4s- normalna 2 gb wersja, zainstalowałem dziś wersje 4.2 w kwietnia 2014 i myślę że ta wersja była na początku bo są chińskie aplikacje itp. Screeny możesz pokazać dla pewności. Aplikacje różne ze sklepu, dioda działa np przy ładowaniu. Czy warto rozkręcić telefon i popatrzeć tylko na styki, czy zostawi to specjaliście?
bartes9

Postprzez ddr » środa, 19 sierpnia 2015, 00:05

Spróbuj zainstalować np. CameraMX, jeśli nie działa to zainstaluj Antutu i spójrz czy znajduje coś takiego jak rear camera.
No i jeszcze można pobrać i odpalić mtk engineer tools, w zakładce hardware testing wybrać camera, zjechać na sam dół i tam jest start preview.
Ogólnie jak w antutu nic nie pokaże to znaczy że aparatu nie widzi.

Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez bartes9 » środa, 19 sierpnia 2015, 01:25

w Antutu w ogóle nie mam czegoś takiego jak "rear camera", patrzyłem na 3 wersjach. W mtk engineer tools po wybraniu aparatu kominiat: "not available camera"
bartes9

Postprzez ddr » środa, 19 sierpnia 2015, 02:04

Kamera nie łączy lub jest uszkodzona, w gorszym przypadku coś w drodze.
Wszystkie liby od aparatu zawierają się w systemie, więc to nie wina oprogramowania.
Sprawdź czy wtyczka taśmy jest dociśnięta, ew. możesz go do mnie wysłać to w razie czego zamówimy aparat, się wymieni i zobaczymy co z tego będzie.

Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc techniczna