• Reklama

Dziwny przypadek.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Dziwny przypadek.

Postprzez cynusek » 2 cze 2014, o 16:15

Witam, nie wiem czy dobry dział ale mam problem. Zamówiłem sobie przedmiot z aliexpress. Pieniądze zostały pobrane z konta. Status zamówienia mam:
Status: Frozen Orders
Reason for freezing: The supplier is recently found to have unsafe trading activities. To protect your trade safety , we have decided to check this order, please be patient and wait for further instructions from us.
Tak mi pisze w moim zamówieniu.
2014.05.30 10:53 (GMT-7): Departure from outward office of exchange
2014.05.28 19:07 (GMT-7): Collection
Dostałem numer przesyłki i jak sprawdzam w sledzeniu przesyłek to pisze tak :

Nadanie przesyłki 2014-05-28 19:07 International Postal System
Wysłanie przesyłki 2014-05-30 16:19 BEIJING

Pisałem do chinola na czacie o co chodzi z tym że jest zamówienie zamrożone to odpisał żebym coś tam czekał na zwrot pieniędzy do 3 dni. Pieniedzy nie ma a przesyłka niby jest wysłana. Proszę o pomoc. Jak ktoś miał już taki przypadek to niech pisze. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
cynusek

Telefon:: ZTE

Reklama

Re: Dziwny przypadek.

Postprzez bartazzz » 2 cze 2014, o 16:19

może podał Ci nie Twój numer a ali ma już skargi na jego działalnosć
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez drago68 » 2 cze 2014, o 16:22

Aliexpress wstrzymało sprzedaż temu sprzedawcy i do momentu wyjaśnienia całej sprawy, wróci Tobie całą kwotę lub po pozytywnym rozpatrzeniu problemów z tym sprzedawcą będziesz musiał czekać na paczkę, co nie wątpię, że pierwsze otrzymasz zwrot, ponieważ chińczyk coś kręcił z sprzedażą. Na pewno miał mało opinii... zapodaj linka do aukcji jak jeszcze masz działający.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez cynusek » 2 cze 2014, o 16:30

Chinol mi nie podał tego numeru przesyłki, został wygenerowany na stronie aliexspress. link już nie działa ale jest inna jego aukcja podobna http://www.aliexpress.com/item/Newest-L ... 42527.html Na tej stronie ze śledzeniem przesyłek pisze że wysłane to w końcu nwm .
cynusek

Telefon:: ZTE

Postprzez drago68 » 2 cze 2014, o 17:13

Trudno powiedzieć jak się zachowa aliexpress. Czy będą czekać aż paczka dojdzie do Ciebie i nie zwrócą kasy, czy będą od razu zwracać kasę ponieważ sprzedawca już ma zamkniętą sprzedaż całkowicie.
Jak by paczka doszła, to otwarcie sobie nagraj.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez existe » 2 cze 2014, o 17:51

jak dotad nie padla jedyna mozliwa i sluszna rada
skladaj dispute im wczesniej tym lepiej
a - na dodatek prosimy zawsze o nr do linka - bo jak znam zycie, to wybrales sprzedawce o standardowych znamionach oszusta, ktorych jest tam pewnie tysiace i pewnie byl to super okazyjny zakup (no caly swiat wie o tym, ze w chinach jest wszystko za darmo, nawet zycie) i wlasciwie to powinienes poniesc konsekwencje swojej ....... niestety ! tak niestety dostaniesz zwrot nawet bez otwarcia dispute,
ale za zakup najnowszej wersji fona za 33 +/- dolary nalezy ponosic konsekwencje i aliexpress powinien pobierac podatek od takich
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI