• Reklama

Fotopułapka z Chin.

Rozmowy na wszystkie tematy

Fotopułapka z Chin.

Postprzez dash4 » 30 gru 2015, o 12:39

Czy ktoś zamawiał z tego kraju fotopułapki. Ja zastanawiam się nad Suntekiem HC300m. W porównaniu do naszych parametry ma wysokie a cena niska.
Zastanawiam się tylko czy będą działać te mmsy - na jakiś to działa pasmach i jak będzie z jej zasięgiem- bo jak wiadomo nie będzie ona używana w mieście tylko w lesie a tam z tym zasięgiem jest różnie..
Ewentualnie jeśli ktoś poleciłby inną fotopułapkę z możliwością MMS -jestem jak najbardziej zainteresowany.
Także interesuje mnie jakiś pewny sklep z tymi Suntekami.

Z góry dzięki i czekam na wszelkie opinie.

PZDR i Dosiego Roku 2016
dash4
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 23:05
Pochwały: 2
Telefon:: htc

Reklama

Re: Fotopułapka z Chin.

Postprzez yokuw » 14 sty 2016, o 23:24

kupiłes moze?
yokuw
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 23:22
Telefon:: smsung

Re: Fotopułapka z Chin.

Postprzez dash4 » 7 lut 2016, o 14:15

Tak kupiłem.
Nawet Fotopułapka jest już wypróbowana- nie różni się w zasadzie niczym od tych za 800zł sprzedawanych w Polsce.
Niestety jest problem z wysyłaniem mms - tam gdzie jest słaby zasięg.
W planach mam zmianę anteny na większą- może to poprawi przesyłanie mms, bo ta co jest jest po prostu za mała.
Jakby ktoś był zainteresowany to dam znać.
Poza tym mam problem z ustawieniami kamery -Chińczyk napisał program który jako default ma u siebie ustawioną długość filmu na max 90sek - a to trochę mało.
Napisałem do Sunteka z tym problemem jak to zmienić i czy się da- Odpisali że nie ma problemu- kup od nas 100 urządzeń a napiszemy Ci program jaki chcesz :P
Druga sprawa odnośnie programu- jako default program od Chińczyka ma tylko wprowadzone ustawienia MMS dla sieci Orange w Polsce . Oczywiście może sobie inne sieci dodać ręcznie - jako tzw opcja Manual, ale ja je wprowadziłem do pliku- prosta sprawa i teraz jest każda Polska sieć do wyboru z automatu. Nie jest to problem.

Poza tym- jeśli chodzi o odległość na jaką widzi kamera- te 20 metrów jest trochę przesadzone, ale dobre 10 m widać. Ważne żeby żadna trawa, gałazka nie znalazła się bezpośrednio przed diodami IR bo bardzo odbija ich światło i razi.

Jakość - no cóż - mówiąc ładnie to d...py nie urywa, ale biedy nie ma. Da się w nocy podglądać zwierzaka, aczkolwiek bardziej konkretnych testów nie było jeszcze u mnie.

Tak jak pisałem- mms przychodzą tylko nie może być marny zasięg.

Kamerę kupiłem za 90$ i nawet udało mi się ominąć Vat i Cło. na kamery cło jest chyba 4,9% + Vat.

Kamera ma też fajne opcje:
- włączenie kamery na "zawołanie" -wysyła się sms kod
- prośba o mms - wysyła się sms kod i na numer z którego został wysłany przychodzi mms ze zdjęciem.
- inne których teraz nie pamiętam

Ogólnie mogę polecić kamerę. Super cena, jakoś taka sama jak tych za 800, i fajne możliwości.

Autor postu otrzymał pochwałę
dash4
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 23:05
Pochwały: 2
Telefon:: htc

Re: Fotopułapka z Chin.

Postprzez widmo82 » 7 lut 2016, o 20:32

A coś co by wykorzystać jako powiadamiacz włamania z wygona aktywacją i deaktywacją?
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
Avatar użytkownika
widmo82
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 23:43
Pochwały: 24

Re: Fotopułapka z Chin.

Postprzez dash4 » 7 lut 2016, o 20:32

To jest mms który przychodzi na komórkę.
Fotopułapka była zastawiona na stawie hodowlanym na wydrę i złapała się właśnie taka wydra- widoczna na zdjęciu... :P

Po prawej czarne tło to woda, Kot jest w odległości ok 7m od kamery.
Nie wiem natomiast dlaczego lewa strona wyszła taka ciemna....
Muszę to sprawdzić ale wydaje mi się że diody IR doświetlają najlepiej środek- boki....trochę mniej.

Zdjęcie na karcie microSD zajmuje ok 1,5mb. MMS ma ok 50kb.

Obrazek

Zdjęcie zrobione w 29/01/2016- data na zdjęciu jest źle ustawiona. Reszta info się zgadza.


widmo82 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jeśli chodzi o alarm domowy- w sumie myślę że by się sprawdziło- pod warunkiem że baterie będą dobre (Chińczyk pisze że w stanie Stand By- 8 baterii potrafi trzymać do 6 miesięcy)
MMS przychodzi mniej więcej po 2-4 minutach od czasu zleconego dla kamery. MMS przyjdzie nawet jak będziesz w ameryce- kwestia odpowiedniego ustawienia telefonu- wiadomo.... Samą fotkę kamera robi po + - 10sek od wejścia w zakres działania czujnika ruchu. Najczęściej ok.6-7sek. Także nie jest tak że jak ktoś będzie przebiegał przed kamerą- również zostanie uwieczniony na zdjęciu.

Komendy można jej wydawać sms, niestety kamerę trzeba fizycznie włączyć suwakiem umieszczonym pod klapką..bez tego ani rusz.
Wyłączać również suwakiem.
dash4
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 23:05
Pochwały: 2
Telefon:: htc

Re: Fotopułapka z Chin.

Postprzez masakra_a » 1 cze 2016, o 17:39

Witam,

Nie pamiętam już czy się kiedyś przedstawiałem czy nie ale w razie czego przedstawię się raz jeszcze ;)
Antek. Miło mi zawitać w waszym gronie :)

Mam pytanie odnośnie sterowania za pomocą komend SMS. Byłbyś łaskaw kolego wrzucić tutaj te komendy?
W instrukcji nic nie ma na ten temat a chętnie bym sprawdził jak to działa. Dzięki z góry! :)
masakra_a
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 lis 2015, o 12:49
Pochwały: 1
Telefon:: MOTO

Re: Fotopułapka z Chin.

Postprzez Setral » 1 cze 2016, o 18:47

Korzystając z chwilowej nieobecności Dash4, wrzucę komendy, na które udało mi się trafić podczas konfigurowania urządzenia:
Obrazek

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
Setral
AKTYWNY
 
Posty: 217
Dołączył(a): 10 lip 2015, o 15:02
Pochwały: 17
Telefon:: Sony Ericsson

Re: Fotopułapka z Chin.

Postprzez masakra_a » 3 cze 2016, o 13:01

Dzięki @Setral! :)
masakra_a
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 lis 2015, o 12:49
Pochwały: 1
Telefon:: MOTO

Re: Fotopułapka z Chin.

Postprzez masakra_a » 3 cze 2016, o 18:31

Edit:

Nie mogłem znaleźć opcji edytuj.

Z moich obserwacji wynika, że nie zależnie jaką używamy kartę microSD to czas załączania/nagrywania jest praktycznie taki sam. Testowana na karcie 2GB micdroSD, 4GB microSDHC oraz 32GB microSDHC class 10. Może sekunda bądź dwie opóźnienia na niekorzyść 32GB ale nie wiem też czy nie zaliczyć tego do mojego "błędu pomiaru".

Po wykryciu ruchu słuchać kliknięcie i zaczyna robić zdjęcia od 5-6 sekundy. Kamera ustawiona na 9 zdjęć a potem nagrywanie filmu.
Film nagrywa od 28-30 sekundy. Po nagraniu następną serie zdjęć zaczyna robić po 5 sekundach a następne video po 13 sekundach od ostatniego zdjęcia.

MMS-ów ani wysyłki na maila jeszcze nie testowałem ale jak tylko przetestuje to dam znać ;)
Pozdro!
masakra_a
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 lis 2015, o 12:49
Pochwały: 1
Telefon:: MOTO

Re: Fotopułapka z Chin.

Postprzez Kola » 11 lis 2017, o 10:48

Witam czy fotopułapka ma polskie menu i czy z karta sim nie będzie problemu ?
Kola
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lis 2017, o 10:44
Telefon:: Lg
ROM: Kkkk

Re: Fotopułapka z Chin.

Postprzez Kola » 11 lis 2017, o 10:50

Chce dzisiaj zamówić fotopulapke i nie wiem czy będzie działać z góry dziękuje za pomoc.
http://s.aliexpress.com/vy6JzM7v
Kola
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lis 2017, o 10:44
Telefon:: Lg
ROM: Kkkk


Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron