• Reklama

Dylematy zakupowe. Osiołkowi w żłoby dano

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Dylematy zakupowe. Osiołkowi w żłoby dano

Postprzez GasYou77 » 11 sie 2016, o 18:47

Cena (bez VAT): do 1100zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: powyżej 5 cali.
Ilość RAM/ROM/Procesor: RAM minimalnie 2GB.
Dual/Single sim: Niekoniecznie.
Preferowane marki: Lenovo, ZUK, Meizu - ewentualnie Xiaomi lu LeTV.
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Bez rożnicy.
Wymagania (parametry, funkcje): Płynność systemu, jakość wykonania, bateria na 24 godziny albo funkcja szybkiego ładowania, skaner palca też będzie miłym dodatkiem.
Opis: Kupiłem Redmi Note 3 i pewnie wszystko byłoby dobrze, ale telefon spodobał się synowi bardziej niż mnie i poszedł w jego ręce. Szukam więc czegoś innego. Niestety im dłużej czytam tym mam większe problemy. Liderem na chwilę obecną są produkty Lenovo. K920 i ZUK Z1. Pierwszy ze względu na kompaktowość sześciu cali ekranu, drugi ze względu na system, baterię i mały plusik za skaner linii papilarnych. Minusem K920 jest mały dostęp dotyczący działania softu, aczkolwiek od czasu gdy zobaczyłem, że jest opcja CM na ten telefon, obawy są coraz mniejsze (pytanie tylko czy jako laik poradzę sobie z wgraniem systemu, albo czy znajdę kogoś kto zrobi to odpłatnie).
Kuszą mnie także Meizu i to trzy modele MX4, MX4Pro i MX5 (ten najmniej). Głównie ze względu na wygląd i niezbyt obciążony system. Ostatnie opcje, które biorę pod uwagę to Mi Note i LeTv X620 (głównie ze względu na wrażenia estetyczne). Ostatnio przypomniał mi się także LG Flex2, którego cena przyjemnie spadła.
Mogę liczyć na jakieś podpowiedzi?
GasYou77

Reklama

Re: Dylematy zakupowe. Osiołkowi w żłoby dano

Postprzez basswitek » 13 sie 2016, o 08:28

Osobiście wybierałbym spośród Meizu MX5 (amoled - duża zaleta) lub Zuk Z1 (Bateria). Wszystko na wysokim poziomie. Jeśli ok 5h włączonego ekranu wystarczy, bo tyle wytrzymuje mniej więcej bateria, to chyba skusiłbym się na Meizu, amoled to amoled, jak ktoś miał to ciężko potem przejść na IPS.
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 12

Postprzez tpawel » 13 sie 2016, o 08:44

Flex2 też amoled, do tego można go kupić poniżej 1000zl z gwarancją polską 24 miesięczną. Dla mnie ten wygięty telefon wyglada świetnie. Bawiłem się chwilę i jest mega płynny. Swietne foty robi
tpawel
VIP

Pochwały: 47

Postprzez basswitek » 13 sie 2016, o 08:57

W takim razie jestem też za tym LG :-)
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 12

Postprzez GasYou77 » 13 sie 2016, o 19:19

Jeśli mieliście większą styczność z Flex 2, to zapytam, jak wygląda jego "prądożerność"? Mocny procesor i średniej pojemności bateria, budzi trochę moje obawy. Przyznam szczerze, że ze względu na wygląd jest to jeden z ładniejszych telefonów na rynku.
GasYou77

Postprzez ra-vau » 13 sie 2016, o 20:18

Jesli chcialbym miec lepszy teorytycznie telefon niz syn, to kupilbym mx5. Wyszla tez jego slabsza wersja, bodajże z dopiskiem "e", zerknij sobie.

Jesli ja mialbym doradzac, to... Zamowilbym drugiego note 3pro,bo z ochrona od vatu GRAY wychodzi do 820zl i patrzac na caloksztalt i baterie, to swietny sprzet (jesli bylbyto bialy, to jeszcze z 60zl taniej).
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 105

Postprzez GasYou77 » 13 sie 2016, o 20:59

Inny. Niekoniecznie lepszy. W tym wypadku raczej istotna jest różnica zastosowań. Dla niego liczą się gry, czas pracy na ekranie podczas katowania YT czy bajery typu czytnik palca. Dla mnie płynność systemu, jakość połączeń, funkcjonalny aparat i bateria która wytrzyma niezbyt namolne użytkowanie w ciągu dnia. Bardziej za to zwracam uwagę na jakość wykonania, kompaktowość przy ekranie, który pozwala mi napisać krótki tekst w ciągu dnia. Redmi Note 3 Pro ma niby to wszystko, ale chyba nie do końca pasujemy do siebie. Już prędzej Mi Note kusi (niekoniecznie w wersji Pro).
GasYou77

Postprzez ra-vau » 13 sie 2016, o 23:09

Mi note pro ostatnio mialem na chwile okazje pobawic sie, wzgledem serii Redmi jest roznica, ale... Pieony wyglad, spasowanie obudowy, ramka itd... A SOT 3h i sprzedawac go bedziesz po miesiacu :)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 105

Postprzez pawellabedz » 14 sie 2016, o 10:09

Może z baterią to te wszystkie homtomy z większą baterią albo uleFone Power
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez GasYou77 » 14 sie 2016, o 13:51

Ra-vau dlatego pod uwagę mogę brać tylko wersję podstawową Mi Note. Co zaś do telefonów z ekstremalną baterią, niekoniecznie mam takie potrzeby.
Tpawel - w innym wątku piszesz, że używanie bezbramkowca jest niewygodne. Jakim modelem się teraz bawisz?
GasYou77

Postprzez tpawel » 14 sie 2016, o 17:14

Mam teraz mi4, któremu bardzo daleko do bezramkowca, a i tak nie raz zdarzyło mi się nacisnąć przez przypadek krawędź ekranu
tpawel
VIP

Pochwały: 47

Postprzez GasYou77 » 14 sie 2016, o 17:50

Wygląda więc na to, że nie dla mnie chińczyki. Przynajmniej na dziś, z waszych słów najbardziej logicznym wyborem będzie LG. Pozostanę jednak na forum, bo to naprawdę fajne miejsce a w międzyczasie zaczekam, aż Leeco dojdzie do poziomu stabilnych softów, bo przyznam się, że strasznie podoba mi się dizajn ich telefonów.
Bardzo dziękuję za pomoc.
GasYou77

Powrót do Jaki telefon kupić ?