• Reklama

ELEPHONE G4 Recenzja

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

ELEPHONE G4 Recenzja

Postprzez HongKong_Goldway » środa, 19 listopada 2014, 02:15

Przygotowałem krótką recenzję smartfona ELEPHONE G4 dostępnego w naszym sklepie pod linkiem:
http://www.aliexpress.com/store/product ... 00563.html

Będę starał się recenzować co jakiś czas smartfony ciekawe według mnie, ta recenzja jest pierwsza. Zachęcam do wpisywania uwag co do tekstu. Smartfon porównałem z moim głównym urządzeniem Lenovo A8.
Elephone G4 to budżetowy smartfon wyprodukowany przez nabierającą popularności firmę Elephone. Za cenę 99.99$ (około 340zł) otrzymujemy urządzenie z czterordzeniowym procesorem Mediatek 6582, 1GB pamięci RAM i co najważniejsze - 5 calowym ekranem o roździelczości HD !.
W zestawie oprócz smartfona otrzymujemy łądowarkę o europejskiej końcówce, kabel USB oraz instrukcję obsługi. Dodatkowo przy dodaniu do zamówienia linku poniżej otrzymujemy gratis folię ochronną oraz etui widoczne na zdjęciach.
http://www.aliexpress.com/store/product ... 03727.html
Zamiast gratisowych gadżetów można otrzymać zniżkę 3$ na hasło Goldway_telchina.pl .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wymiary
Smartfon ma wymiary:
wysokość - 14.8cm
szerokość - 7,58 cm
grubość - 8,3 mm
Ramki nie są duże, ale też nie są tak małe jak w Lenovo A8. Elephone jest trochę większych rozmiarów, jednak nie tak duży jak np. Asus Zenfone 5. Zaletą Elephone G4 jest jego cienkość (wyraźnie cieńszy od Lenovo A8).
Tylna klapka telefonu jest wykonana jak to większości budżetowych modeli z plastiku. Jednak dzięki jego matowości wygląda całkiem nieźle. Do plusów możemy zaliczyć także bardzo ładne, metaliczne logo "Elephone".

Tył - Aparat, dioda doświetlająca, bardzo ładne metaliczne logo Elephone, szczelina ułatwiająca otwarcie tylnej klapki.
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dół - port MicroUsb, mikrofon.
Obrazek
Prawy bok - Przycisk Power ON/OFF
Obrazek
Lewy bok - Przycisk regulacji głośności
Obrazek
Góra - złącze jack 3,5mm
Obrazek

Ekran
W dobie ekranów o coraz większej przekątnej 5 cali wydaje się być standardem. Taki rozmiar ekranu zapewnia wygodne przeglądanie internetu i używanie aplikacji, a przy tym smartfon nie jest jeszcze przysłowiową cegłą.
Ekran Elephone G4 to według mniejego największa zaleta. Jest wykonany w technologii IPS. Dla porównania z moim głównym smartfonem Lenovo A8:
- kąty widzenia są porównywalne, w obu telefonach bardzo dobre.
- Jasność na plus dla Elephone G4, czerń jest mniej intensywna niż w Lenovo A8.
- roździelczość HD - nie ma tak zwanej "pikselozy", czcionki są gładkie, poziom PPI to 293.
Obrazek
Obrazek
5-punktowy dotyk - działa prawidłowo, nie zauważyłem jakiegokolwiek braku czułości ekranu. Według mnie działa lepiej niż w Lenovo A8.
Obrazek
Bateria
Bateria ma pojemność 2050 mAh, starcza więc na jeden dzień używania z włączoną transmisją danych i sporadycznym sprawdzeniem poczty czy zajrzeniem na jakieś WWW.
Obrazek

Obrazek

Łączność
Smartfon oferuje nam łączność GSM + HSDPA (częstotliwość 2100 - w przypadku Polski).
Elephone G4 oferuje 2x slot na kartę SIM. Na zdjęciu widzimy sloty na karty SIM oraz slot kart pamięci MicroSD.
Obrazek

Na zdjęciu poniżej zasięg 3G - HSDPA w miejscowości Piaseczno, około 10 km na południe od Warszawy.

Obrazek

Wydajność
Chip napędzający urządzenie to MediaTek 6580 SOC z czterordzeniowym procesorem ARM Cortex A7 taktowanym 1.3GHz. Jednostką graficzną jest tu ARM Mali 400 MP2. Smartfon posiada 1GB pamięci RAM taktowanej 533Mhz oraz 4GB pamięci wewnętrznej możliwą do rozbudowania o kartę MicroSD (maksymalnie 64GB).
Smartfon bez problemów poradzi sobie z większością aplikacji, w benchmarku Antutu wyciągnął ponad 16,5k punktów. Nie jest to jednak "bestia", może mieć problemy przy najnowszych tytułach gier.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wbudowane sensory, funkcje.
- Akcelerometr
- Czujnik oświetlenia (automatyczna kontrola jasności ekranu)
- Czujnik zbliżeniowy
Wbudowane funkcje:
- GPS
-AGPS
- Radio FM
- Bluetooth 4.0
Obrazek

System operacyjny oraz aplikacje:
Otrzymujemy standardowy zestaw aplikacji, bez problemu działa Sklep Google.
Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.4.2
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Miłym akcentem jest obsługa gestów ekranu dzięki którym możemy między innymi wybudzić telefon za pomocą podwójnego kliknięcia w ekran lub uruchomić aparat rysując na ekranie literkę "C".
Obrazek

Smartfon posiada język polski, spolszczony jest w około 80%, niektóre opcje w ustawieniach są w języku angielskim.
Obrazek

Aparat
Główny, tylny aparat ma 8MP, według mnie robi przyzwoite zdjęcia przy dobrym oświetleniu.
Posiada tryby : normalny, HDR, pod wieloma kątami, panoramiczny, pięknej twarzy, śledzenia ruchu, ożywionego zdjęcia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aparat służący do wideorozmów ma 1.3MP

PODSUMOWANIE
Plusy:
- bardzo dobry, czuły ekran.
- ładny wygląd, smartfon dobrze spasowany z metalicznymi elementami.
- przyzwoity aparat.
- cena (!)
- wystarczająca wydajność (poczta, WWW, aplikacje)
- dość dobre spolszczenie

Minusy:
- wydajność w najbardziej wymagających tytułach.
- bateria mogłaby mieć jakieś 500mAh więcej.
- brak obsługi WCDMA 900 oraz LTE.

Pochwały przyznane za posta: 4
HongKong_Goldway
AKTYWNY

Pochwały: 39

Reklama

Re: ELEPHONE G4 Recenzja

Postprzez Doman » środa, 19 listopada 2014, 03:18

Dziekujemy za test i czekamy na wiecej.

Ja mialbym taka mala sugestie, aby do testow kazdorazowo zalaczac zrzut z programu GPS Test. Wazny jest poziom sygnalu satelit oraz czas lapania fixa. Wiem, ze trzeba sie z tym pofatygowac gdzies na zewnatrz, ale mysle ze wiecej osob bedzie zainteresowanych tym zagadnieniem.
Doman
AKTYWNY

Pochwały: 17

Postprzez HongKong_Goldway » środa, 19 listopada 2014, 03:42

Doman napisał(a):Dziekujemy za test i czekamy na wiecej.

Ja mialbym taka mala sugestie, aby do testow kazdorazowo zalaczac zrzut z programu GPS Test. Wazny jest poziom sygnalu satelit oraz czas lapania fixa. Wiem, ze trzeba sie z tym pofatygowac gdzies na zewnatrz, ale mysle ze wiecej osob bedzie zainteresowanych tym zagadnieniem.

Rano przetestuję GPS, dzięki za uwagę,, wiedziałem, że o czymś zapomniałem:)
HongKong_Goldway
AKTYWNY

Pochwały: 39

Postprzez thirtyseconds » czwartek, 20 listopada 2014, 14:39

Na którym slocie SIM jest obsługiwane 3G? Mini czy micro, a może na obydwu? [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
[size=85]Sprzedam nowe:
Lenovo K3 Note 700 zł
thirtyseconds
AKTYWNY

Pochwały: 35

Postprzez Bartek » niedziela, 23 listopada 2014, 12:36

Jak możesz to jeszcze napisz jak gra głośnik i jak wyjście słuchawkowe. Zamówiłem sobie taki smartfon 11.11 na promocji za 84 dolce :)
Bartek

Postprzez Ultra... » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 10:34

Mnie interesuje mikrofon w G4, czy jest na akceptowalnym poziomie, czy podobnie jak w P10C słabiutko ?
Ultra...

Pochwały: 1

Postprzez hoffman » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 11:21

Żonie kupiłem G5 ale widzę że ładowarkę ma taką samą wiec dodam, że jak jest bolec w kontakcie to ładowarka nie wejdzie ;-)
hoffman

Postprzez szymon_rysiu » wtorek, 16 grudnia 2014, 13:30

hoffman napisał(a):Żonie kupiłem G5 ale widzę że ładowarkę ma taką samą wiec dodam, że jak jest bolec w kontakcie to ładowarka nie wejdzie ;-)

Kolego i jak z tym GPS? Pytma ponieważ mam innego elephone w którym GPS nie działa w ogóle.
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35

Postprzez hoffman » wtorek, 16 grudnia 2014, 13:33

W G5 działa bez zarzutu, żona nic nie mówiła złego, a używa czasami.
hoffman

Postprzez lexio » sobota, 10 stycznia 2015, 19:54

Mógłby ktoś napisać coś o nim kto go użytkuje na co dzień jak się sprawuje ?
lexio
AKTYWNY

Pochwały: 22

Postprzez moniach » niedziela, 11 stycznia 2015, 13:37

Mąż ma telefon od Gwiazdki, czarny. Zależało mu na 2-simowym tanim telefonie do pracy w terenie. Zalety: wygląd, dobre dopasowanie do dłoni, wyraźny ekran, brak "chińskich" aplikacji, dobra głośność. Wady: na razie stwierdzona jedna - bateria. Przy intensywnym użytkowaniu - 2 karty aktywne, internet lub wifi (włączane raczej często w ciągu dnia) starcza ledwo na 1 dzień pracy.
Za ok 90$ nie spodziewaliśmy się fajerwerków, w sumie miłe zaskoczenie dobrym wykonaniem i ekranem - udany zakup.

Autor postu otrzymał pochwałę
moniach

Pochwały: 1

Postprzez Rainman » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 18:32

Kupiłem telefonik na powyższej aukcji u HKG wraz z etui i folią, jak się dziś okazało folia oraz etui upchnięte w pudełku co spowodowało ich powyginanie w wyniku czego nie nadają się do użytku. Co mam zrobić w powyższej sytuacji(Pytanie do pośrednika z HKG). Pozdrawiam co do tel. wypowiem się po jakimś czasie użytkowania.
Rainman

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin