• Reklama

FAEA wyważa drzwi Mediateka - nadchodzi wysyp Custom ROM-ów

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

FAEA wyważa drzwi Mediateka - nadchodzi wysyp Custom ROM-ów

Postprzez zriel » 28 lis 2013, o 14:58

Znana wszystkim ze swoich wysokiej jakości smartfonów firma FAEA pod naporem użytkowników postanowiła wyłamać się z umowy z Mediatekiem i udostępnić pełne źródło oprogramowania wraz z narzedziami dla układów Mediatek !!

Obrazek

Przedstawiciele firmy ogłosili też że od jakiegoś czasu współpracują z ekipą Cynagen Mod nad stworzeniem wersji tego chyba najpopularniejszego androida dla swoich słuchawek ! To rewelacyjna i przełomowa wiadomość dla wszystkich użytkowników smartfonów z układami MT6589/6589T.6589M, a w przyszłości być moze też Mt6582 - udostępnienie pełnego źródła wraz z narzędziami pozwala na stworzenie prawdziwych custom rom-ów i kerneli a więc także i potencjalne możliwości OC - wkrótce więc może się okazać że zakup smartfona z teoretycznie słabszym Mt6589 nie był takim złym pomysłem.Nad wersją Cyanogen moda dla najnowszych procesorów MTK pracuje sam główny developer Cyanogen moda Jef Oliver co wróży całemu przedsięwzięciu powodzenie i szybki finał . Jak większość użytkowników smartfonów z cpu MTK trzymam za powodzenie tego projektu mocno kciuki i liczę na szybki wysyp custom romów i kerneli związany z opublikowaniem pełnego źródła :-)
Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem http://www.faeamobile.com/opensource
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Reklama

Re: FAEA wyważa drzwi Mediateka - nadchodzi wysyp Custom ROM

Postprzez alienv » 29 lis 2013, o 11:48

Jef (już) nie pracuje nad portowaniem, trzeba doczytać news do końca :)
Póki co repo jest zamknięte, więc nie bardzo widać co jest w środku. Jeśli są to faktycznie kompletne źródła, łącznie ze sterownikami to pewnie zobaczymy CM na FAEA, a kto wie może nawet uda się przeportować inny system na te urządzenia :)
alienv
AKTYWNY
 
Posty: 462
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 09:40
Lokalizacja: z domu
Pochwały: 7
Telefon:: iOcean X7S
ROM: 4.2.2 0520

Re: FAEA wyważa drzwi Mediateka - nadchodzi wysyp Custom ROM

Postprzez zriel » 29 lis 2013, o 12:14

Na to też liczę, już jakiś czas temu śledziłem na XDA wątek o OC MT6589 oraz Cyanogen modzie dla MTK. Były chwile nadziei wraz ze źródłami od iOcean(do tej pory mam na dysku i chyba najpełniejsze),OPPO czy też Sony - które licząc na zwiększenie sprzedaży Xperii C obiecało pełne źródło a wyszło jak zwykle. Nawet Xiaomi się nie popisało więc Faea to na dzień dzisiejszy jedyna nadzieja - mam nadzieję że po aferze z WCDMA 900 w F2 w celu odbudowania wizerunku dadzą nam tego Cyanogena.
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Re: FAEA wyważa drzwi Mediateka - nadchodzi wysyp Custom ROM

Postprzez mekti » 29 lis 2013, o 13:31

Take,wszystko pieknie panowie ale aby cokolwiek więcej uzyskać z grafiki zastosowanej w 6589 to potrzebne są źródła od Powervr..zresztą odkąd android od 4.3 wymaga gpu z egl 3.0..pozostanie nam zwiększać moc przy nieoficjalnych romach i portach z innych urządzeń.pozdrowienia z deszczowej uk

thl w100 rofusion
mekti
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: UK
Pochwały: 1
Telefon:: star tengda z2
ROM: brak

Re: FAEA wyważa drzwi Mediateka - nadchodzi wysyp Custom ROM

Postprzez Ada$ » 29 lis 2013, o 14:07

zriel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale się ubawiłem kiedy czytałem ta propagandę :D:D Faea nawet nie potrafi wysłać paczki do polski... wątpię aby tym samym robiła telefony wysokiej jakości :D
Ada$
 
Posty: 125
Dołączył(a): 5 sie 2010, o 02:14
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 1

Re: FAEA wyważa drzwi Mediateka - nadchodzi wysyp Custom ROM

Postprzez Kobe8 » 29 lis 2013, o 14:26

Ada$, nie masz czego żałować FAEA to najgorszy badziew jaki w życiu miałem, skutecznie mnie zniechęcili do F2/s i innych swoich badziewii ;-)
Avatar użytkownika
Kobe8
AKTYWNY
 
Posty: 428
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 08:26
Lokalizacja: Z NETA
Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny


Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron