• Reklama

G2F nie widzi karty SD

G2F nie widzi karty SD

Postprzez lubieepiwko5 » środa, 24 września 2014, 22:44

Witam. Przez 3 tygodnie widział kartę, wyjąłem ją żeby zgrać, ponownie włożyłem i telefon przestał widzieć kartę. Oczywiście karta dobra bo sprawdzałem na innym sprzęcie, natomiast inna karta - adnotacja w telefonie, że karta uszkodzona. Nie jest to prawda ponieważ karty działają na innych sprzętach. Czy ktoś miał podobny problem i jak temu zaradzić. Dodaję, że zrobiłem przywrócenia fabryczne ale nadal karty nie widzi. Proszę o radę
lubieepiwko5

Reklama

Re: G2F nie widzi karty SD

Postprzez ebola1972 » środa, 24 września 2014, 23:21

Jaki masz rom?

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Postprzez lubieepiwko5 » czwartek, 25 września 2014, 00:38

nie wiem, robił mi to kolega, jutro sie go dopytam. A myślisz, że może to być związane z romem ? Ale jak już wspomniałem dokonałem przywróceń fabrycznych i dalej karty nie widzi
lubieepiwko5

Postprzez docentus » piątek, 26 września 2014, 20:41

Info o wykryciu karty jest zaraz po uruchomieniu systemu jeśli dobrze pamiętam - przed informacjami o kartach SIM.

Zaobserwowałem że w telefonie kartę można włożyć w dwóch pozycjach - obie z oporem na końcu. Wkładając "bardziej w prawo" czyli maksymalnie przy prawej ściance slotu wchodzi na równo z wycięciem na baterię - wtedy jest poprawnie czytana. Jeśli się wsadza "bardziej w lewo" czyli po lewej ściance - to potrafi jakby wejść głębiej - 1-2 milimetry - wtedy jest nie widoczna w systemie.

Sprawdź czy porady odnośnie wkładania się u ciebie sprawdzają.
docentus

Pochwały: 1

Postprzez lubieepiwko5 » poniedziałek, 29 września 2014, 23:42

szkoda, że tak późno. W piątek rano wysłałem na naprawę gwarancyjną do Chin. A moze nie musiałem ??? Dzięki za zainteresowanie tematem i chęć pomocy. Pozdrawiam
lubieepiwko5

Powrót do Pomoc techniczna