• Reklama

Dyskusja o promocjach związanych z działem TV Box

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

Re: Dyskusja o promocjach związanych z działem TV Box

Postprzez sephot » 12 sty 2016, o 11:46

rafaellop napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wszystko zależy jak intensywnie chcesz używać tego boxa ?
>LeTV x600>?
http://www.sephot.pl <-Recenzje
http://newsborg.blogspot.com <-Nowości,Kupony,Promocje
sephot
VIP

Pochwały: 84

Reklama

Postprzez igor_x » 12 sty 2016, o 18:24

intel Z3735F
2 giga ramu + 32 romu
Windows 10
brak wifi
79$ z EU
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_187681.html?wid=3
Sprzedam Xiaomi mi5 3/32 biały-900zł + kw
Info: PW
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez Flyagaric » 12 sty 2016, o 18:31

igor_x napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bardzo fajny box - szkoda, że tylko 2x USB. Ja teraz mam x3 porty i jest na styk: klawa-BT + kamerka + USB3.0 na HDD. 4-ty by nie zaszkodził, a przy dwóch bym się męczył.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 72

Postprzez igor_x » 12 sty 2016, o 18:35

Już po promocji z EU.
Sprzedam Xiaomi mi5 3/32 biały-900zł + kw
Info: PW
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez rafaellop » 13 sty 2016, o 01:18

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Te 2 GB RAM to nie za mało? Myślałem, żeby z tego zmontować żonie komputer do biurowej roboty, ale wydaje mi się, że jednak zabraknie. Co sądzisz? A jak sobie radzi z video? Pójdzie fullHD z AC3?
rafaellop

Postprzez Flyagaric » 13 sty 2016, o 02:58

Mówimy o TV-Boxie ,a nie o miniPC!!
Na boxa (multimedia. net) 2GB starczy - wiem, bo długo używałem sticka na Win8. Na miniPC przeniosłem się niedawno i tu już mam 4GB, ale tylko dlatego, że miałem akurat taką kość w szufladzie.
Do tego co mówisz to patrz na Tronsmart ARA BJ19 (da się w promocjach wyrwać za ok.90$) - to jest coś jak Intel NUC. Jako jedyny ma 2 gniazda na dysk - jedno mSATA (dyski SSD mSATA 32GB są tanie i wystarczą na sysa), oraz normalne SATA ze slotem 2.5 cala (dane, filmy, muza ...). Do tego trzeba dorzucić kość pamięci laptopowej DDR3 (1.35V) i dopiero masz takie coś jak mówisz. Potrzeban też już osobna licencja na Windę. Koszta już inne, ale nadaje się do pracy. Pociągnie nawet Word/Excel - zamontowałem już jeden taki (akurat NUC, ale Tronsmart sprzętowo ta sam klasa, a sporo taniej) w pracy i śmiga.
TVbox, to TVbox - o pracy zapomnij, chyba, że chcesz, żeby sobie rwała włosy z frustracji.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez ddr » 13 sty 2016, o 03:09

Te cenovo wygląda interesująco.
Co do office, daje radę na z3736f. Jedynie z przeglądarkami internetowymi trochę mieli.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Flyagaric » 13 sty 2016, o 13:44

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

LibraOffice, to pewnie tak, ale i tu dokumenty z pracy mogą mieć różną wagę. Wystarczy trochę obrazków i praca staje się katorgą. MsOffice nie jest już taki lekki.
Praca z prezentacjami, tez zarżnie to maleństwo.
Promocja na Cenovo szybko się skończyła, niestety.
Flyagaric
VIP

Postprzez rafaellop » 13 sty 2016, o 19:24

@Flyagaric dziękuję za wyjaśnienie. Oglądałem jakieś recenzje tego cenovo i wydawało się, że radzi sobie nawet w wersji biurowej, ale miałem wątpliwości co do tych 2 GB i utwierdziłeś mnie w tym. Dzięki. Poczytam o tym Tronsmarcie. Na TV Box to chyba zdecyduję się raczej na M8S. Pasuje mi idealnie w budżet ~$40. Widziałem na ali nawet za $38: http://www.aliexpress.com/item/2016-HOT ... -RJii6UVr3
rafaellop

Postprzez ddr » 13 sty 2016, o 19:30

Z pdf'ami jest średnio jeśli mają dużo stron. W M$ office podobnie, ale nie nazwałbym tego katorgą, chyba że często przeskakujesz scrollem między stronami, wtedy już czuć.
Z prezentacjami nie miałem problemu.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Flyagaric » 13 sty 2016, o 20:48

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Istotnie, na ich korzyść przemawia dość szybka pamięć masowa i to poprawia bardzo komfort pracy. Niestety, 2GB z gumy nie są i czasem będzie gorzej. Właściwie do mało wymagających zastosowań powinno być ok, ale jak dla mnie robiło się momentami nieznośnie - przyznam rację koledze wyżej, że to sprawa indywidualna, ale jak żona przyzwyczajona do pracy na czymś normalnym, to odczuje różnicę i może marudzić.
Ze stronami netowymi, to zaczyna się robić ciekawie jak trafimy na coś przeładowanego flashem (wciąż się trafia). Otwieranie dużej ilości zakładek też dorzuca mu do pieca.
Oczywiście nie testowałem samego Cenovo, ale wszystkie te boxy na ZFach działają podobnie. Poza tym, to zanim kupiłbym podobnego boxa, do używania jako miniPC, to upewnił bym się, że ma faktycznie pamięć eMMC zamontowaną, a nie zwykłego pendriva bez obudowy, jak coraz częściej robią majfrendy. Takiego pena zarżnąć można bardzo szybko. Jak jest w Cenovo - nie wiadomo. Nie znalazłem testów, a nawet jak są testy userów, to mało kto rozpozna jaka pamięć tam siedzi.

Dodam jeszcze, ze na miniPC dodatkowe 2GB pozwala odczuć różnicę. Na początku pracowałem z kością 2GB i w pracy w testach trochę mi to jednak ciążyło. Po zamianie kości na 4GB - bajka.

Sam jestem ciekaw tego Tronsmarta. W porównaniu z moim Brixem (i NUCiem z pracy), to jest prawie to samo, a podobają mi się 2 złącza na dysk. Tronsmart przed śwsiętami był w promocji "weź jednego i dostań drugi gratis". Jeśli by mieć wtedy drugiego chętnego, to cena wychodziła 60$, a to już była rewelacja. Dużo innych boxów też szło w tej promocji na geekbuying.
Flyagaric
VIP

Postprzez marx » 15 sty 2016, o 10:50

Przypomną tylko że jest 'rozdawka' sklepu gesrbest, giveaway-darmowy-tv-box-od-gearbest-com-t24936.html 1 lub 2 x Tv- Box za darmo.
marx
Administrator

Pochwały: 218

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo