• Reklama

ETUI DO IPHONE CŁO

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

ETUI DO IPHONE CŁO

Postprzez Arcand » 5 lut 2014, o 18:23

Witam
Właśnie zamówiłem 8 paczek z etui i folijkami.
W 4 z nich jest po 10 etui do iPhone a w pozostałych 4 jest po 20 folijek do iPhone.
Zakupiłem je aby handlować (oczywiście mam działalność ).
Wartość 1 paczki to ok. 5 USD
8 paczek jest adresowanych na 4 różne osoby
1.Czy przy takich wartościach paczek na liczą mi VAT i cło?
2.Czy będzie jakiś problem z przepuszczeniem ich przez granice ?
3.Czy jezeli zmowie etui w ilości 500 z logo Samsung to czy ją przepuszcza
Wyslane za pomocą china post
Dziekuje
Arcand

Telefon:: XPERIA Z1
ROM: fabryczny

Reklama

Re: ETUI DO IPHONE CŁO

Postprzez night95 » 5 lut 2014, o 18:30

Jeśli będą oryginalne to przejdą jeśli nie to rożnie bo mogą się przyczepić a wtedy to i pewnie sprawa trafi do przedstawicieli samsunga, Pomijając to jak masz działalność i chcesz tym handlować wat zapłacić musisz, poza tym musisz zarejestrować się w kilku miejscach bo to import, Jak tego nie zrobisz a trafi ci się kontrola to może być nieciekawe, przechodziłem przez to ostatnio zamawiając większą ilość świetlówek na sprzedaż, Sporo z tym zamieszania a kontrola do 5 lat wstecz może się trafić, więc ryzykować jak ktoś lubi to może:) Folie duże nie są więc spokojnie przejdzie obudowy też raczej sporą paczką nie będą więc też przejść powinny bez niczego.
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Postprzez Arcand » 5 lut 2014, o 19:15

night95 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Oczywiście,ale to pierwsze 40 sztuk więc nie chce opóźniać wysyłki .
A tak konkretniej gdzie mam zarejestrować ?
Czy trzeba za to płacić?
Mam zamiar kupowac po 3000 sztuk na raz czy gdy dolicza cło ivat to będą jeszcze jakieś problemy ?
Arcand

Postprzez ebola1972 » 5 lut 2014, o 19:54

ostatnio liczba 40 jest felerna, zobacz temat jak koledze 40 zegarków CK zatrzymali.
działalność i sprzedaż to nie sprowadzenie na własne potrzeby kilku telefonów.
kolega poczyta sobie fora na temat handlu z chinami, tutaj raczej detaliści a nie hurtownicy siedzą :-)
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez night95 » 5 lut 2014, o 19:56

W takim wypadku na pewno doliczą cło i vat. Ja ściągałem sprzęt elektroniczny więc miałem takie atrakcje jak podpisanie umowy z firmą która te śmieci odbierze po zużyciu (czyli zbierze za mnie daną ilość odpadów elektronicznych i je zutylizuje) o tym poczytaj na http://www.gios.gov.pl/stansrodowiska/gios/index/pl/ tam pisze wszystko co po co i jak z utylizacją. Oprócz tego musisz się zarejestrować w urzędzie celnym jako importer. Powinni ci powiedzieć co i jak. Ale w Polskim prawie to ogromna przepaść żeby coś legalnie zaimportować jest masa zachodu co chwile wchodzi jakaś nowa ustawa i nie sposób wszystkiego ogarnąć.

Autor postu otrzymał pochwałę
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Postprzez Arcand » 5 lut 2014, o 20:42

Ok
Czyli rozumiem ze jak wezme np 3000
sztuk to mogą ich nie przepuścić ?tak?
Arcand

Postprzez night95 » 5 lut 2014, o 20:43

Przepuścić przepuszczą jeśli zapłacisz vat i cło a przynajmniej tak mi się wydaje.
night95
VIP

Postprzez Arcand » 8 lut 2014, o 17:23

Witam a teraz jeszze jedno pytanie.
Ile mogą dowalić cła (%) ?
Arcand

Postprzez night95 » 8 lut 2014, o 17:56

Musisz odszukać dany przedmiot albo coś co można pod to podpiąć.
Możesz to sprawdzić tutaj
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
trochę ciężko znaleźć odpowiedni dział ale da się. Możesz też zapytać w urzędzie celnym lub agencji celnej dzwoniąc do nich.
night95
VIP

Postprzez dytruff » 9 lut 2014, o 15:08

To zależy od celnika. Etui 0 lub 3,7. Folia 2,5. Ponadto tak nie możesz ich importować. Nie możesz sprzedać. Jako przedsiębiorca masz obowiązek odprawy. Poczytaj o eori. Pozostaje kwestia księgowa. Nie bedziesz mieć kosztów, chyba że masz ryczałt.

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez irek1973 » 18 lut 2014, o 20:47

witam mam jedno pytanko kupiłem za 22 $ etui na iphona na telefon czy moge sie spodziewać jakichś dodatkowych opłat jeśli tak to w jakich procentach do ceny, i czy jest jakaś kwota poniżej której takich opłat nie naliczają . Dziękuje za odpowiedź
irek1973

Telefon:: HTC

Postprzez night95 » 18 lut 2014, o 20:54

Cła nie zapłacisz na pewno, za takie drobnostki vat też raczej cie minie więc spokojnie, to paczka małych rozmiarów a raczej będzie to zwykły list więc nic więcej nie powinieneś zapłacić ;)
night95
VIP

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI