• Reklama

G4S dziwne połączenia, spywear

G4S dziwne połączenia, spywear

Postprzez gumbi » sobota, 13 września 2014, 09:52

Używam oficalnego romu 4.4.2 w v3, zmodyfikowanej lekko na hiszpańskim forum (usnięte chińskie apki, dialer z wersji v2, deodex, naprawiony root i wgrany recovery). Wczoraj zainteresowałem się czemu dialer czasem łączy się z internetem i trochę dziwnych połączeń poznajdowałem poza nim. Może zacznę od tego, że lookout wykrywa adware w:
com.android.settings
com.andorid.dialer
com.android.contacts

Dialer jeszcze spoko, mogę spróbować podmienić na oryginalny z wersji v3, ale mam dziwne wrażenie, że będzie to samo.

A teraz podejrzane połączenia jakie sprawdziłem używając Network Log:
com.android.dialer 219 pakietów, 19.75 KB, z 118.26.237.4 (Chiny) jakoś od koło pierwszej w nocy

i seria aplikacji wymieniająca 12 pakietów, 1.50 KB z chińskim adresem 180.76.3.21(czas 00:10:59 do 00:11:00):
Android System
BatteryWarning
com.mediatek
com.tmobile.themechooser
common data service
EM SIM ME Lock
Fused Location
Input Devices
Key Chain
Mobile anit-thieft
Mtk Thermal Manager
Permission Control
Schedule power on & off
Settings
Settings Storage
Torch
Video Favorites
VideoOrbPlugin
Voice Unclock

Lista tych aplikacji to prawdopodobnie błąd Network Log, wszystkie mają to samo id(1000), ale na Dialer bym uważał, sprawdźcie na swoich telefonach, albo chociaż zróbcie skan z lookout.
Edit: te apki to prostu jedno połączenie z tym chińskim adresem, pewnie aplikacja com.android.settings
gumbi

Reklama

Re: G4S dziwne połączenia, spywear

Postprzez existe » sobota, 13 września 2014, 10:31

na razie w internecie jest najwiecej o tym znalezisku - z Twoich postow :) mozliwe, ze zapomnieli czegos aktywowac po tamtej stronie :-)
tak czy siak zapewne bedziesz musial zainstalowac cos innego
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Powrót do Pomoc techniczna