• Reklama

g2f poziom baterii

g2f poziom baterii

Postprzez rulon666 » piątek, 29 sierpnia 2014, 11:53

Witam,

Mam problem z baterią. Poziom jej bardzo szybko spada, praktycznie procent na 2min włączonego ekranu (jasność na minimum, częstotliwość procesora ustawiona na minimum za pomocą setcpu), a co jakiś czas poziom się zatrzymuje tak, że nawet podczas godzinnego grania poziom baterii się nie zmieni. Używam stockowy chiński rom.
Wie ktoś jak to naprawić?
rulon666

Reklama

Re: g2f poziom baterii

Postprzez g-unit » piątek, 29 sierpnia 2014, 12:33

Wiem, że to nie będzie odpowiedź na Twoje pytanie, ale chciałem napisać, że u mnie jest tak samo. Na początku się tym martwiłem bo chyba podobny problem występował w którymś modelu jiayu, ale to olałem bo przy moim użytkowaniu i tak mi trzyma średnio 3-4 dni mój rekord 5 dni. Ten szybki spadek baterii dzieje się tylko przy włączonym ekranie, jak jest w czuwaniu np. przez noc to nawet prcent mn nie spada.
g-unit

Postprzez Mario80 » środa, 10 września 2014, 19:55

rulon666 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Naprawiles usterke?

g-unit napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Co sie sklada na to uzytkowanie? ;
Mario80

Re: Odp: g2f poziom baterii

Postprzez ebola1972 » środa, 10 września 2014, 21:17

rulon666 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wypierdzieliłeś chińskie apki?
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Postprzez rulon666 » niedziela, 14 września 2014, 15:55

Usunięcie chińskim appek było drugim krokiem po włączeniu telefonu po raz pierwszy.
Mam podobną sytuację jak opisał @g-unit . Bateria spada dosyć szybko tylko przy włączonym ekranie i na poziomie baterii >~60%. Poniżej tego poziomu poziom spada jakby wolniej.
Użytkowanie: średnio kilka smsów dziennie, 1 telefon ~5min., kilka min. gier, kilkanaście min. rozwiązywania sudoku, wifi 12h dziennie włączone. Na wyłączonym ekranie poziom stoi w miejscu, nawet przy włączonym wifi. W taki sposób użytkowany telefon ładuje co 2dni, poziom baterii wtedy wynosi ok ~20%.
rulon666

Postprzez basa » niedziela, 14 września 2014, 16:06

Juz w innym temacie wysunełem taką radę może się sprawdzi w Waszym wypadku.
Spróbujcie zresetować statystyki baterii. Sciagamy do tego celu z marketu którys z dostepnych programow Battery Calibrator
(zaleznie czy mamy roota czy nie - niektore niewymagaja) naładować telefon na 100% (najlepiej na wyłączonym fonie) włączyć jeszcze podładować dla pewności do 100% i użyc programu do resetowania baterii, zresetowac fona i sprawdzic czy pomogło.
basa
VIP

Pochwały: 74

Postprzez Mario80 » niedziela, 14 września 2014, 20:28

Czy robil ktos roota na tym fonie?

Czy WiFi domyslnie nie jest ustawione tak, aby sie wylaczalo w trybie zablokowania telefonu?

"Użytkowanie: średnio kilka smsów dziennie, 1 telefon ~5min., kilka min. gier, kilkanaście min. rozwiązywania sudoku, wifi 12h dziennie włączone. " podswietlenie ekranu na jakim poziomie?

Sprawdz za pomoca battery doctor jakie masz aktualne obciazenie 4ech rdzeni przy wlaczonym fonie.

Co do problemow z bateria to inni tez je maja:
"I have Jiayu G2F and problem with battery percentage. Phone won't show correct readings. Tried with all kinds of battery calibrations and problem stays. Every 90 seconds phone lose 1% and last 1% stays very long and it is really like 25-30%. I also tried with different ROM's and no change."
"Hello! The problem is the same with me too quickly! WCDMA version that I can do to be a good indicator of the percentage?"
http://www.chinaphonearena.com/forum/Th ... percentage

Wlasnie testuje Hummera H5. Google maps, WiFi i GPS, 3G wlaczone, 1 karta SIM, trasnfer danych wylaczony, test na balkonie. Podswietlenie na minimum. W ciagu 20min pobralo tylko 3-4% baterii.
Na maxymalnym podswietleniu w tym samym czasie zeszlo 9%.

1 rdzen pracowal prawie caly czas na minimum 600MHz, drugi skakal sobie czasami do 1GHz.

Porownujac do Alcatela One Touch Idol 2 mini S, ktory w ciagu 20min na yanosiku zezarl uzytkownikowi 30% baterii, to wynik tego hummera jest chyba rewelacyjny.
Ostatnio edytowano niedziela, 14 września 2014, 22:08 przez Mario80, łącznie edytowano 1 raz
Mario80

Postprzez ebola1972 » niedziela, 14 września 2014, 21:24

W kazdym telefonie włączenie 2 kart, w tym aero2 z 3g i gps spowoduje szybki drenaż baterii. Kupno telefonu to kompromis, gdyż idealnego raczej nie ma. Każdy ma swoje wady i zalety. Telefon ma się również podobać, no chyba, że ktoś woli cegłówkę z monstrualną baterią. Na sytuacje krytyczne najlepszym rozwiązaniem jest druga bateria lub powerbank.

Wysłane z Xiaomi Red Rice
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Postprzez Mario80 » poniedziałek, 15 września 2014, 22:41

ebola1972 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z obserwacji tego fona na youtube wychodzi na to, ze mu wcale nie sa potrzebne 2 karty SIM, do szybkiego zuzycia dostepnej energii.
Srednio co 1,5-2min schodzi 1% baterii bawiac sie w samym menu lub uzywajac malo wymagajacych aplikacji - np. przegladarka www, filmik.

Ciekawe w takim razie ile ten fon wyciagnie przy korzystaniu samego menu i np wlaczonej muzyce w tle?
Mario80

Postprzez shadow522 » wtorek, 16 września 2014, 14:30

A sprawdzaliscie ile pociagnie na ostatnim procencie baterii mi w 2dni schodzi do 1% a na tym procencie jeszcze spokojnie dzien wytrzyma. Tylko strach bo nie zna sie dnia ani godziny kiedy to nastapi, na ruskim forum 4pda chyba cos o tym bylo ale nie wnikalem.
shadow522

Postprzez konrad_gom » niedziela, 5 października 2014, 16:41

Witam,
czy ten problem występuje we wszystkich G2F? Czy tylko sporadycznie w niektórych?
konrad_gom

Postprzez zawel » poniedziałek, 6 października 2014, 11:54

W G2F mojej żony tak się zrobiło raz na samym początku. Potem już nie, mam wrażenie że android musiał sobie skalibrować baterię.
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 18

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna