• Reklama

Dzwonienie w Lollipop'ie - pytanie

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

Dzwonienie w Lollipop'ie - pytanie

Postprzez loco » 8 maja 2015, o 21:14

Witam. Dotychczas używałem telefony dual sim ze starszymi Androidami gdzie jak ktos do mnie dzwonil na dana karte sim to miałem mozliwość zwinąć górną belkę i zobaczyć w jakiej sieci obecnie jest dana karta ( jeśli nie jest na roamingu). W Androidzie 5.0 gdy ktoś dzwoni, nie mam możliwości sprawdzić czy nie jestem na roamingu w ten sposób gdy ktoś dzwoni. Powiecie, że jest znaczek "r" przy ikonie sygnału, ale w Play sielę to nie sprawdza bo on ma roaming krajowy. Rownież jak się rozwinie całkiem l górną belkę to jest ikonka użycia danych która pokazuje nazwę sieci, ale tylko tej która ma domyślnie dane załączone.

Moje pytanie brzmi, jak z to zrobić, żeby wiedzieć czy nie odbieram na roamingu (mieszkam blisko granicy)
loco
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2 sie 2014, o 22:42
Telefon:: Xiaomi

Reklama

Re: Dzwonienie w Lollipop'ie - pytanie

Postprzez saperq » 8 maja 2015, o 21:26

Możesz wybrać "na sztywno" ręcznie operatora i wtedy nie przerzuci Ci na niemiecką sieć.
Ja mieszkam w Niemczech (10km od granicy i najbliższego masztu GSM Play/Plus) i mam ręcznie wybranego operatora PLUS na polskiej karcie i nie ma obaw o koszta roamingu.
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Redmi note 5 4/64, Honor play :-)
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
VIP
 
Posty: 838
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 21:36
Pochwały: 32
Telefon:: Asus Zenfone Max

Re: Dzwonienie w Lollipop'ie - pytanie

Postprzez loco » 8 maja 2015, o 21:32

Niestety potrzebuje miec ciagle aktywną kartę a gdy ustawię na sztywno to póki nie złapie sygnału to jestem nieosiągalny. Pracuję w czechach i dla przykładu w Androidzie 4.2 jak ktoś dzwonił na Playa a miałem znaczek "r" przy sygnale to zwijałem górną belkę na dół i na dole pisało w jakiej sieci są sim karty. Wtedy wiedziałem czy jestem już na roamingu krajowym czy jeszcze zagranicznym. W androidzie 5.0 brakuje mi takiej możliwości
loco
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2 sie 2014, o 22:42
Telefon:: Xiaomi

Re: Dzwonienie w Lollipop'ie - pytanie

Postprzez spiderpl » 8 maja 2015, o 21:39

Polecam program Phono, wyświetla w jakiej sieci zalogowany jest telefon oraz logo operatora + kilka innych przydatnych informacji

Wyskrobane z Fleksy i Jiayu S3 przez Tapatalk
Avatar użytkownika
spiderpl
 
Posty: 54
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 13:14
Pochwały: 1
Telefon:: Samsung i9300
ROM: OmniRom

Re: Dzwonienie w Lollipop'ie - pytanie

Postprzez loco » 8 maja 2015, o 22:05

Apka sprawdzona, super sprawa , szkoda tyko, że obsługuję tylko pierwszą kartę sim? A może jeszcze jakieś podobne programy?
loco
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2 sie 2014, o 22:42
Telefon:: Xiaomi


Powrót do Pytania, problemy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron