• Reklama

Foxconn InFocus m310

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

Foxconn InFocus m310

Postprzez m310 » piątek, 28 marca 2014, 12:37

Wiam,

od kilku dni testuje konfigurację ja w załączniku, mało na temat tego modelu można znaleźć na polskich forach, więc podzielę się spostrzeżeniami.

Jeśli chodzi o obudowę i wykonanie, to jedynym minusem jest tylna klapka, która wykonana jest z bardzo miękkiego plastiku. Cała reszta wykoanna jest w miarę solidnie.

Aero2 oczywiście działa bez najmniejszego problemu.

System to wersja 4.2.2 androida z modyfikacjami produnecta, jest to model przeznaczony na rynek chiński, więc zawiera sporo chińskich aplikacji:
Kod: Zaznacz cały
shell@android:/ $ ls /vendor/operator/app/                                     
AppSearch_Android.apk
BaiduMap.apk
Magpie_Mobile.apk
baidusearch_Android.apk
fufen.apk

Jeśli ktoś zna język chiński i korzysta z baidu.com to w zasadzie nie musi niczego modyfikować.
Ja pozbyłem się tych aplikacji i zastąpiłem je europejskimi odpowiednikami, mapy google, sklep google, itp.

Producent świadczy wsparcie i umożliwia aktualizacje systemu z poziomu użytkowniak. Po założeniu konta w InFocus Service można zgłaszać uwagi i bugi, dostajemy też aplikację Customer Feedback do kontaktu z producentem. Obraz systemu oraz aktualizacje dostępne są do pobrania w chmurze pan.baidu.com.

Po podłączeniu do komputera (Fedora 20 64bit) urządzenie wykrywane jest jako:
Bus 002 Device 059: ID 0489:c00b Foxconn / Hon Hai - przy uruchomionym systemie
oraz jako:
Bus 002 Device 061: ID 0489:c009 Foxconn / Hon Hai - w trybie fastboot
i tu ważna uwaga, komunikujac się z urządzeniem w grybie fastboot musiałem zawsze podawać vendor_id, a więc np:
Kod: Zaznacz cały
fastboot -i 0x0489 reboot

Nie udało mi się uruchomić trybu fastboot kombinacjami klawiszt power, vol+, vol -, próbowałem kilku kombinacji i jedyne co osiągnąłem to trym "SAFE MODE". Jeśli ktoś wie jaka kombinacja uruchomi urządzenie w trybie fastboot to będę wdzięczny za informację.

Jeśli ktoś używa tego modelu i próbował wgrywać inne wersje systemu to proszę o kontakt na PW lub o podzielenei się swoimi spostrzeżeniami.
Załączniki
Screenshot_2014-03-28-09-55-05.png
Screenshot_2014-03-28-09-55-05.png (90.98 KiB) Przeglądane 1283 razy
m310

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Foxconn InFocus m310

Postprzez ebola1972 » czwartek, 14 sierpnia 2014, 21:35

Jakieś nowe spostrzeżenia na temat tego telefonu?

Wysłane z Onda V975m
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Postprzez watss » czwartek, 18 września 2014, 14:00

Telefon wygląda i działa bardzo dobrze - szybko reaguje na polecenia, bardzo dobry wyświetlacz.
Jedyną uwagę mam do Bluetooth 4.0, który nie obsługuje trybu LE (a miałem nadzieję, że jednak będzie).
watss

Postprzez Grigorij » czwartek, 8 stycznia 2015, 12:11

Cześć watss. Czy chińskie aplikacje odinstalowałeś w normalny sposób (z zarządzania apkami) i potem zainstalowałeś apki Google z Play Store? Czy może wgrywałeś jakiś mod?

Czy możesz też napisać coś o jakości zdjęć z obu kamer? Może jakieś screeny? :-)
Grigorij

Pochwały: 1

Powrót do INNE MARKI