• Reklama

dziwny sytuacja z mx4 i Flyme

dziwny sytuacja z mx4 i Flyme

Postprzez kamilzg » poniedziałek, 16 lutego 2015, 16:54

Witam wszystkich:)
W czwartek odebrałem w Komputroniku swojego mx4. Wszystko pięknie ale radochę z nowej słuchawki odebrały mi problemy z dotykiem. Mianowicie co jakiś czas w momencie gdy próbowałem coś przewinąć, dotyk wariował tak jakbym dotykał mnóstwo razy wyświetlacz w różnych miejscach, podczas gdy trzymałem palec cały czas w jednym miejscu na wyświetlaczu i robiłem delikatny ruch w górę lub w dół (przewijanie). Zaniepokojony zacząłem wertować internet i pierwsze co padło na próbę zmiany oprogramowania. I to nagle okazało się ku mojemu zaskoczeniu, że posiadałem wersję oprogramowania, której nigdzie w internecie nie mogłem znaleźć. Mianowicie wersję international 4.1.7.1I. Na oficjalnej stronie Flyme do ściągnięcia jest wersja 4.0.4.2I i taką właśnie ściągnąłem i zainstalowałem i póki co jest wszystko dobrze i wierzę, że tak zostanie. Zastawiające jest też to, że w wersji Flyme, którą miałem od nowości nie robiłem roota, a dodatkowe opcje programistyczne miałem odblokowane?!, Bynajmniej teraz na tym "starszym" sofcie ich nie ma. Czyżbym dostał z telefonem jakąś testową wersję Flyme? Próbowałem też wgrać z meizufans.eu wersję 4.2.2.1A, ale wyskakiwał błąd. Jaka jest różnica w tej wersji A? Czy miałbym telefon tylko w języku chińskim? W każdym bądź razie teraz w programie do aktualizacji pokazuje, że wresja 4.0.4.2I jest aktualna. To jest moja pierwsza styczność z tym systemem, a w rooty nigdy się nie bawiłem i nie mam zamiaru także i tym razem, gdyż ten system bardzo mi się podoba :)
kamilzg

Reklama

en.001phone.cn=

Re: dziwny sytuacja z mx4 i Flyme

Postprzez kioiko » poniedziałek, 16 lutego 2015, 19:06

Ja dostałem telefon z komputronika z tym samym softem 4.1.7I. Nigdy nie mialem klopotow z dotykiem. I oznacza wersje international. Pozniej sa takie:

MX4通用版 = version A (universal)
MX4 移动公开版 = version C (chinese mobile)
MX4 联通版 = version U (unicom)

Podejrzewam ze roznice mieczy I a A jest w programach jakie sa standarodowo zainstalowane.
kioiko

Postprzez kolakao » piątek, 20 lutego 2015, 13:47

Akurat tutaj to i oznacza wersję Internal. Co do dotyku to prawdopodobnie sprawa wróci. Moja dziewczyna ma to samo. Czasem wszystko działa przez tydzień a czasem non stop się wali. Pomaga tylko restart. Z tego co wyczytałem, sprawę ratuje tylko wymiana digitizera
kolakao

Pochwały: 18

Postprzez marcino2000 » piątek, 27 lutego 2015, 21:36

Na 99% uszkodzony digitizer. Zainstaluj sobie np Yet Another MultiTouch Tester, od razu zobaczysz o co chodzi. Czasem digitizer głupieje od ładowarki.
Pomoc w zakupach za granicą PW
marcino2000

Postprzez TLasky » piątek, 27 lutego 2015, 23:35

kamilzg napisał(a):Witam wszystkich:)
W czwartek odebrałem w Komputroniku swojego mx4. Wszystko pięknie ale radochę z nowej słuchawki odebrały mi problemy z dotykiem. Mianowicie co jakiś czas w momencie gdy próbowałem coś przewinąć, dotyk wariował tak jakbym dotykał mnóstwo razy wyświetlacz w różnych miejscach, podczas gdy trzymałem palec cały czas w jednym miejscu na wyświetlaczu i robiłem delikatny ruch w górę lub w dół (przewijanie). Zaniepokojony zacząłem wertować internet i pierwsze co padło na próbę zmiany oprogramowania. I to nagle okazało się ku mojemu zaskoczeniu, że posiadałem wersję oprogramowania, której nigdzie w internecie nie mogłem znaleźć. Mianowicie wersję international 4.1.7.1I. Na oficjalnej stronie Flyme do ściągnięcia jest wersja 4.0.4.2I i taką właśnie ściągnąłem i zainstalowałem i póki co jest wszystko dobrze i wierzę, że tak zostanie. Zastawiające jest też to, że w wersji Flyme, którą miałem od nowości nie robiłem roota, a dodatkowe opcje programistyczne miałem odblokowane?!, Bynajmniej teraz na tym "starszym" sofcie ich nie ma. Czyżbym dostał z telefonem jakąś testową wersję Flyme? Próbowałem też wgrać z meizufans.eu wersję 4.2.2.1A, ale wyskakiwał błąd. Jaka jest różnica w tej wersji A? Czy miałbym telefon tylko w języku chińskim? W każdym bądź razie teraz w programie do aktualizacji pokazuje, że wresja 4.0.4.2I jest aktualna. To jest moja pierwsza styczność z tym systemem, a w rooty nigdy się nie bawiłem i nie mam zamiaru także i tym razem, gdyż ten system bardzo mi się podoba :)

Przetestowałem kilka różnych wersji softu (zarówno test jak i stable firmware) i 4.0.4.2I jest jedynym, w którym wszystko działa jak należy i Meizu nie chleje baterii niczym Smok Wawelski :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez kamilzg » sobota, 28 lutego 2015, 01:07

kolakao napisał(a):Akurat tutaj to i oznacza wersję Internal. Co do dotyku to prawdopodobnie sprawa wróci. Moja dziewczyna ma to samo. Czasem wszystko działa przez tydzień a czasem non stop się wali. Pomaga tylko restart. Z tego co wyczytałem, sprawę ratuje tylko wymiana digitizera

Półtora tygodnia odkąd wrzuciłem stabilny soft i problem nie wrócił, więc to raczej kwestia software'owa niż digitizer. Bynajmniej u mnie.
marcino2000 napisał(a):Na 99% uszkodzony digitizer. Zainstaluj sobie np Yet Another MultiTouch Tester, od razu zobaczysz o co chodzi. Czasem digitizer głupieje od ładowarki.

Zainstalowałam ten programik i jest wszystko ok :)
kamilzg

Postprzez ddr » sobota, 28 lutego 2015, 01:48

Jakby co to niektóre telefony wariują przy ładowaniu.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez TLasky » sobota, 28 lutego 2015, 01:54

ddr napisał(a):Jakby co to niektóre telefony wariują przy ładowaniu.

Wielokrotnie korzystałem z niego na ładowaniu- oglądałem filmy, grałem w dość ciężkie gry, uruchamiałem masę aplikacji naraz i nic- ani mi dotyk nie wariował, ani wyświetlacz nie pękł :-D jedyny babol to ten z teksturami (Nova 3 wygląda naprawdę komicznie :-D), które w gruncie rzeczy mi dyndają... z obserwacji forum wynika, że egzemplarze z Euro AGD mają jakiś dziwny soft (na forum Meizu go nie widziałem...) i jest on chyba skopany :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Powrót do Pomoc techniczna