• Reklama

Elephone P6i MTK6582 Android 4.4.2 krótki opis i film

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Elephone P6i MTK6582 Android 4.4.2 krótki opis i film

Postprzez szymon_rysiu » niedziela, 14 września 2014, 12:02

Witam! Z braku czasu przygotowałem jedynie krótki opis tego telefonu a nie recenzje.
Telefon zakupiony na aliexpress za 103$, także cena bardzo dobra jak na smartfone :) Telefon przyleciał w miarę szybko bo czekałem ok 20 dni z czego 7 na odprawie celnej w Polsce (nie obyło się bez cła ).

Specyfikacja techniczna

• Wyświetlacz: 5,0” QHD IPS 960x540 pikseli
• Procesor: czterordzeniowy Mediatek MT6582 1.3 GHz
• Pamięć RAM: 1 GB,
• Pamięć wewnętrzna: 4 GB,
• Obsługiwane pasma: GSM 850/900/1800/1900 MHz, WCDMA 2100/850 MHz
• Aparat główny: 13 Mpix z AF oraz diodą doświetlająca LED,
• Kamera frontowa: 5 Mpix
• Złącza: microUSB, jack 3.5 mm,
• Bateria: 2100 mAh,
• System: Android 4.4.2
• Wymiary: 144.3*72.3*7.6 mm

(Zaznaczę, żę są to dane z aliexpress, których nie weryfikowałem.)

Pudełko, akcesoria itd.:

Telefon przyszedł w czarnym pudełku. Wygląda to całkiem porządnie. W zestawie prawie standard tzn. ładowarka, telefon, bateria. Zabrakło mi słuchawek, które myślałem, że są we wszystkich zestawach. Dodatkowo folia na ekran i plastykowe etui na telefon, za które nie musiałem płacić a poprosiłem sprzedawce.

Budowa :

Telefon bardzo dobrze wygląda, wszystko ładnie spasowane. Perforowana klapka tylna też bardzo ładnie wygląda.

Hardware i System:

Niestety na ten temat nie wiele mam do powiedzenia ponieważ nie znam się kompletnie na tym. Jedyna co mogę powiedzieć to ANDROID 4.4.2, który działa i wygląda OK. Jeżeli chodzi o płynność telefonu to nie wiesza się i nie zamula. Podkreślę też, że w gry nie gram żadne i nie mam zainstalowanych.Zainstalowałem jedynie angry birds no i działają i się nie zamulają :)
A i nakładka Jest IOS na androidzie.

Bateria :

Pojemność 2100mAh jest wystarczająca na jeden dzień użytkowania przy dość częstym przeglądaniu internetu, mniej dzwoniąc.

Wyświetlacz:

Telefon posiada 5,0 ” wyświetlacz w technologii IPS, rozdzielczość 960x540 . Wyświetlacz jest w porządku, po prostu jak to mówią d... nie urywa ale wszystko ładnie wygląda.

Aparat:

Aparat posiada 13 Mpx i jak dla mnie zdjęcia są poprawne.Przedniej kamery nie testowałem ale pewnie zdjęcia są słabiutkie. W Jiayu mam 8 MPx i zdjęcia są takie same albo i nawet lepsze.

Kilka zdjęć. Jeżeli admin może to proszę o wrzucenie do pierwszego posta.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

GPS:
Niestety, nie działa. Nie chce złapać fixa. Na oficjalnej stronie tłumaczą się tym, że przez metalowe ramki i że rozwiązaniem jest włączony internet. Jednak w moim przypadku to nie pomogło. Dla mnie to żaden problem bo żona użytkuje telefon i nie jest jej w ogóle potrzebny GPS.

Głośność, jakość rozmów:
Nie wypowiem się bo żona go użytkuje. Jak ja do niej dzwonię to nie słyszę żadnych problemów.

Podsumowanie :

Nadszedł czas na podsumowanie, które wyjaśni wszystkie kwestie których wcześniej nie poruszałem lub nie wyjaśniłem. Przy podsumowaniu zachowam kolejność tak jak w opisie telefonu.

W przypadku pudełka to tam poza wspomnianą kwestią braku słuchawek wszystko OK. Niestety oryginalna ładowarka wytrzymała jedno ładowania i padła co nie wątpliwie jest małym minusem.

Jeżeli chodzi o budowę telefonu to zdecydowanie największy plus telefonu. Na zdjęciach i różnych filmikach telefon wyglądał naprawdę fajnie no i to się potwierdziło. Nie mówię tutaj o wyglądzie bo czy się komuś podoba czy nie to indywidulana sprawa. Bardziej jakoś wykonania i jakoś materiałów. Bardzo duży płus!

Kolejna rzecz to HiS. Tutaj powtórzę to co wyżej w opisie :” w gry nie gram żadne i nie mam zainstalowanych. Języka polskiego oryginalnie jest. Nie wiem w jakim stopniu jest spolszczony ale nie znalazłem nigdzie obcych znaków.
Jeszcze jedna rzecz, która pozytywnie mnie zaskoczyła to nie ma zainstalowanych chińskich programów, których w Jaiyu trochę była. Dodatkowe programy jakie zauważyłem to jakiś Service Elephone oraz SuperSU, poza tymi to standard.

W telefonie jest nakładka IOS, nie wiem jak się ona ma to "ajfona" ponieważ nigdy takowego nie używałem. Wydaje mi się, że poza wyglądem ikonek to wszystko jest tak samo.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz na którą ja nie zwróciłem uwagi przy zakupie. Poprzez nakładkę IOS i tego jak jest zbudowany telefon, posiadamy jeden przycisk funkcyjny! Działa on jako BACK/HOME/MENU, na początku trzeba się do tego przyzwczajić bo bywa to uciążliwe. Najgorzej jak jesteśmy głęboko gdzieś w menu i chcemy cofnąć się do HOME wtedy musimy kilka razy wciskać BACK. Na początku był to problem dla mojej małżonki ale już się przyzwyczaiła i jest ok.

Jeżeli chodzi o baterie to te 2100 mAh wystarcza na jeden dzień użytkowania. Nie wiem czy to wina oprogramowania czy jak ale w momencie jak telefon się rozładowuje to bardzo szybko spada od 10 % do 1 % więc trzeba być czujnym :)

Na temat wyświetlacza, powiem tyle, że jest OK. W Porównaniu do Jiayu to jest gorzej no ale nie jest źle, ponieważ filmiki wyglądają dobrze i można sobie ładnie youtube oglądać. Kilka słów na temat wielkości, Moje Jiayu ma 4,7 cala i wydawał się duży dlatego pierwsze spotkanie z Elephonem był szok że taki duży ale teraz jiajko wydaje się być małe a lepszy wydaje się te 5cali Elephona. Jednak do kieszeni to już raczej się nie zmieści.

Jeżeli chodzi o głośnik jeżeli chodzi o rozmowy przez słuchawki to nie ma tragedii, jest w porządku. Natomiast podczas oglądania filmów na youtube jakość dźwięku jest mizerna i nie zachwyca.

Reasumując

Jak na razie po ok tygodniu telefon wydaje się być bardzo dobrym wyborem, myślę że w tej klasie cenowej dorównuje konkurentów albo ich przewyższa. Żona miała poprzednio LG L5 II i mówi, że elephone lepszy. Generalnie z telefonu jesteśmy bardzo zadowoleni i już zastanawiam się na kolejnym elephonem. Firma działa dopiero od lipca tego roku i stąd też może wynikać jej mała popularność ale myślę, że nie długo to się zmieni. Telefon oczywiście obsługuje 2 sim co akurat jakoś wielkiego znaczenia dla mnie teraz nie ma. Niewątpliwie dużym minusem dla kupujących może być nie działający GPS no ale może jakaś zmiana softu to naprawi. Nie wątpilywm atutem jest jego wygląda i grubość zaledwie 7,6 mm. Wynik antutu to ponad 17000 więc bardzo dobry.

PLUSY :
-dual Sim
-bardzo dobry stosunek ceny do otrzymanych podzespołów (zakupiłem go za ok 320 zł plus niestety VAT 70 = 390 zł)
-wygląd zewnętrzny
-jakość materiałów
- grubość 7,6 mm

MINUSY:
-brak słuchawek w zestawie
-nie działający GPS

Film mojego autorstwa:

Mam nadzieję, że komuś się przyda! Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie postaram się odpowiedzieć.

I jeszcze jedno zdanie na zakończenie, czy kupiłbym go jeszcze raz? Myślę, że TAK.

Pochwały przyznane za posta: 2
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35

Reklama

Re: Elephone P6i MTK6582 Android 4.4.2 krótki opis i film

Postprzez marx » niedziela, 14 września 2014, 19:45

świetnie, dodaj jeszcze zdjęcia jakie wykonuje telefon.
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez wpc » niedziela, 14 września 2014, 20:16

Świetna robota, jednak ten jeden fizyczny przycisk to trochę nieporozumienie :-?

btw: czemu nie mogę dać pochwały?
wpc

Pochwały: 10

Postprzez szymon_rysiu » niedziela, 14 września 2014, 20:36

Moze ktos podpowuedziec gdzie moge latwo szybko i przyjemnie wrzucic zdjecia? Zawsze na rapidshare wrzucalem ake moze gdzies da sie to szybciej zrobic
szymon_rysiu
AKTYWNY

Postprzez eteri » niedziela, 14 września 2014, 20:45

eteri
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez szymon_rysiu » niedziela, 14 września 2014, 21:11

Zdjęcia przeniesione
marxxx
szymon_rysiu
AKTYWNY

Postprzez marx » poniedziałek, 15 września 2014, 00:09

zdjęcie najlepiej tu http://postimage.org/
Można bezpośrednie linki wklejać z miniaturami.
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez kuczka76 » sobota, 1 listopada 2014, 12:07

czy telefon obsługuje aero2?
kuczka76

Postprzez shayk » sobota, 1 listopada 2014, 12:19

nie
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin