• Reklama

G2F - nie działaja przyciski dotykowe na dole

G2F - nie działaja przyciski dotykowe na dole

Postprzez pjasio253 » piątek, 24 kwietnia 2015, 08:53

Witam
Wgrywanie różnych ROM nie pomaga - w każdym jest ten sam efekt, nie działają 3 klawisze dotykowe na dole ekranu (Home, Menu, Cofnij).
Bardzo proszę o wsparcie i wskazówkę jak zadziałać.
Z góry dziękuję.
pjasio253

Reklama

Re: G2F - nie działaja przyciski dotykowe na dole

Postprzez Gravis » piątek, 24 kwietnia 2015, 09:19

Było na forum użyj szukaj. Trzeba podmienić pliki boot i cośtam z innej paczki jak mnie pamięć nie myli...
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 25

Postprzez pjasio253 » piątek, 24 kwietnia 2015, 10:03

Przeglądałem wcześniej forum. Konkretnej informacji nie znalazłem, ale z tego, co przypuszczam, to chodzi po prostu o podmianę w pliku zip z ROM-em tego pliczku boot.img. A można go podejrzewam wydłubać z jakiegoś stockowego firmware (przy wgrywaniu FlashToolem na liście widać takowego). Ma to sens?
pjasio253

Postprzez zawel » piątek, 24 kwietnia 2015, 11:59

zawel
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez pjasio253 » piątek, 24 kwietnia 2015, 12:15

Jasne, te tematy oczywiście znalazłem, tylko myślałem, że podmiana tego pliku to jakaś większa akcja (np.edytowanie jakiegoś rejestru, pliku init.d, itp.), a w tych tematach nie było to przesądzone, było tylko, że pomogło.
Odezwał się na priv kolega @bastek39 z jednego z tych postów i potwierdził, że chodziło o prostą podmianę pliku, żadne większe czary ;) I teraz jest dla mnie wszystko jasne ;)
Dziękuję jemu i Wam za pomoc, pzdr.
pjasio253

Postprzez pjasio253 » piątek, 24 kwietnia 2015, 23:28

Niestety podmiana pliku boot.img nie pomogła.
Ale zauważyłem jedno zjawisko, którego pojąć nie mogę: wgrywam FlashToolem stockowy ROM 0.8.5 - przyciski na dole nie działają, wgrywam ROM 0.3.4 - wszystko gra (tu jest chyba na odwrót z numeracją, czyli niższa numeracja=nowsza wersja). A zapytam inaczej - można "wyczyścić" telefon totalnie, żeby postawić go prawie jak z chińskiej fabryki ?
pjasio253

Postprzez pjasio253 » niedziela, 26 kwietnia 2015, 14:18

W temacie o Jiayu G4 jiayu-g4-bootloop-nie-moge-odpalic-recovery-t5804.html?hilit=bootloop%20g4%20recovery#p44506 znalazłem "rozszerzony" sposób na wgranie ROM. W porównaniu do podstawowego sposobu opisywanego na tym forum czy u rosyjskich przyjaciół na 4PDA jest dodatkowo m.in. zrobienie Wipe wszystkiego po wgraniu nowego ROM,czy też zrobienie format cache/system przed jego wgraniem.
Czy ktoś z Was próbował robić dodatkowo takie czynności, mają one Waszym zdaniem sens?
pjasio253

Postprzez zawel » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 13:00

pjasio253 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
No to zawsze warto zrobić żeby wgrać na czysto ale to tylko programowa rzecz a problem z przyciskami jest sprzętowy, nie zmieni to Twojej sytuacji, wygląda na to że g2f wychodzi w kilku konfiguracjach sprzętowych. Jeszcze jedna rzecz mi przychodzi na myśl: czy na pewno masz wersję WCDMA?
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez pjasio253 » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 13:47

Dzięki za odzew. Czy to problem sprzętowy ? Dla mnie obsługa 3 przycisków dotykowych na dole ekranu raczej jest kwestią softu. Co do wersji: pod baterią na blaszce jest wyraźnie WCDMA, no chyba, że można to jeszcze jakąś aplikacją jednoznacznie potwierdzić, to moge spróbować.
Naprawdę wiele zmian ROMU zrobiłem, na wiele różnych sposobów i póki co wyłania się taki obraz:
1) generalnie po wgrywaniu SP Flash Tool-em różnych wersji nie ma problemu z działaniem tych przycisków (oprócz może jednej sytuacji, o której pisałem w poprzednim poście)
2) po wgraniu CWM próbowałem wgrywać różne ROMy z karty SD - przy żadnym z nich przyciski nie chciały działać i to mnie zastanawiało na maxa.
A dlaczego zależy mi tak na tym zależy? Telefon zachowuje się od pewnego czasu bardzo dziwnie, łapie ciężki zwieszki (trzeba wyciągać baterię i wtedy wstaje, a niekiedy nawet to nie pomaga i trzeba go sflashować od początku żeby odżył, przy podłączaniu ładowarki też dziwnie reaguje - pasek ładowania nie przesuwa się). Dzieje się to w sposób trudny do przewidzenia i nieraz jest spokój miesiąc, a nieraz po paru dniach jest jazda.
Stwierdziłem, że jeśli to nie poważna wada sprzętowa, to może uda się wstrzelić w jakiś ROM, na którym telefon uspokoi się. A brak możliwości wgrywania ROM z poziomu CWM mocno ogranicza działanie.
Aż w końcu wczoraj późnym wieczorem zdarzył się mały cud - wgrałem mu ROM MIUI z 16.01.2015 i klawisze na dole działają. Dziś spróbuje mu wgrać MIUI PL wg opisu z tego forum i zobaczymy.
pjasio253

Powrót do Pomoc techniczna