• Reklama

G4S i Samochód - big problem

G4S i Samochód - big problem

Postprzez black_dev » niedziela, 16 listopada 2014, 03:31

Hej,
Mam taki problem, podłączylem swoje G4s do samochodu i nie jestem w stanie wybrać numeru a mianowicie:

1) BT jest ok sparowany - ladnie wszystko smiga.
2) W chwili kiedy wybieram numer - za chwile mam komunikt ze nie udalo sie wybrac numeru.
3) Jak robie to jak mam odblokowany ekran to wyskakuje komunikat o wybor karty sim - z czym samochod sobie nie radzi juz
4) Pomimo ustawień w ustawieniach ze domyslna ma byc np karta sim1 - telefon i tak i tak pyta z ktorej dzwonic, z czym samochod nie radzi sobie.

Mam w sumie KK MG 7.0, ale jesli sie okaze ze to wlasnie jego wina to wrócę do stocka.
Czy ktos moze sprawdzić na stockowym czy jest problem w spolpracy z samochodem ?

( Zazwyczaj jest ze jak ktos dzwonil na sim2, a chcesz oddzownic z sim1 ) to telefon pyta o to czy aby na pewno chcesz oddzonic z sim1.

prosze o pomoc :( w poprzednim dualu nie mialem zadnego problemu z samochodem.
Jak mial na sztywno ustawione SIM1 to zawsze z niego dzownil ( niezaleznie czy ktos do mnie pierwotnie na sim1 czy sim2 dzwonil ).

Interesuje mnie też czy ktoś może przeprowadzić takie testy i napisać mi ze np u niego jest ok ( jaki rom, czy BT org samochodowy, czy sluchawka jakas ).
Szukam tropu co moze byc zle ( rom, auto - sprawdzilem na dwóch, coś innego jeszcze ).
black_dev

Reklama

Re: G4S i Samochód - big problem

Postprzez black_dev » niedziela, 16 listopada 2014, 23:31

Czy nikt nie ma problemu aby używać zestawu zamontowanego w samochodzie wraz z g4s ? i dlatego nie ma odpowiedzi w tym wątku ?
black_dev

Postprzez yusuf » poniedziałek, 17 listopada 2014, 00:16

Też używam Romu MG, nie miałem i nie mam żadnych problemów z połączeniem zestawu
yusuf

Pochwały: 3

Postprzez black_dev » poniedziałek, 17 listopada 2014, 01:39

yusuf napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czyli mam rozumieć ze jak wchodzisz do samochodu to dokladnie jest tak:
1) BT samochodu odnajduje telefon/Telefon samochodód i następuje parowanie - to jest u mnie ok
2) BT samochodu pobiera aktualne listy odebranych/nieodebranych/wybieranych numerów - to jest u mnie ok
i teraz zaczynaja sie u mnie problemy:
3) Wybieram numer z ksiazki adresowej ( po przez samochod ) - robie zadzown - po chwili mam ze nie udalo sie nawiazac polaczenia.
4) Wybieram numer z palca ( po przez samochod ) - robie zadzwon - po chwili mam ze nie udalo sie nawiazac polaczenia.
5) Wybieram numer z list ( odebr/nieodebr/wybierane) - robie zadzwon - po chwili mam ze nie udalo sie nawiazac polaczenia.

Ok w celu diagnostyki odpalilem ekran na telefonie i obserwuje co sie dzieje w tym czasie:
Za kazdym razem jak wybieram zadzwon ( guzik w samochodzie ) - to na ekranie telefonu wyskakuje okienko wyboru sim1/sim2.

Czy u Ciebie też tak jest ? można prosić o sprawdzenie ? czy nie pojawia sie wybór sim1/sim2 tylko telefon dzwoni ?
black_dev

Postprzez Andrewko » poniedziałek, 17 listopada 2014, 11:19

Może ustaw na sztywno wybór z sim z której dzwonisz. Tak dla testu
Andrewko
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez yusuf » poniedziałek, 17 listopada 2014, 16:54

Dobra, już wiem, jaki jest problem, u mnie jest tak, że zestaw z telefonem się widzą, zestaw chce skopiować wszystkie kontakty, na co nie pozwalam (już wcześniej miałem z tym problemy - działało to strasznie ociężale - może mam za dużo kontaktów), jak wybieram numer, to robię to z telefonu, z zestawu czasem nie chce łączyć (chociaż z G4s chyba takiego problemu nie doświadczyłem). Wszystkie powyższe problemy miałem wcześniej z innymi telefonami, dalej nie próbowałem z tym walczyć
yusuf

Postprzez black_dev » poniedziałek, 17 listopada 2014, 23:07

yusuf napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Robisz to z telefonu to byc moze odruchowo wybierasz ktory sim ma dzwonic.

Problem rozwiazalem mkt controlem za 5zl z google stora, napisalem w nim reguly dzwonienia i dziala ok.

Ustawienia na sztywno ktory sim ma dzownic nie rozwiazywal problemu ( bo telefon i tak sie pytal o to ).

Jak znajde rozwiazanie natywne napisze, na chwile obecna jest obejscie i w miare dziala.

Nie mniej jednak jak by komus chcialo sie dokladnie to potestowac to chetnie uslysze opinie.
black_dev

Postprzez yusuf » wtorek, 18 listopada 2014, 12:45

Sima do dzwonienia mam ustawionego na sztywno i zawsze z niego wybiera, nigdy nie miałem z tym problemu
yusuf

Powrót do Pomoc techniczna