• Reklama

Eskalacja sporu pisownia, procedury, sens...

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Eskalacja sporu pisownia, procedury, sens...

Postprzez pete67 » 27 sie 2014, o 09:43

Witam.
Czy Wy macie też problem niechęcią przyjęcia przez system tekstu który napisaliście w eskalacji sporu?
Polega to u mnie na tym, że niestety mój angielski jest dość kulawy, i jak chcę wkleić opis problemu w otwierany spór czy jego eskalacje to zawsze ale to zawsze system czepia się ortografii, pisowni.
czyposiłkując się wojkiem google translator, i własną znajomością j angielskiego.
Opisuje jakiś problem i na koniec widzę komunikat, że muszę stworzyć tekst np. 5-512 znaków i koniecznie uzywać angielskie litery.
No ale kurna tekst nawet wklejony ze strony aliexpress ( po angielsku) nie chce być przyjęty!!!
czyli nie problem w pisowni ale inny i nie wiem jaki bo wklejam np 200znaków...
Innymi słowy napocę się tworząc sensowny opis problemu i ZAWSZE mam kłopot z wysłaniem. i edytując sens może nie ucieka ale.. chyba jest gorzej.

druga kwestia.
Kupiłem klawiaturkę pod ipada - zgrabna fajna i OK ale na fotce jest srebrna co wskazuje na aluminum i w opisie jako materiał jest "aluminium alloy" czyli stop aluminium.
No niestety przyszedł zwyczajny plastyk :/ - sprzedawca stwiierdził, że aluminium jest w środku a plastyk na zewnątrz. - no walenie w rogi jak diabli. i się wypiął na refundacje nawet w części.
Zwrot wiadomo - 16-20pln a klawiatura za 10$ czyli wolęją zostawić bo jest do przyjęcia mimo plastyku.
Ali się wypięło mimo że opisałem problem
eskalacja sporu skutkuje wezwaniem do podania DOWODÓW na niezgodę z opisem.
i jestem w kropce.
napisałęm że obudowa jest plastyk a w opisie jest aluminium. - i jaki więcej dowód podać???
coś czuję że więcej ali mnie nie zobaczy z duperelami
a przyznam się że w ciągu 7 miesięcy odebrałem ze 30 paczek tak zafascynował mnie ten portal :)
i raptem 3-4 razy byłem niezadowolony i miałem zawsze refundację 40-60%. i było OK.
Ma ktoś pomysł jak udowodnić?
mam jeszcze 4 dni na dosłanie pierdół.
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Reklama

Re: Eskalacja sporu pisownia, procedury, sens...

Postprzez bartazzz » 27 sie 2014, o 10:06

najlepszym dowodem jest zdjęcie
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi

Re: Eskalacja sporu pisownia, procedury, sens...

Postprzez pete67 » 27 sie 2014, o 20:55

zdjęcie kalwiatury i zdjęcie ( skrin) z fragmentu gdzie jest opis że aluminium alloy... no może i tak:)
mam wrażenie że osoba któa rozpatruje eskalacje nie jest osobą ale robotem :/
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Redmi Note

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI