• Reklama

G2F instalacja recovery i ROM'u

Re: G2F instalacja recovery i ROM'u

Postprzez przyczajony999 » 2 sie 2014, o 15:55

Niestety nadal kompas nie działa.
przyczajony999

Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: KitKat by Dalet11

Reklama

Postprzez cieplasek » 5 sie 2014, o 08:16

Witam. Mam pytanko. Używa ktoś LeWaOS. Sam mam MIUI i jestem w sumie zadowolony. Chciałem jednak spróbować coś nowego . Może ktoś już używał tych dwóch systemów i coś podpowie ( co nie działa , czy coś się zacina?). Szukałem troszkę więcej informacji na temat LeWaOS ale mało jest w internecie.
cieplasek
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: Cool1
ROM: LeeRe

Postprzez krzys1 » 6 sie 2014, o 23:21

Witam bardziej doświadczonych kolegów.
Zainstalowałem rom MIUI. Wygląd super, wszystko działa. Jest jednak jeden problem: brak dwóch ikon: kalendarza oraz pogody, jest tylko sam opis ikony a aplikacje /kalendarz i pogoda/ działają poprawnie. Czy ktoś może wie jak przywrócić te ikony? Proszę o radę - telefon kupiony dla żony.
krzys1

Telefon:: nokia E52

Postprzez cieplasek » 7 sie 2014, o 08:13

Witam. Ja jednak przyznaję racje koledze. Miui chodziło ładnie jak było WIFI ale już na 2g/3g wywalało m aplikacje. Wróciłem do oryginalnego softa i jest lepiej. Pozdrawiam
cieplasek
AKTYWNY

Telefon:: Cool1
ROM: LeeRe

Postprzez Radman » 7 sie 2014, o 09:20

krzys1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ściągnij i zainstaluj inny motyw powinno pomóc.Pozdrawiam
Radman

Pochwały: 1
Telefon:: Mi4c,RN3P

Postprzez krzys1 » 7 sie 2014, o 10:51

Dziękuję Radman. Po powrocie z pracy spróbuję. Pozdrawiam.
krzys1

Telefon:: nokia E52

Postprzez Aleyou » 21 sie 2014, o 13:33

Czy do instalacji romu potrzebny jest root w telefonie?
Aleyou

Pochwały: 1
Telefon:: nokia 3310

Postprzez shadow522 » 21 sie 2014, o 16:28

Tak ściagnij sobie jiayu.es i tam masz apke do roota
shadow522

Telefon:: LeEco Cool1

Postprzez rulon666 » 21 sie 2014, o 21:28

Panowie, powiedźcie ile Wam trzyma bateria w G2F i jakiego ROMu używacie.
rulon666

Telefon:: Nokia 3510i

Postprzez Zupa1 » 22 sie 2014, o 00:24

ROM oryginalny bateria 2-3 dni. Ale jak włączę Internet przez 3G to ściąga z baterii dość szybko. :-)
Zupa1

Telefon:: IOcean x7HD

Postprzez mixol » 22 sie 2014, o 10:38

Ja niestety chyba ucegliłem G2F. Ponieważ recovery ściągane z pierwszego postu przy rozpakowywaniu zgłaszało błąd (LeWa OS było ok), ściągnąłem to recovery bezpośrednio z rosyjskiego forum. Telefon zrootowałem Framaroot-em, potem przez MobileUncle wybierałem recovery z karty SD - ale nie jestem pewien, czy rzeczywiście odpalało się to recovery Carliv Touch Recovery v 2.2 (bo to, które się włączało miało sterowanie klawiszami głośności). Zrobiłem też backup IMEI z MobileUncle. Z recovery robiłem oczywiście wipe. Przy próbach instalowania MIUI lub LeWa poprzez recovery wywalało błąd przy instalacji - i wracałem do gołego androida z chińskim interfejsem. Za którymś razem z kolei po odpalaniu z Mobile Uncle recovery - telefon zatrzymał się na czarnym ekranie z logo Jiayu. Ściągnąłem więc Flash Toola, sterowniki, fabryczny ROM. Po odpaleniu zgodnie z instrukcją, rozpoznaniu sterowników (na Win7) itp. na chwilę pojawił się pasek postępu we FlashTools, ale od razu pokazał 100% (nie pamiętam, jaki element rom-u był w tym momencie upoloadowany). Niestety nic więcej się nie działo. Po bardzo długim oczekiwaniu dałem we Flash Tool stop. Od tego momentu telefon nie jest rozpoznawany przez Flash Tool, przy podłączaniu przez USB jest tylko ekran z rozładowaną baterią (nie widać, aby się ładowała) - oczywiście bateria przed flashowaniem była pełna. Przy załączaniu telefonu normalnie pojawia się tylko logo Jiayu. Czy muszę wysłać telefon do Chińczyka ? Dodam, że mam jeszcze ponad miesiąc na potwierdzenie transakcji w Aliexpress?

pozdrawiam,
mixol

Postprzez mixol » 24 sie 2014, o 23:22

Witam
Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować koledze ebola1972 - przy jego wsparciu udało mi się przywrócić jajko do życia. Ale po kolei - może ktoś będzie w podobnej sytuacji, więc podzielę się doświadczeniami. Po pierwsze okazało się, że problem był ze sterownikami w komputerze (na co zwrócił uwagę kolega ebola1972) - po ich odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu telefon zaczął być widoczny dla komputera (system to Windows7). FlashTool zadziałał jednak w innej konfiguracji, niż jest to opisywane - telefon musiał mieć włożoną baterię, we FlashTool włączało się Download i wówczas podłączałem telefon do USB, ale bez trzymania jakiegokolwiek klawisza. Dzięki temu udało się przywrócić standardowy ROM w telefonie. Niestety kolejne próby wgrania CarlivTouch Recovery spełzały na niczym - próbowałem zarówno przez MobileUncle (telefon wówczas ponownie zatrzymywał się na logo Jiayu i musiałem znów używać FlashTool), przez apkę Jiayu.es (pokazywał się komunikat o niekompatybilności recovery), jak również próbowałem wgrać samo recovery przez FlashTool (ale efekt był podobny jak w MobileUncle). Przy restarcie telefonu z wciśniętym klawiszem - co najwyżej wchodziłem do chińskiego menu serwisowego. Szukałem dalej - na youtube znalazłem wideoporadnik instalacji (po rosyjsku) - https://www.youtube.com/watch?v=QyCFPlBm1z0 , ale nie udawało mi się odpalić tego CarlivTouch Recovery. Szukając dalej na rosyjskim forum http://4pda.ru/forum znalazłem klasyczne "przyciskowe" recovery dla Jiayu - recovery_cwm_6.0.1.2.img . Instalacja przez apk'ę Jiayu.es nie powiodła się (komunikat o braku kompatybilności), ale MobileUncle zainstalował i poprawnie uruchomił to CWM recovery. Dalej poszło jak z płatka - i mam już wgrane MIUI do Jiayu. Tak czy inaczej bez pomocy kolegi ebola1972 bym do tego nie doszedł.
Pozdrawiam,
mixol

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje