• Reklama

[znalezisko] Dyski SSD 30-240 GB mSATA

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: [znalezisko] Dyski SSD 30-240 GB mSATA

Postprzez Adikss » 25 lut 2015, o 00:26

Również zakupiłem ten dysk. Z kuponem wyszło 48$.

Przód opakowania

Obrazek

Tył opakowania

Obrazek

Dysk SSD Netac N5M

Obrazek

Dysk SSD Netac N5M w gnieździe mSATA

Obrazek

Wynik testu programem AS SSD Benchmark

Obrazek

Dla porównania wynik testu dysku Plextor M5 Pro

Obrazek

Testy były przeprowadzane na zainstalowanym systemie Windows 8.1 x64 na dyskach SSD.

W porównaniu do dysku HDD jest ogromna różnica na plus.
Niestety nie mam jeszcze odniesienia wobec dysku Plextor'a, ponieważ dopiero dzisiaj go odebrałem.
Adikss

Telefon:: Nokia Lumia 520

Reklama

Postprzez marx » 25 lut 2015, o 01:15

160punktów różnicy, to dużo?

liderwalut jest obecnie najtańszy, bez prowizji. ograniczenie to minimalna wymiana 100zł
kurs bywa podobny jak na walutomacie, a czasem jest grosz różnicy.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez shayk » 25 lut 2015, o 01:21

Mi dzisiaj na liderze wyszło drożej niż na walutomacie, więc najtańszy nie jest. Może troszkę szybszy.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez ddr » 25 lut 2015, o 03:34

Czy 160 punktów to dużo, na początku pomyślałem że nie, ale zrobiłem test twardziela.
Obrazek
No cóż, różnica bardziej niż zauważalna :).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez hellhammer » 25 lut 2015, o 09:54

A po co robicie testy ssd vs hdd? Przeciez to 100% wiadome, że jest ogromna różnica nawet naiszybszy hdd vs wolny ssd bedzie dużo lepiej na ssd. Porównujcie sobie ssd te chinskie odczyt i zapis losowy małych plików vs ssd takich jak samsung, crucial, vertex, intel itp.
hdd vs ssd bez sensu takie prownania w dzisiejszych czasach. ssd nie nadaje sie na magazyn danych, jesli non stop cos scigasz i wkaksowujesz itp, hdd sprawdzi sie do tego idealnie. a SSD sprawdzi sie idealnie na dysk systemowy. Ot taka moja rada.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez rryba » 26 lut 2015, o 02:29

#up
no chyba to oczywiste ...

no i jak sadzicie , oplaca sie od chinczyka ssd ?
neo n003 -> iocean x7s
rryba
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: Neo n003

Postprzez hellhammer » 26 lut 2015, o 09:11

rryba napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Każdy powie Ci inaczej, jak dla mnie opłacalność bardzo średnia, tym bardziej nie wiadomo jak żywotnością, a wgara chińska co z tego, że 3 lata? Wysyłka do chin i spowrotem, czas który przebedzie, czas na rozpatrzenie reklamacji itp i zostajesz na lodzie 1-2msc. U nas masz door-to-door czyli wymiana odrazu na nowy.
Jak dal mnie cenowo też szału nie robią, Wydajność jak dla mnie dość kiepska, sytetyki to także można sobie w d.. wsadzić :)
Trochę w temacie ssd siedze, sam mam kilka i mam porównanie.
Szału nie robia te ssd ale i też nie ma tragedii.
hellhammer
VIP

Postprzez anduril » 26 lut 2015, o 12:58

Mój mtfddak256mam-1k12 (kilkuletni Micron C400)... wygląda na to że Chinol go bije na głowę ;)

Obrazek
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Postprzez ddr » 26 lut 2015, o 14:39

Z tego co sprawdzałem to chinol ma uboższą wersję jednego z najlepszych kontrolerów dla tanich dysków ssd. No i co najważniejsze, ani normalna, ani uboższa wersja nie jest na czarnej liście.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez hellhammer » 26 lut 2015, o 15:01

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A sprawdzałes np czy działa TRIM? Bez tego ssd jest bezuzyteczny, mozna sie lekko wspomagac garbage colection ale to nie to samo. Transfery ładne na poczatku, potem zaminią taki ssd w powlnego muła a potem poszczegolne komórki zaczna się zurzywac szybciej niż inne.
Kolejna sprawa oprogramowanie fw. Jak wiadomo często zdarzają sie bugi jak i poważniejsze błędy i wpadki z fw nawet dużym i znanym producentom jak crucial, samsung itp. A co dopiero tutaj, na początku może być ok, ale potem może w miare użytkowania wypłynąć masę błedów albo ssd poleci... I co wtedy, znowu dosyłka na gware... bo podejzewam ze wsparcie naprawde kiepskie suportu bedzie. To tylko moje przypuszczenia, tak nie musi wcale byc, mogą to być bardzo dobre ssd. Ale nie zawsze każda oszczedność popłaca :) Jak to sie mówi bez ryzyka nie pije się szmapana :)

Ja sam osobiscie skusiłbym sie na jakiś ssd z china ale własnie mówie taki do 50-60zł :) jak już mam wydać 200-400zł wole mieć gware door-to-door z dobrym supportem, no i sprawdzone rzowiązania to jesli chodzi o ssd do pc /laptopa, do takiego np tunera tv/sat wystarczyłby mi jakiś kiepski ssd chinol :)

anduril napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie ma co porównywać ssd 1-2 generacji do obecnej, bo to bez sens. Wiadomo, że biją na głowe, ale żywotnosci takiej generacji jak ja mam czy ty nowe konstrukcje moga pozazzdrosic :)
Wiadomo,że mój oem od della samsung pm800 64gb bedzie mega wolny w porównaniu do obecnej generacji Tylko dysk jest z 2008 roku, ja uzytkuje od 2009. Na nim co 3-4 miechy stawiany jest system, ścigane na niego są filmy i gry, czasami leżakują na nim po pół roku i jest zapelnony w wiekszosci czasu na 90-95% i działa do tej pory :) zrób to samo na nowych konstrukcjach. No ustaw ściaganie torrenta jak ja :) na ssd. panie szybciej znacznie...
A
hellhammer
VIP

Postprzez majkel_94 » 26 lut 2015, o 15:18

"Nie znam sie to sie wypowiem", czy "kazdy zyd chwali swoj towar"?

Robiono ostatnio testy, obecne SSD wytrzymuja 500TB zapisu, a niektore zapisaly juz 800 i zapisuja dalej. Kontrolery sa tak zaawansowane, ze znacznie lepiej dbaja o komorki.
Odpal program do diagnostyki i zobacz sobie ile zapisales GB ;)
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez ddr » 26 lut 2015, o 15:21

Jest TRIM. Póki co błędów 0, SMART czysty jak łza.
Tyle że ja 200 nie wydałem, przypomnę jeszcze raz, z kuponem i zniżką jest warty uwagi, bez kuponu czy zniżki bym się za tym nie oglądał ;).

To jak znasz się na dyskach to powiedz mi, jaka jest maksymalna temperatura pracy? Bo przy obciązeniu to ten SSD potrafi się rozgrzać. Jak obciążyłem go na maxa to tak do 70 dobił jak pamiętam, ale to na maxie, a aż tak go nie eksploatuję.

U mnie torrki na ssd nie mają sensu, fragmenty są buforowane w ram i zapis co 64 MB. Musiałbym mieć jakieś światłowody aby to miało sens.

@UP,
jakim programem sprawdzę?
Z terabajt już na pewno poszedł przy testach :P.
ddr
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić