• Reklama

G2F - niektóre aplikacje po aktualizacjach przestały działać

G2F - niektóre aplikacje po aktualizacjach przestały działać

Postprzez rymcymcym » poniedziałek, 22 grudnia 2014, 01:38

Witajcie,
mam problem, w zasadzie dosyć poważny, bo po aktualizacjach przestały mi działać, albo działają "częściowo" następujące aplikacje:
- Allegro - nie działa w ogóle, tzn. po wpisaniu loginu i hasła apka mieli tylko kilka minut i wyskakuje komunikat, że "serwer ma obecnie swoje gorsze dni ale nasi administratorzy już poprawiają mu humor" Co ciekawe, na starym telefonie, oraz na tablecie apka działa bez problemu.

- OLX - praktycznie też nie działa w ogóle, bo po uruchomieniu wyskakuje komunikat: "Problem z połączeniem. Sprawdź czy dostępny jest internet". Jednak, gdy wybiorę zakładkę "kontakt", gdzie jest możliwość wysłania zgłoszenia o jakichś nieprawidłowościach, to zgłoszenie to się wysyła, bo dostałem od nich odpowiedź, że zgłoszenie otrzymali.

- otomoto - apka, podobnie jak OLX nie "widzi" internetu.

Wszystkie te apki nie działają zarówno na WiFi jak i na Aero.

Proszę o jakąś pomoc, bo o ile otomoto nie jest mi specjalnie potrzebna, tak OLX, a przede wszystkim Allegro używam naprawdę bardzo często.

Telefon jest zrootowany za pomocą Jiayu.es, i te problemy zaczęły się dosłownie kilka dni temu, a telefonu używam bodajże od sierpnia i nie mogę o nim powiedzieć złego słowa.

Co do aplikacji, to czyściłem cache, odinstalowywałem, próbowałem przenosić na kartę i bez różnicy - apki jak nie działały, tak nie działają.

Jakieś 2-3 miesiące temu, zaraz po włączeniu/uruchomieniu ponownie, wyskakuje komunikat "Niestety, proces com.android.phone został zatrzymany. Ale oprócz tego komunikatu nic się nie dzieje, tzn. normalnie można dzwonić czy wysyłać smsy.

Nie jestem znawcą Androida, więc z góry proszę o rady w prostych słowach ;-) Roota robiłem wg instrukcji człowieka (tutaj z forum), od którego kupiłem telefon, a piszę to dlatego, że nie jestem znawcą, a zrobiłem roota, jednak z Jego pomocą i oczywiście telefon hulał.
rymcymcym

Reklama

en.001phone.cn=

Re: G2F - niektóre aplikacje po aktualizacjach przestały dzi

Postprzez zawel » poniedziałek, 22 grudnia 2014, 14:25

No nie brzmi to dobrze jeżeli rzeczywiście w nim nie grzebałeś. Zacząłbym od wyczyszczenia i wgrania jakiegoś stockowego ROMu na początek. Będziesz się musiał trochę podszkolić :-) A rootuje się g2f łatwo przez framaroot.
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez szymi » poniedziałek, 22 grudnia 2014, 14:40

rymcymcym napisał(a):Witajcie,
mam problem, w zasadzie dosyć poważny, bo po aktualizacjach przestały mi działać, albo działają "częściowo" następujące aplikacje:
- Allegro - nie działa w ogóle, tzn. po wpisaniu loginu i hasła apka mieli tylko kilka minut i wyskakuje komunikat, że "serwer ma obecnie swoje gorsze dni ale nasi administratorzy już poprawiają mu humor" Co ciekawe, na starym telefonie, oraz na tablecie apka działa bez problemu.

- OLX - praktycznie też nie działa w ogóle, bo po uruchomieniu wyskakuje komunikat: "Problem z połączeniem. Sprawdź czy dostępny jest internet". Jednak, gdy wybiorę zakładkę "kontakt", gdzie jest możliwość wysłania zgłoszenia o jakichś nieprawidłowościach, to zgłoszenie to się wysyła, bo dostałem od nich odpowiedź, że zgłoszenie otrzymali.

- otomoto - apka, podobnie jak OLX nie "widzi" internetu.

Wszystkie te apki nie działają zarówno na WiFi jak i na Aero.

Proszę o jakąś pomoc, bo o ile otomoto nie jest mi specjalnie potrzebna, tak OLX, a przede wszystkim Allegro używam naprawdę bardzo często.

Telefon jest zrootowany za pomocą Jiayu.es, i te problemy zaczęły się dosłownie kilka dni temu, a telefonu używam bodajże od sierpnia i nie mogę o nim powiedzieć złego słowa.

Co do aplikacji, to czyściłem cache, odinstalowywałem, próbowałem przenosić na kartę i bez różnicy - apki jak nie działały, tak nie działają.

Jakieś 2-3 miesiące temu, zaraz po włączeniu/uruchomieniu ponownie, wyskakuje komunikat "Niestety, proces com.android.phone został zatrzymany. Ale oprócz tego komunikatu nic się nie dzieje, tzn. normalnie można dzwonić czy wysyłać smsy.

Nie jestem znawcą Androida, więc z góry proszę o rady w prostych słowach ;-) Roota robiłem wg instrukcji człowieka (tutaj z forum), od którego kupiłem telefon, a piszę to dlatego, że nie jestem znawcą, a zrobiłem roota, jednak z Jego pomocą i oczywiście telefon hulał.

u mnie jest tak:
- allegro wszystko śmiga
- olx, przed aktualizacją wszystko grało, po aktualizacji wywala błąd "problem z połączeniem. sprawdź czy jest dostępny internet" na wifi i po sieci
- opera mini jak w olx
- apka banku bzwbk, zalogować się mogę, ale opcję bez logowania np. kupowanie biletów komunikacji miejskiej wywala błąd z internetem
szymi
VIP

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 1

Postprzez rymcymcym » poniedziałek, 22 grudnia 2014, 22:19

No u mnie Allegro już zrobiłem na tyle, że w Titanium Backup przywróciłem kopię z września i Allegro działa, jednak w zakładce z kuponami nie mam przycisku "odbierz kupon". Mam niby możliwość aktualizacji, ale boję się ją zrobić, bo być może znowu nie będzie mi działać. Olx zachowuje się dokładnie tak samo jak u Ciebie :-/

Dzisiaj rano telefon doprowadziłem do takiego stanu, że ani nie dało się zadzwonić, ani wysłać smsa, bo szukał sieci. Do tego nie działał gmail, bo miałem stary Google Play, a nie mogłem go zaktualizować, bo po prostu nie działał. W Titanium Backup jakimś cudem poprzywracałem kopie czegoś, co było odpowiedzialne za ww. funkcje.

Co do roota, to pisałem, że zrobiłem. Było to robione Framarootem i potem chyba barahir ;-) A może Dobromir albi inny Jaromir ;-)
rymcymcym

Powrót do Pomoc techniczna