• Reklama

Ekran Jiayu G2 - plama na środku

Ekran Jiayu G2 - plama na środku

Postprzez killgore » niedziela, 25 sierpnia 2013, 21:26

Cześć,

od dwóch dni mam ten telefon i od razu pojawił się problem - wystarczy, że włożę go do przedniej kieszeni spodni na dłuższy czas (dwie - trzy godziny) ekranem do ciała i po wyciągnięciu na ekranie pojawia się ślad jak na załączonych zdjęciach. Trochę o tym poczytałem i generalnie ludzie piszą, że coś takiego to uszkodzenie wyświetlacza, kiedy powierzchnia dotykowa styka się z matrycą LCD (powinna być między nimi niewielka szczelina) i jak coś takiego się zdarzy, to już tylko wymiana całego elementu. Tymczasem u mnie po kilku godzinach sytuacja wraca do normy i plama znika.

Miałem tak zarówno wczoraj kiedy chodziłem w trochę ciaśniejszych spodniach (ale nie bardzo ciasnych), jak i dziś kiedy nosiłem zupełnie luźne krótkie spodenki. W kieszeni nie było nic oprócz telefonu, tym bardziej żadnych twardych przedmiotów.

I teraz pytanie: czy ten telefon ma tak słabo wykonany wyświetlacz, że wystarczy dłuższy, nawet lekki nacisk by pojawił się taki defekt, czy też ja mam jakiś wybrakowany egzemplarz?
Załączniki
IMG_5071.JPG
IMG_5071.JPG (87.75 KiB) Przeglądane 658 razy
IMG_5069.JPG
IMG_5069.JPG (85.94 KiB) Przeglądane 658 razy
killgore

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Ekran Jiayu G2 - plama na środku

Postprzez saviola » niedziela, 25 sierpnia 2013, 23:46

Spróbuj dogadać się ze sprzedającym. Z tego co czytam od momentu otrzymania masz taki problem, więc telefon fabrycznie uszkodzony.
saviola

Postprzez killgore » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 00:13

Czyli to raczej niemożliwe, żeby ten telefon był aż tak delikatny? Chodzi mi o to, że może powinienem wymienić go na coś innego. Choć wolałbym tego uniknąć, bo naprawdę długo wybierałem i chyba tylko ten popularny chińczyk spełniał wszystkie moje kryteria (dwa rdzenie, 1GB RAM, ok. 4", dioda, cena do 150$).
killgore

Postprzez prorevo » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 21:40

U mnie ten sam problem pojawił się po miesiącu użytkowania tylko z tą różnicą że ta plamka jest wielkości max 5mm. Chciałem zwracać na gwarancję ale olałem sprawę bo przy włączonym wyświetlaczu nie widać tego - tel ten sam co Ty posiadam i tak od 3 miesięcy z tą plameczką chodzę a telefon pomimo swojej wady wytrzymuje na budowie upadki, piach, pył itp sprawy :lol:
prorevo

Postprzez killgore » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 23:23

@prorevo
No to mnie zmartwiłeś. Wygląda na to, że ekran jest niestarannie wykonany (może za ciasno siedzi w obudowie?). Najgorsze jest to, że nawet jak sprzedawca zdecyduje się wymienić mi tel. to nie mam pewności, czy sytuacja się nie powtórzy. Ech, trzeba było chyba kupić coś z mainstreamu :) .
killgore

Postprzez saviola » wtorek, 27 sierpnia 2013, 00:15

Napisz żeby sprawdził telefon przed wysyłka. W tym przypadku wątpię żeby podczas wysyłki ta plama się pojawiła
saviola

Powrót do Pomoc techniczna