• Reklama

Egzakwowaniem gwarancji.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Egzakwowaniem gwarancji.

Postprzez jagdaw » 21 sie 2013, o 23:38

Mam obecnie problem z wyegzekwowaniem gwarancji poprzez aliexpress- sprzedawca zapewnia, że wszystko jest ok, że ich serwis rozpatruje sprawę ale trwa to już miesiąc. Czy wie ktoś jak rozczenia gwarancuyjne dodać jako spór, bo transakcję już zamknąłem po tym jak telefon przyszedł. Albo jakoś inaczej "przycisnąć" sprzedawcę, bo po zamknięciu transakcji mają w d*pie. Pisanie maili już mnie wkurza - w kółko to samo: Dear friend, don't worry... our service center is working on this..." bla bla bla.
jagdaw

Telefon:: ZOPO ZP810
ROM: 4.2.1

Reklama

Re: Egzekwowanie gwarancji.

Postprzez jagdaw » 29 sie 2013, o 00:51

Sprzedawca HUAMEI XIONGDI TECHNOLOGY CO., LTD. przestał odpowiadać. Niestety nie ma bata na sprzedawców na aliexpress po zakończeniu transakcji, bo już nie ma możliwości otworzenia sporu. Chyba tel. już nie wróci. Jak wróci to oczywiście napiszę, żeby nie było że jestem stronniczy.
jagdaw

Re: Egzakwowaniem gwarancji.

Postprzez jagdaw » 1 wrz 2013, o 22:50

Sprzedawca napisał, że wysłał naprawiony telefon. Nr przesyłki zgadza się, że jest do Polski, więc zobaczymy jak dojdzie.
jagdaw

Postprzez jagdaw » 13 wrz 2013, o 00:07

Telefon naprawiony - wygląda w porządku, ale wyświetlacz na białym tle ma lekko żółtą plamę u dołu. Na innym tle tego nie widać. Wygląda na to, że kontrola jakości wyświetlaczy do chińczyków przepuszcza takie przypadki - coś za coś, nie oczekuję jakości jak w topwych markach za trzy razy wyższą cenę. Zamykam temat.
jagdaw

Postprzez raragnar » 13 wrz 2013, o 00:19

Dobrze że się dobrze skończyło. Ile trwała cała sprawa od zgłoszenia do sprzedawcy do odbioru naprawionego telefonu?
raragnar
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez jagdaw » 15 wrz 2013, o 15:20

Telefon wysłałem 11 lipca, dotarło 27 lipca (de facto doatarło 20-go, przez tydzień paczka leżała nieodebrana przez sprzedawcę telefonu - nieudane doręczenie, nie wiem dlaczego). Telefon dotarł naprawiony do mnie 9 września.
jagdaw

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI