• Reklama

Dywagacje, zmieniać czy nie na .. mi4i ...

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Dywagacje, zmieniać czy nie na .. mi4i ...

Postprzez spami » poniedziałek, 12 września 2016, 21:38

Witam
Mam nietypowe pytanie. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Huawei P8 Lite w między czasie w związku z historią i przejściami z jednym ze sklepów internetowych mam również praktycznie nowego Xiaomi Mi4i odłożonego w pudełku.
Ogólnie jestem zadowolony z P8 pomijając jak dla mnie słaby czas pracy na baterii. Czy rozsądnym będzie przesiadka na Mi4i (szczególnie pytanie o romy itd) czy lepszym będzie sprzedaż obu telefonów? Planuję popracować na sprzęcie z 1,5-2lata i mieć "średniej wydajności smartfon" z przyzwoitą baterią.
Co będzie zdroworozsądkowym posunięciem i ekonomicznym by nie zmieniać co chwilę sprzętu tracąc na wartości?
spami

Reklama

Re: Zamieniać czy nie... Mi4i

Postprzez fake4r » poniedziałek, 12 września 2016, 21:41

Jak bardzo zależy Ci na baterii to sprzedaj te telefony i któregoś z Redmi 3(?) weź. Wydajność będzie podobna jak na tym P8 Lite.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Re: Dywagacje, zmieniać czy nie na .. mi4i ...

Postprzez ra-vau » poniedziałek, 12 września 2016, 22:00

Hmm, ja bym za to nie postawil na redmi jesli mialbym miec ten telefon dwa lata.

Sprzedalbym wsio i rozejrzał sie za czyms innym.
Jeali jednak priorytetem jest bateria, to oczywiście 4000mAh wymiata, sot mega itd, ale czy aparat i reszta robia szal, to watpie... Kwestia budżetu maxymalnego po sprzedaniu obu/dołożeniu, jeśli ma byc tanio, to rzeczywiscie jakis redmi 3s 3gb ram... Jesli masz kase, to szerzej bym spojrzał :)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 97

Postprzez bartazzz » wtorek, 13 września 2016, 10:40

albo zamikast mi4i kupić mi4c
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez spami » środa, 14 września 2016, 14:35

W zasadzie nie użytkuję sprzętu mocno intensywnie (często ładowanie nawet co 2dni). Jedna sytuacja podbramkowa na wyjeździe, gdy telefon specjalnie naładowany do 100% nie wytrzymał do wieczora (a nie miałem dodatkowego źródła energii) uznałem, że jeśli coś by miało przynajmniej 25% dłuższy czas SOT niż lite będzie dla mnie już akceptowalne. Chyba ten warunek spełniłby posiadany Mi4i, tylko pytanie co z nowszym oprogramowaniem, nawet jeśli korzystałbym z softu global/alternatywnego (z jez. pl czy eng), a nie miui Polska, który ten model od początku traktował po macoszemu, a sam termin wymiany skrócił do roku użytkowania? Mogę wrzucać nawet co 2tyg nowy soft, ale nie jestem fanem szukania po forach dlaczego to nie działa... Nikt nie zasugerował zostawienia Xiaomi, czyżby ten telefon miał jednak spore wady względem nowszych modeli?
Zdaję sobię, że jest to czasem wróżenie z fusów szczególnie coraz nowsze aktualizacje romu czy aplikacji to większe wymagania - tak jak nie tak dawno standardem wielu słuchawek było 0,5gb, a obecnie 2-3gb ram i coraz mocniejsze SOC. Jaki poziom poprawy wydajności, ale nie cyferkowy benchmark na .. za rok/dwa daję chociażby mi4c, redmi 3s/prime?
Ostatnio edytowano środa, 14 września 2016, 14:38 przez spami, łącznie edytowano 1 raz
spami

Postprzez tomikitwo » środa, 14 września 2016, 14:38

Mi4i to nie jest udany model. Każdy to wie :)

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez bartazzz » środa, 14 września 2016, 14:39

jest udany ale niezbyt wydajny
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Powrót do Jaki telefon kupić ?