• Reklama

EU Priority mail - tax included (bez Vatu)

Geekbuying

Re: EU Priority mail - tax included (bez Vatu)

Postprzez recznik » wtorek, 15 listopada 2016, 01:39

różnica jest przy ewentualnej reklamacji
w przypadku (SF Express) kuriera otwierasz paczkę przy nim i on spisuje protokół z zawartości
listonosz nie ma takich uprawnień i albo odbierasz na swoje ryzyko albo odmawiasz i odbierasz paczkę w okienku gdzie pracownik otwiera paczkę komisyjnie, sprawdza wagę etc.

firmy kurierskie mają też wyższe ubezpieczenia ale odbiorcy to zazwyczaj nie dotyczy.
recznik
AKTYWNY

Pochwały: 6
Ostrzeżenia: 1

Reklama

Postprzez cebularz » wtorek, 15 listopada 2016, 10:18

recznik napisał(a):różnica jest przy ewentualnej reklamacji
w przypadku (SF Express) kuriera otwierasz paczkę przy nim i on spisuje protokół z zawartości
listonosz nie ma takich uprawnień i albo odbierasz na swoje ryzyko albo odmawiasz i odbierasz paczkę w okienku gdzie pracownik otwiera paczkę komisyjnie, sprawdza wagę etc.

firmy kurierskie mają też wyższe ubezpieczenia ale odbiorcy to zazwyczaj nie dotyczy.

Jeżeli chodzi o pocztę polska i sprawdzenie przesyłki ( niezwiązane to z tym wątkiem ale może ktoś na to trafi) przed odbiorem/zapłatą to nadawca musi taka usługę dodatkowo wykupić i kosztuje ona 6 zł, bez wykupionej takiej usługi na poczcie nikt ci nie powoli nic otworzyć przed potwierdzeniem odbioru, a jak potwierdzisz odbiór to równie możesz ja otworzyć w domu.
cebularz

Pochwały: 7

Postprzez qwist » wtorek, 15 listopada 2016, 10:48

Z ciekawości posprawdzałem Eu prority i SF express
Opcje jest dostępna dla towarów z ich standardowego/ standardowych magazynu, przy opisie HK Stock nie pojawia się ta opcja przy sprawdzaniu kosztów w koszyku.
Koszty są różne potrafi dla telefonów w podobnej cenach doliczyć koszt przesyłki ale jak zauważyłem jest on minimalny

Pzdr
qwist

Pochwały: 3

Postprzez squadak » wtorek, 15 listopada 2016, 13:10

Z tego co widzę teraz to już chyba nie ma wysyłki bez vat? Do soboty jeszcze była taka możliwość przy wyborze wysyłki, ale teraz chyba już zniknęła. Przynajmniej u mnie nie da się jej wybrać. Czy tylko była wprowadzona specjalnie na 11.11?
squadak

Pochwały: 4

Postprzez maz » środa, 16 listopada 2016, 10:27

squadak napisał(a):Z tego co widzę teraz to już chyba nie ma wysyłki bez vat? Do soboty jeszcze była taka możliwość przy wyborze wysyłki, ale teraz chyba już zniknęła. Przynajmniej u mnie nie da się jej wybrać. Czy tylko była wprowadzona specjalnie na 11.11?

Zależy który tel. wybierasz. Np. przy Redmi 4 Pro ta opcja wciąż jest.
maz

Postprzez swiecki45 » środa, 16 listopada 2016, 22:37

Jak wygląda doręczanie przesyłki Seller Shipping czy jej zamiennika od Goldiego? Kurier dzwoni wcześniej i informuje o przybliżonej godzinie doręczenia?
swiecki45

Postprzez ra-vau » środa, 16 listopada 2016, 22:45

Dlaczego miałby to robic, to nie leży w jego obowiązku, ot jego wola czy usprawnia sobie prace w ten sposob.

Podpowiem, ze wystarczy gdy status zmieni sie ze wyslano do twojego oddzialu paczke, zadzwonic do nich i poprosic o nr tel kuriera z twojego rejonu i samemu sie skontaktowac z nim, gdy wskoczy stafus 'wydano do doreczenia' i zaoytac o ktorej bedzie z paczka, czy zmienic miejsce odbioru. Jest masa negatywnych komentarzy w PL nt dpd, a ja jestem baaardzo zadowolony, mam suoer kontakt, zawsze na czas, a gdy wysylam np paczke z domu, to realizacja jest blyskawiczna, np zamowid o 10:00 a 12:03 juz pod drzwiami stoi kurier ktory z usmiechem odbiera odemnie paczke...

Wszystko zależy od ludzi i kontaktu :)

Autor postu otrzymał pochwałę
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Postprzez swiecki45 » środa, 16 listopada 2016, 23:40

ra-vau napisał(a):Dlaczego miałby to robic, to nie leży w jego obowiązku, ot jego wola czy usprawnia sobie prace w ten sposob.

Podpowiem, ze wystarczy gdy status zmieni sie ze wyslano do twojego oddzialu paczke, zadzwonic do nich i poprosic o nr tel kuriera z twojego rejonu i samemu sie skontaktowac z nim, gdy wskoczy stafus 'wydano do doreczenia' i zaoytac o ktorej bedzie z paczka, czy zmienic miejsce odbioru. Jest masa negatywnych komentarzy w PL nt dpd, a ja jestem baaardzo zadowolony, mam suoer kontakt, zawsze na czas, a gdy wysylam np paczke z domu, to realizacja jest blyskawiczna, np zamowid o 10:00 a 12:03 juz pod drzwiami stoi kurier ktory z usmiechem odbiera odemnie paczke...

Wszystko zależy od ludzi i kontaktu :)

Dziękuję za odpowiedź.Dotychczas odbierałem tylko krajowe przesyłki kurierskie więc nie mam rozeznania.Pozdrawiam.
swiecki45

Postprzez radman. » czwartek, 17 listopada 2016, 22:09

Z DPD może być problem w najbliższym czasie. Sporo kurierów się zwolniło a ci co zostali nie wyrabiają się :(
Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
radman.

Pochwały: 5

Postprzez cebularz » czwartek, 24 listopada 2016, 14:44

Informacja z dzisiaj :

Thanks for your order xxxxxxxxxxx
Recently we got some complaints from customer about the tracking information of EU Priority Mail Tax included.
EU Priority Mail (Tax included ) channel was considered to be very competetive before but now the tracking information was delayed for almost a week time , and we were told by couriers that all EU customs are now very strictly checking all the packages from abroad for the package declare value. And they will severely charge tax if they found out the low declaration of Smartphones or some other categories.
Right after knowing this, we had an urgent meeting with the shipping courier and they promise all packages will have online tracking information in 3 business days and you will receive the package very soon.

Really apologize for this unpredictable situation and curently all shipping channels are all very slow updated inlcuding DHL, TNT, etc. From what we assume , the custom may charge some tax from our customers, but please dont worry that we will refund to you the related amount afterwards.

Do remember to send us pics about the tax billing receipt and the tax will be refunded to your Paypal/Credit card etc. (depending on your payment method).

We will keep looking at your package movement and staying with our customers. Thanks for your patience and trust.
Note: Please do not reply this email for it was sent automatically.
Yours sincerely
Geekbuying Team

Taka to oto wysyłka beż VATU A JEDNAK Trzeba płacić .... JAJA :D

Autor postu otrzymał pochwałę
cebularz

Pochwały: 7

Postprzez saperq » czwartek, 24 listopada 2016, 14:50

Przecież napisali że zwrócą. Dla nas lepiej. W razie reklamacji drugi raz nie naliczą Vatu ;-)
Tym razem w drodze Xiaomi Redmi Pro :-)
Zobacz moje OLX
saperq
VIP

Pochwały: 29

Postprzez Cripex » czwartek, 24 listopada 2016, 14:52

Również dostałem. Ciekawi mnie czy faktycznie chinol odda hajsy. Ktoś miał jakieś z nimi w tym temacie doświadczenia?

Robić od razu PayBack/ChargeBack czy czekać na zawiadomienie?
Cripex

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Geekbuying.com