• Reklama

Elastyczny budżet: 180-420$ czyli co ja wyprawiam?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Elastyczny budżet: 180-420$ czyli co ja wyprawiam?

Postprzez ra-vau » 25 maja 2016, o 04:28

Cena (bez VAT): od 180-420
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5.0-6.4"
Ilość RAM/ROM/Procesor: minimum 3gb / helio x10/x20/x25/snap 810/snap 820
Dual/Single sim: lepiej dual
Preferowane marki: markowe
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): CN
Wymagania (parametry, funkcje): super szybkie dzialanie, swietny aparat, czytnik linii papilarnych
Opis:

Temat zakręcony trochę, bo kolejny raz mam rozkmine, co nabyć. Lubie zmiany, a jest okazja to chce czegos innego. Problem w tym, ze siedze zbyt głęboko chyba w temacie i jestem przez to niezdecydowany. Chciaobym telefon ktory bedzie ultra szybki w codziennym dzialaniu, bedzie robil swietne fotki, oraz powstrzyma mnie od zakupu samsunga s7... bo to taki ideal na chwile obecna.
Do tej pory jakies tam doswiadczenia mialem, wiem ze soft moze upodlic najlepszą konfiguracje... Dlatego pisze o tym, ze zależy mi na realnej szybkosci dzialania.

Moi kandydaci: letv x620 (kolor rozowy? mnie zniecheca), xiaomi redmi note 3 pro 3gb/32gb (to budzetowiec, pewnie wrażenie zrobi gorsze niz meizu mx5), letv pro 2 (snap 820), meizu mx5 (32gb), meizu pro 5, meizu note 3, xiaomi mi max, xiaomi mi 5

Jak widac, duza rozbieżność bo najtanszy m3 note jak i leeco x620 kosztuja okolo 190$, a mi 5 juz 360$... A ja niewiem czy warto dac te 150$ wiecej za flagowca, czy olac to i brac sredniaka bo to racjinalny wybor, a za pół roku rozgladac sie na nowo... Ktos podpowie jak by postapil, czy doradzi?
Ps. Uwielbiam flyme, amoled w mx5 byl piekny, strasznie mi sie letv x500 podobalo biale, redmi note 2 dawal znac ze jest budzetowy, itd itd... Kusza mnie propozycje na snapie 820. Ciekawi mnie xiaomi mi mX, ale nie wiem jak z jakością pomiedzy nim, a note3 pro i mi5... Tęsknię za flyme... A wy jaki macie pomysl, moze jakis model przeoczyłem?
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114

Reklama

Re: Elastyczny budżet: 180-420$ czyli co ja wyprawiam?

Postprzez robot » 25 maja 2016, o 06:49

nic nie zbliza sie do poziomu s7 .. szczegolnie jak chodzi o jakosc zdjec to chnczyki sa daleko w tyle nawet za s6...
robot
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez ra-vau » 25 maja 2016, o 09:58

Wiem o tym, niechce tu pisac jakis frazesow ze stac mnie na S7... bo co z tego, skoro jestem na tyle rozsadny, plus patrząc na date rejestracji na forum, logicznym jest ze wybiore coś chińskiego :) wiec wybor jest pomiędzy tym co sam zasugerować zdążyłem w pierwszym poscie :)
ra-vau
NewsMan

Postprzez AnimalPL » 25 maja 2016, o 11:37

moze warto poczekac do premiery oneplus 3 ?
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 23

Postprzez tpawel » 25 maja 2016, o 11:56

Może coś z zte? Te nowe nubie wydają się rozsądne. Jeśli leeco ogarnie soft to i le2 na snapie 820 może być spoko...
tpawel
VIP

Pochwały: 71

Postprzez ra-vau » 25 maja 2016, o 12:01

Też biorę to pod uwagę OnePlus, z tym, że ... jeśli zrezygnują rzeczywiście z systemu zaproszeń, to cena na początku będzie dosyć wysoka, więc z 1600zł może zrobić się 1999zł a tego bym nie chciał jednak... szkoda, że to wszystko dopiero pokażą jeszcze, a ja jestem już w takim stadium, że 'muszę zamówić', bo mam potrzebe posiadać nowy telefon :oops:

Hmm, miałem Axon'a na chwilę... nubie także z9... i z7... :-P nie do końca mi ich nakładka leży, ale da się to obejść... muszę zerkąć jednak na te nowe nubie, bo zapomniałem w swoich rozkminach o nich :-)

Czy znacie sklep na aliexpress który ma nowe leeco na snapie 820 z wysyłką bez vat? 8-)
Bo w akcie szaleństwa, ziszcze swoje plany o czymś mniejszym i kupię mi5 z wysyłką bez vatu... jesli nic nie wymyślę sensowniejszego :-)
ra-vau
NewsMan

Postprzez leoxxx » 25 maja 2016, o 12:02

Świetny aparat ma Mi5. Jak pokazują testy zbliżył się znacząco do S7. Na tyle aby niektórzy recenzenci stwierdzili, że w pewnych aspektach lepszy jest Mi5. Co pokazuje, że oprócz super sprzętu potrzebne jest trochę umiejętności, nawet w trybie auto. S7 jest bardziej szczegółowy, ale ile zdjęć ogląda się w skali 1:1 ? Już nie wspominając, o monitorach stacjonarnych na matrycach TN czy laptopach gdzie co ruszysz głową to inne kolory :D

Osobiście polecam Mi5 jako godny zastępca MX5. I mój idealny telefon to MX5 z aparatem Mi5. I taką miałem nadzieję po MX6 czy MX5 Pro. W sumie to wyświetlacz mimo, że LCD to jednak jego jasność powala, na rowerze w słońcu wreszcie widać wszystko bardzo dobrze.

Jeżeli nie grasz to Nubia Z11 była by też ciekawą propozycją. Nubie są świetne i sam chciałbym jakaś posiadać dłużej niż na testy :D ale dlaczego wsadzili tam tylko S617, a nie coś z rodziny S650. Jeszcze gorzej, że w wersji MAX też ma być ten sam procesor!?
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez tpawel » 25 maja 2016, o 14:01

Hmm dziwny ten rozjazd w recenzjach bo ostatnio czytałem że aparat w mi5 jest bliżej s5 niż s7. Co nie znaczy że jest zły.. ale do tegorocznych flagowcow mu daleko
tpawel
VIP

Pochwały: 71

Postprzez robot » 25 maja 2016, o 14:08

akurat mi5 ma dosc slaby aparat jak na flagowca , dla mnie nawet gorzej niz mi4c wypada w bezposrednim porownaniu....
robot
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez Flyagaric » 25 maja 2016, o 14:24

robot napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No mnie też nie powaliły sample w gorszym świetle. Za to ponoć super w dobrym świetnie i aparat jest wtedy niesamowicei szybki. Dla mnie to jednak byłoby za mało jak na flagowca.

@ra-vau
Nie ma co gdybać dopóki nie będzie można porównać bezpośrednio ZUK 2, OP3 i nowego Zefnona.
LeEco miało dość czasu, żeby doprowadzić do porządku soft w poprzedniej generacji, a nie doszło do tego. Chyba nie zaufałbym im w tej kwestii.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 74

Postprzez leoxxx » 25 maja 2016, o 14:27

Najlepiej pobrać wszystkie sample z danej recenzji. Wrzucić do jednego katalogu i oceniać. Potem sprawdzić czy prawidłowo oceniło się zdjęcie.
Rozbieżność jest taka ponieważ nie każdy recenzent zna się na fotografii, ma swoje preferencje czy jest nie obiektywny. W jednej recenzji ktoś stwierdził, że Mi5 lepiej radzi sobie w nocy :mrgreen: . Jednak nie powiększał zdjęć do ocen co wcale nie jest w mojej opinii błędne. Uważam, że porównanie piksel w piksel jest na wyrost.

S7 już na papierze jest lepszy, Mi5 jest gorszy, ale tylko minimalnie. Niestety nie mam dostępu do S7 a chętnie osobiście bym się przekonał, że mam racje :D

Widać bardzo rozbieżne opinie na temat aparatu Mi5.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez Flyagaric » 25 maja 2016, o 14:44

Nie trzeba się znać na fotografii. Ważne jest jak aparat telefonu radzi sobie na auto, bo najlepszy aparat, to ten, który masz przy sobie, czyli: wyciągasz z kieszeni i pstrykasz. Reszta, to tylko mniej i bardziej użyteczne dodatki.
Widziałem recenzję, w której tester mówił, że jednak Mi5 lepsze po ciemku od S7, ale przykład, na którym bazował to było po jednym zdjęciu, które akurat na Mi5 wyszło jaśniejsze. To o niczym nie świadczy. Różnica w wartości otwarcia przesłony pomiędzy nimi jest duża, na korzyść S7, więc nie ma bata, żeby lepiej dawał radę Mi5.
Ja mam w pamięci recenzję Mi5 na gizchina i zdjęcia w parkingu podziemnym - imho, dramat w tym budżecie.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 74

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?