• Reklama

file size is larger than the device limit - TWRP

Dyskusja o telefonach UMI do telefonów UMI

file size is larger than the device limit - TWRP

Postprzez 40rozbojnik » 3 mar 2015, o 14:31

Witam,
może komuś się przyda ten opis.

Ostatnio bawiłem się ostro swoim UMI Zero i wzięło mnie na całkowity wipe przez TWRP recovery razem z Internal Storage i kartą SD - chciałem mieć goły telefon do instalacji systemu na świeżo.
Wszystko pięknie się udało, nic nie ma na telefonie oprócz TWRP i oto moim oczom ukazuje się komunikat przy próbie wgrania ROMu po zamontowaniu SD w PC z poziomu TWRP:

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No i dupa, nie mogę wgrać ani na SD ani na pamięć telefonu ROMU czy też backupu z TWRP.

Na szczęście swego czasu zrobiłem całkowity backup przez MTK Droid Tools wg. tego poradnika - robienie-backup-tel-umi-zero-i-innnych-na-mtk-t14239.html więc miałem całkowity backup razem z recovery, IMEI i innymi ciekawymi rzeczami, także mogłem psuć dalej :)

W kilku prostych krokach udało mi się za pomocą MTK Droid Tools i wbudowanego w to narzędzie ADB Terminal wgrać ROM na kartę SD, zainstalować i uruchomić system. Postępowałem wg. tych kroków:

- ekran główny TWRP
- podpięcie oryginalnym kablem od UMI telefonu do komputera - nic nie montować, zostawić na ekranie głównym TWRP
- wgranie do katalogu z MTK Droid Tools ROMu - na PC

Obrazek

- uruchomienie MTK Droid Tools - na PC
- jeśli wszystko ok, to powinniśmy mieć dostęp do urządzenia (zielony kwadracik, lewy dolny róg programu
- kliknięcie w ADB terminal

Obrazek

- wklepanie i zatwierdzenie komendy:

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

(jak się skończy to kursor automatycznie przejdzie do kolejnego wiersza)

Obrazek

- z poziomu TWRP zainstalowanie ROMu - opcja install --> ota-update.zip

Po ponownym włączeniu tel. wszystko było jak trzeba.

Oczywiście nie ponoszę jakiejkolwiek odpowiedzialności za ew. problemy, jak ktoś chce skorzystać z tego opisu robi wszystko na własną odpowiedzialność.
40rozbojnik

Pochwały: 8
Telefon:: Xiaomi Redmi
ROM: stable 26.0.0

Reklama

Powrót do ROM'y i modyfikacje