• Reklama

Faea F1 mini recenzja

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Faea F1 mini recenzja

Postprzez eSbe » środa, 31 lipca 2013, 21:09

Obrazek
Obrazek

Specyfikacja:

General
Model: Faea F1
Phone Style: Bar, multi-touch screen, 4.5 inch Capacitive touchscreen

Operating System: Android 4.1.2 OS
Processor: Qualcomm Snapdragon S4 8225Q quad-core processor

Display
4.5”, HD screen, 1280*720
Color Support: 16 million colors
Screen Technology: Multi-touch screen

Camera
Camera Resulotion: 8MP rear camera + 2MP front camera, digital zoom

Connectivity
Connectivity Technology: GSM + WCDMA
Network Band: GSM 900/1800/1900 mhz+ WCDMA 900/2100MHz
Data Technology: EDGE, GPRS

Bluetooth: Bluetooth 2.1 + EDR
WLan: Wi-Fi IEEE 802.11 b/g
USB: USB 2.0
GPS: GPS/A-GPS (Built-in GPS chipset)
NFC

Features
Radio: FM
G-sensor
Interface/Port: 3.5mm earphone jack / mini USB

Battery
Battery: Li-on battery 2000mAh
Standby Time: 150-200 hours

Memory
Built-in Memory: 4GB ROM / 1GB RAM,
Memory Card: Support microSD/microSDHC memory card, up to 32GB, support App2SD

Size
Dimensions:128mm*63.8mm*10.3mm
Weight:138g (included battery)

What in package
1 * Faea F1 Android Phone
1 * Travel Charger
1 * USB Data Cable
1 * Battery
1 * Manual

Wykonanie:
Telefon jest wykonany solidnie, nic nie skrzypi, nie trzeszczy. Tylna klapka wykonana z wysokiej jakości plastiku (podatna na zarysowania), tył jest śliski dobrze wypolerowany. Klapka jest biała jednak jej „ostatnia” powłoka jest przeźroczysta, daje to ciekawy efekt, który szczególnie rzuca się w oczy przy logu (ale kto tam się przygląda tak dokładnie detalom…)

Android:
Ver 4.1. Chłopaki na oficjalnym forum bawią się w upgrady, więc jakieś wsparcie jest. Sprzedawca, również robi coś w tej materii(wydał oficjalny update, stockowego oprogramowania). Brak PL menu, jednak to nie jest żadna przeszkoda. Czekamy na update do 4.2.

Ekran:
Ekran to nie GG, ale materiał, który się nie rysuje przy normalnym użytkowaniu (mam tel. Dopiero kilka dni, nosze go normalnie w kieszeni bez pokrowca/foli.)
Dobre odwzorowanie barw, dobre kąty widzenia. W słoneczny dzień, wszystko widać na ekranie. Jedynie czujnik światła wariuje, przy automatycznym ustawieniu jasności i czasami działa jak stroboskop (żart).

Backlight:
Czyli dioda powiadomień, będąca przyciskiem „Home”. Bardzo fajna sprawa. Kiedy przychodzi sms, albo mamy nieodebrane połączenie ta miga na niebiesko. Kiedy Tel się ładuje czerwono/zielono (naprzemiennie), kiedy bateria jest słaba na czerwono. Oczywiście można wyłączyć ten bajer w ustawieniach. Wszystkie trzy przyciski na dolnej belce działają prawidłowo, nie ma problemów z czułością.

Jakość rozmów:
Dla mnie zadowalająca, nie mam problemów ze zrozumieniem osoby po drugiej stronie, do mnie również nie dotarły żadne informacje jakoby rozmówca obierał zniekształcony sygnał.

Aplikacje/gry:
Aplikacje działają prawie wszystkie (jeśli jakaś nie działa, zawsze jest alternatywa), więc nie ma problemu. Googlowskie, działają wszystkie. Gry w które gram działają bez zarzutu(logiczne). Hi climb, granny Smith działają(to tak do sprawdzenia, tylko nie wiem czy to jest wyznacznik czegokolwiek).

GPS/wifi:
Gps łapie sygnał w klikadziesiąt sekund. Za pierwszym razem wiadomo dłużej, ale następne próby to 20-30sek. W domu jednorodzinnym łapie mi 7-8satelit, więc jest dobrze. Wifi działa standardowo. Tam gdzie ma zasięg samsung galaxy mini2 tam również F1 łapie sygnał, choć zdarzy mu się go zgubić (pewnie zależy to jak trzymamy telefon). Endomondo działa świetnie.

Aprat:
Dioda świeci dosyć mocno. Jakość zdjęć możecie ocenić sami, poniżej umieszczam link. Na moje oko, na zdjęciach występuje delikatna mgła (nie wiem czym jest to spowodowane)

https://drive.google.com/folderview?id=0B2OqET_Gc-h-X2JQQlB2b0JLcjA&usp=sharing
Bateria:
Wytrzymuje na 1-1.5dnia przy kilku rozmowach, kilku godzinach na necie i kilkudziesięciu smsów na dzień. Mam nadzieję, że będzie lepiej z nowszym oprogramowaniem.

Aero:
Potwierdzam, działa.

Ogólnie:
Jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu. Kompaktowe wymiary, świetny design, idealne rozwiązanie z diodą powiadomień, dobrej jakości aparat, dobrze działająca komunikacja- to wszystko to, co wystarcza mi w codziennym użytkowaniu telefonu. Czasami zdarzy się chwilowe zawieszenie, ale mam nadzieje, że z nowszym softem będzie lepiej. Telefon jest świeży i powoli rośnie wsparcie.

Jeśli macie dodatkowe pytania, to piszcie postaram się odpowiedzieć.

Testy:

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 31 lipca 2013, 23:04 przez eSbe, łącznie edytowano 1 raz
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 2

Reklama

Re: Faea F1 mini recenzja

Postprzez Grech » środa, 31 lipca 2013, 22:49

On ma NFC? Wrzuć jeszcze jakiś wynik z Antutu. Na forum popularniejsze są telefony na Mediateku, Qualcomma nie było?
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez eSbe » środa, 31 lipca 2013, 23:06

Ma NFC.
Nie rozumiem tego:
[...]Qualcomma nie było?
?
Ja wybrałem ten telefon bo mi się spodobał i nie ma problemu z gpsem(snapdragon), tak jak w przypadku mediateka (chodzi mi o endomondo np.)
eSbe
AKTYWNY

Postprzez bartazzz » czwartek, 1 sierpnia 2013, 10:02

liczyłem na trochę więcej w antutu. Lenovo a820 ma 13300
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez piter92wzg » czwartek, 1 sierpnia 2013, 12:57

Tez go miałem wziąc ze wzgledu na S4, ale on ma adreno 203 (GPU) ktory podobno jest słaby. Zdecydowalem sie na Thl W200 jak dojdzie tez napisze o nim pare słów.
piter92wzg

Postprzez Grech » czwartek, 1 sierpnia 2013, 16:50

Ten telefon ma jeszcze jedną zaletę. Ma konfiguracje prawie identyczną jak Geeksphone Peak+. Pewnie ktoś wcześniej czy później zrobi ROM z Firefox OS na FAEA F1.
Grech
AKTYWNY

Postprzez markus70 » czwartek, 1 sierpnia 2013, 17:02

bartazzz napisał(a):liczyłem na trochę więcej w antutu. Lenovo a820 ma 13300

Mniejsza rozdzielczość lenovo i stąd lepszy wynik. Myślę, że za tą cenę jest to bardzo dobry wybór..
markus70
VIP

Pochwały: 16

Postprzez killer_ninja » piątek, 2 sierpnia 2013, 09:31

Dzięki za mini reckę, mógłbyś jeszcze napisać jak długo się ładuje bateria? I machnąć parę fotek jakiś przestrzeni przy dobrym, średnim i słabym oświetleniu. Wiadomo, że przy wyjdzie raczej kicha, ale czy aparat wystarcza, aby coś udokumentować. Sprawdzałeś, może czy pokrowce pasują od jakiegoś popularnego modelu, galaxy s2 jest chyba dość blisko wymiarami.

pozdrawiam
KN
pozdr
KN
killer_ninja

Postprzez eSbe » wtorek, 6 sierpnia 2013, 15:10

@up: żeby naładować baterie to musisz liczyć z 3-5h (nie sprawdzałem dokładnie). Zdjęcia w którym jest sfotografowany baner tyskiego zostały zrobione w nocy przy słabym oświetleniu z latarni. Wrzucę kilka zdjęć dokumentów żebyś mógł zobaczyć, że tekst jest czytelny-zawsze. Od s2 nie pasuje gumowy (mam go w domu), inne rozstawienie klawiszy i gabarytowo delikatnie za mały (na długość).
eSbe
AKTYWNY

Postprzez drozdaxxx » wtorek, 6 sierpnia 2013, 16:04

A mógłbyś nam zdradzić gdzie i za ile kupiłeś ten telefon?
drozdaxxx

Postprzez Endriu1987 » wtorek, 13 sierpnia 2013, 13:40

Pokrywa wyświetlacza jest szkłem czy plastikiem ?
Chodzi mi oczywiście o szybkę przedniej obudowy ;-)
Endriu1987

Postprzez Grech » czwartek, 15 sierpnia 2013, 10:52

Grech
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin