• Reklama

eBook z e-inkiem

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

eBook z e-inkiem

Postprzez fxj » 4 sty 2014, o 00:34

Może ktoś polecić jakiś eBook z rynku chińskiego na prezent tak do 400zł? :mrgreen:

Dzięki wiem że zły dziła 8-)
Android Lenovo poradnik "Vademecum"
Lenovo A820; Huawei Honor 3C; Xiaomi Note, Jiayu G4s
Laptopy forum tematyczne
fxj

Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo A820
ROM: Lambda 2.3.4

Reklama

Re: eBook z e-inkiem

Postprzez krzychu » 4 sty 2014, o 00:39

Może nie do końca na temat, ale jeśli miałbym do wydania 400zł na czytnik, to wolałbym dozbierać jeszcze 100 i kupić Kindle Paperwhite.
krzychu

Postprzez fxj » 4 sty 2014, o 19:52

To ma być na prezent ;-)
Laptopy forum tematyczne
fxj

Postprzez pietrus_l » 4 sty 2014, o 20:08

mimo że to na prezent to nadal czytnik z amazonu bije na głowę inne
pietrus_l

Postprzez mango » 4 sty 2014, o 20:16

Ja mam Nooka Simple Touch i sobie chwalę.
mango

Pochwały: 1
Telefon:: sk17i
ROM: nxt

Postprzez Kobe8 » 4 sty 2014, o 20:26

Kobe8
AKTYWNY

Telefon:: stacjonarny

Postprzez Wdhiz » 4 sty 2014, o 21:01

O różne czytniki pytaj tutaj:
http://forum.eksiazki.org/

Świątynia Kindla tutaj:
http://swiatczytnikow.pl/
choć jest też trochę obiektywnych recenzji innych marek.

Sam używam starego Onyxa X61s, czytałem trochę na Prestigio, Kindlu 3, bawiłem się Kindlem 4.
Sprawdź Cybooka Odyssey - jest sporo informacji o tej zabawce na forum eksiążki, niektórzy uważają go za lepszego od Kindla.
http://allegro.pl/czytnik-ebook-cybook-odyssey-frontlight-hd-podsw-b-i3849982495.html
Z tanimi egzemplarzami Cybooka Frontlight ludzie mieli przeboje - potrafiły CZASAMI przyjść ewidentnie używane. Wiadomość z dyskusji o tym czytniku na eksiązki.

IMO Kindle to połączenie cudownego hardware i wspaniałych usług z parszywym software:
- ma IMHO paskudny sposób przechowywania plików - trzeba tworzyć biblioteki - coś w stylu iTunes. Mój Onyx ma zwykłą strukturę katalogów.
- nie byłem w stanie ustawić na Kindlu wyglądu tekstu w zadowalający mnie sposób. Wskakiwały jakieś odstępy międzyakapitowe, tekst był bardzo dziurawy, wielkość fontów była albo za duża albo za mała. Na Onyxie tekst wygląda (dla mnie) lepiej. Zmiana wielkości fontu to bajka - żadnego chodzenia po menu, po prostu klikanie przyciskami.
- pdf. Kindle nie obsługuje pdf reflow. Można zapomnieć o czytaniu plików w tym formacie na Kindlu. Z drugiej strony - dla przeciętnego użytkownika nie jest to jakiś znaczący problem. PDFy są rzadko spotykane - instrukcje, plany itp.

Zwróć uwagę, żeby Twój czytnik był:
- lekki - 160-190g. Moj Onyx waży prawie dwa razy więcej od Kindla i to jest spora wada.
- miał klawisze do przewijania stron takie jak Kindle 4/5 - po dwa klawisze na obu krawędziach. Muszą lekko i wyraźnie chodzić. Mój Onyx ma klawisze umiejscowione nisko i w dodatku twardo działające. Sięganie kciukiem w dól jest upierdliwe. TYLKO DOTYKOWE przewijanie stron nie jest wcale takie fajne.
- podświetlenie - pewnie jest OK, nie wiem, nie używam.
- sexi. Kindle jest naprawdę sexi ;) ;) ;)

Jeżeli zdecydujesz się na Kindla i masz trochę czasu, to na niemieckim Amazonie jest za 50E (chyba już z wysyłką). Niestety nie wysyłają do Polski i trzeba mieć kogoś za Odrą.
Kindle 4 i Kindle 5 różnią się tylko kolorem obudowy. Piątka jest czarna, brzydka i dostępna, Czwórka jest śliczna, grafitowa i już jej nie ma.
Na rynku pojawiają się już czytniki większe niż 6 cali. Kobo wypuściło czytnik o przekątnej 6.8'', Trestor (czy jakoś tak) kombinuje z czytnikiem 8 cali.
Wdhiz
AKTYWNY

Postprzez mrergie » 6 sty 2014, o 00:24

Kindle to najlepsze i bezkonkurencyjne czytniki ebooków. Kindle to ideał wśród czytników. Mają bardzo dobrej jakości wszystko co dobry czytniki zawierać powinnny, obsługują niemal wszystkie używane formaty i co najważniejsze - są tanie, zwłaszcza wersje "Sponsored" czyli te z reklamamy. Kupując taką wersję można oszczędzić, a ich usunięcie nie stanowi żadnego problemu, Kindle są otwarte na modyfikacje takie jak właśnie usuwanie reklam czy dodawanie obsługi brakujących formatów.
W ostatnim czasie pojawiła się duża konkurencja na rynku czytników ale Kindle wciąż jest na tronie. Sam też od jakiegoś czasu zamierzam kupić Kindle w wersji Paperwhite.

Takie forum a dajecie ludziom linki do allegro żeby kupili Kindle... Jakoś chińskich telefonów przez allegro nikt nie kupuje, a Amazon jest prostszy i pewniejszy niż większość tego, z czego w Chinach korzystacie
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez fxj » 6 sty 2014, o 02:08

No właśnie popieram przedmówcę ;-) PS: przecież mogą się w chinach pojawić taniej niż w europie :-D Z amozon-u nigdy jeszcze nic nie zamówiłem bo strona jest fatalna w obsłudze, taki koszmar wręcz :-x Ale mogą być linki do ebay-a i amazon.
Laptopy forum tematyczne
fxj

Postprzez Wdhiz » 6 sty 2014, o 02:36

Wejdź na www.swiatczytnikow.pl, tam jest opisane krok po kroku jak kupować z Amazona z USA - prościej nie można. Jest też opis jak ściągnąć Kindla z Amazon.de.
Ściąganie czytnika z Chin przy cenach na Allegro to chyba skórka za wyprawkę, szczególnie że niektórzy polscy sprzedawcy dają normalną gwarancję na Kindla (sprawdzone). Gwarancja Amazonu jest baardzo OK - w necie jest sporo historii o tym, jak dobrze i szybko czytnik został wymieniony.
Mrergie - z tą bezkonkurencyjnością Kindla to tak na serio? ;) Sam znalazłem trzy cechy, które mnie mocno wkurzają w tym sprzęcie. Choć nie powiem, zastanawiam się, czy sobie nie kupić Kundelka za 200 zł.
Wdhiz
AKTYWNY

Postprzez shayk » 28 cze 2015, o 20:56

Odkopię trochę temat (archeolog) czy jest obecnie coś fajnego do polecenia z czytników ebooków do 200-300 zł? Patrzyłem na używane kindle paperwhite 2, ale też mnie kusi ceną Kobo Touch... czy ktoś ma jakieś porównanie, dopłacać do Kindle czy brać Kobo?
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez whst » 29 cze 2015, o 15:18

Kindle Classic jest w zupełności wystarczający, jeśli ma się możliwość odbioru z Niemiec (bodaj 49 euro wtedy kosztuje).
whst

Pochwały: 16
Telefon:: v967s

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?